­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Неділя, 24 березня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < березня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

В останній день жовтня у Сигнаївці відбулося громадське обговорення стосовно реалізації реформи місцевого самоврядування, точніше — приєднання до вже діючих територіальних громад на Шполянщині або ж створення власної об’єднаної територіальної громади.  

— Згідно з перспективним планом громад Черкащини, який складений кілька років тому, Сигнаївка мала приєднатися до Матусівської об’єднаної територіальної громади (ОТГ), — пояснює присутнім односельцям та гостям у залі сільського будинку культури Сигнаївський сільський голова Сергій Ошовський. — Поки що цього не сталося і наше село залишається самодостатнім.

Голова розповів про справи, зроблені виконавчим комітетом сільради протягом нинішнього року, та закликав односельців почекати ще п’ять місяців.

— Можливо, на початку наступного року зміниться законодавство — і доходи, які сьогодні надходять за місцем реєстрації найбільшого підприємства нашого села, почнуть надходити за місцем його роботи, — переконує він. — Тоді створення власної територіальної громади стане економічно обгрунтованим.

Згадане село, у якому кількість населення становить 1910 жителів, багато років утримує звання одного з кращих у районі. Сигнаївський навчально-виховний комплекс як своїм зовнішнім виглядом, так і здобутками славиться на всю область. На території села діють кілька підприємств, забезпечуючи людей робочими місцями. Та й до Сигнаївської амбулаторії звертаються не лише місцеві жителі, а й з інших населених пунктів.  

Збори, під час яких вже звучали пропозиції приєднання не до Матусівської, а вже до іншої, Шполянської ОТГ, вперше відбулися у вересні. Мала місце спроба провести їх і вдруге.

Цього разу на громадське обговорення прибули голова районної ради Олександр Кузуб, голова Шполянської міської ради ОТГ Сергій Кравченко, старости і виконуючі обов’язки старост чотирьох сіл, об’єднаних у складі міської громади, директор ПрАТ «Лебединський насіннєвий завод» Анатолій Ткаченко, представник Черкаського центру розвитку місцевого самоврядування Сергій Гончар та інші гості.

Першому надали слово С.М.Гончару, який наголосив, що реформа місцевого самоврядування розпочалася у 2015 році і зараз вона вже завершується. Нагадав і про те, що 23 грудня 27 громад Черкаської області ідуть на вибори і нібито невідомо, чи будуть надалі вибори у громадах в режимі добровільності. Говорив також про міжнародні кошти у вигляді грантів, які отримують можливість освоювати об’єднані громади, інвестиції та на противагу цьому сучасні малонаселені села, де немає коштів на розвиток. Сергій Миколайович нагадав, що на реформу місцевого самоврядування опираються й інші реформи, освітянська, медична та бюджетна.

Однак доводи гостя з області не зовсім досягли бажаної мети.

— Чи є ще в нашій області хоч один районний центр, який сам себе знищив як адміністративний центр району? — поцікавилася жителька Сигнаївки Антоніна Половинко. — Що ви цим добилися? До судмедексперта треба їхати в Смілу, райлікарню обіцяють перенести у Звенигородку, так ще й на нашу амбулаторію тиснуть. Це перша велика помилка, яка була зроблена. Наше село самодостатнє! І ви сьогодні його образили!

Інший житель села Руслан Немов зауважив, що за умови приєднання до Шполянської ОТГ від їхнього села буде всього три депутати в раді, тоді як після приєднання до Матусівської ОТГ — сім.

Звучали й думки про те, що «село без бюджету — це хутір, а не село», а дехто висловлював сумніви в тому, що справді після об’єднання Сигнаївка отримає бюджет у п’ять-шість разів більший, ніж тепер. Люди цікавилися й тим, куди після об’єднання надходитимуть податки за землю. Проте є й такі жителі Сигнаївки, які висловлювали бажання якомога скоріше об’єднатися у складі іншої вже діючої громади. Одним словом, думки сигнаївчан розділилися. Час від часу окремі громадяни не втримувалися від емоцій і навіть образ на адресу один одного.

Про переваги Шполянської міської об’єднаної територіальної громади розповів міський голова Сергій Кравченко.

А сільський голова С.П.Ошовський, звертаючись до керівника місцевого сільгосппідприємства А.М.Ткаченка, зауважив, що останнім часом підприємство не всі податки до бюджету сплачує вчасно.

— Протягом двох останніх місяців до районного бюджету не надійшло жодної копійки податку з доходів фізичних осіб від ТОВ «Шпола-Агро Індустрі», — стверджує Сергій Павлович. —  Через те сільська рада зі свого бюджету змушена виділяти субвенцію районному бюджету на утримання технічного персоналу місцевого навчально-виховного комплексу.

— Всі податки за землю сплачуються вчасно, — запевнив Анатолій Ткаченко. — Процес купівлі підприємства ТОВ «Шпола-Агро Індустрі» закінчився всього два-три місяці тому. Через те не можемо вникнути в усі питання відразу. Якщо виникають проблеми стосовно орендної плати, надання автомобіля чи оранки, ми готові вислухати. Тож я не бачу проблем. Є помилки, але ми працюємо.

Принагідно С.П.Ошовський попросив у керівника господарства сприяння у вирішенні проблем жителів Сигнаївки.

— У селі існує велика проблема із сміттєзвалищем, — пояснює Сергій Ошовський. — Виготовлена документація лежить вже два роки. При цьому не вистачає близько п’ятисот тисяч гривень та бульдозера, аби прокласти туди щебеневу дорогу та здійснити обвалування самого звалища. До того ж, у період роботи сільгосппідприємства на звалище вивозять відходи від соняшнику, які разом з пластиком майже постійно димлять, ніби їх хтось час від часу підпалює. Це погіршує екологічну ситуацію на території села.

Сергій Павлович озвучив й іншу проблему, з якою зіткнулися сигнаївчани. Свого часу виявилося, що в Сигнаївці, так само як і в Лозуватці та частині Лебедина, немає генерального плану.

— Ця проблема виникла ще за головування мого попередника, — пояснює він. — Чомусь коли виготовлялися такі плани для інших сіл, наше і вищеназвані лишилися в стороні.

Вислухавши думки один одного, гостей, вже затемна жителі розійшлися по домівках обдумувати почуте на зборах.

 За кілька днів депутати Сигнаївської сільської ради розпочали опитувати жителів місцевих вулиць про їхнє ставлення до об’єднання громад.

Народні обранці мали пройти з підписними листами по своїх округах, де кожен виборець висловить власну думку щодо приєднання чи неприєднання до однієї з уже створених громад чи можливо створення власної громади. Результати опитування буде винесено на сесію сільської ради для ухвалення рішення.

Вікторія Тарасова

Актуальні новини

Не густо, але підвищать

on 21 березня 2019

Торік завирував чималий скандал, пов’язаний з «Укрпоштою». Менеджмент компанії проводить низку реформ, в основному пов’язаних зі скороченням числа відділень у...

Що буде з пенсіями членів виборчих комісій?

on 21 березня 2019

Як нараховуватиметься пенсія членам виборчих комісій? Адже у передвиборчий період їм виплачується заробітна плата, а як доводилося чути раніше, пенсія...

Матеріальний стимул

on 21 березня 2019

За даними єдиного обліку багатодітних сімей, в Україні станом на 1 січня їх нараховано понад 334 тисячі. В них...

Перехід на літній час: коли переводимо годинник

on 21 березня 2019

Скоро в Україні відбудеться перехід на літній час. У 2019 переводити годинники потрібно в ніч з 30 на 31 березня...

ЛИШЕ ПЕРЕД ВИБОРАМИ ВСІ ЗГАДУЮТЬ ПРО НАРОД

on 21 березня 2019

Напередодні виборів у наших кандидатів проявляється якась дуже щира любов і велика турбота до малозабезпечених та пенсіонерів. Може, це...

Підживлення озимих по мерзло-талому грунті — чи варто проводити даний агрозахід?

on 14 березня 2019

У ранньовесняний період, як і впродовж зими, першочерговим завданням для кожного агронома є моніторинг стану посівів озимих зернових культур. Наскільки...

Зі шполянських магазинів зникнуть книги скарг?

on 14 березня 2019

6 березня Уряд скасував обов’язкове ведення Книги скарг та пропозицій. Рішення затверджено на засідання Уряду шляхом прийняття постанови КМУ «Про...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.