­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Неділя, 24 березня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < серпня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Днями у Сердегівці відбулася сходка жителів села, на якій розглядалося два питання: звіт сільського голови Людмили Зеленько та лист-звернення скарбника місцевої церкви Ніни Семиволос зі звітом про використання благодійних коштів.

Біля приміщення сільської ради незадовго до початку сходки зібралися люди. Приїхав і священик отець Роман зі Сміли, який проводить богослужіння у місцевому храмі.

Понад три десятки жителів села прийшли послухати звіт сільського голови. Людмила Зеленько повідомила учасникам зібрання про надходження та використання коштів сільського бюджету, поінформувала про найбільші придбання сільської ради в минулому та нинішньому році. Нагадала також й про основні статті доходів сільської казни.

— З більш ніж двох сотень будинків у селі – 78 житлових, ще 30 – дачні, а решта (понад 100 будинків) стоять порожніми, — повідомила сумну статистику Людмила Миколаївна. — За останні чотири роки в селі народилося семеро дітей, з яких лише двоє залишилися в селі, решта виїхали разом з батьками. Померлих за цей же період – двадцятеро.

З 28-ми дітей, які проживають у селі, більшість відвідує школу у Терешках та Шполі, а деяких дітей дошкільного віку батьки возять у Шполу в дитячий садок. Кілька сердегівських діток відвідують місцевий дитячий садок, який знаходиться по сусідству з приміщенням сільської ради. Л.Зеленько зауважила, що функціонування дитячого садка в селі стало можливим завдяки субвенції з районного бюджету на утримання дошкільного закладу. У минулому році на утримання дитсадка надійшло 41 036 гривень, в нинішньому — 51 130 гривень. «На сесії сільської ради одним з питань була доцільність утримання дитячого садка, — зауважила сільський голова. — І депутати, і батьки не дали згоди на закриття закладу».

Попри відносно невеликий сільський бюджет (у порівнянні з сусідніми селами) — трохи більше півмільйона гривень, у Сердегівці проводяться роботи з благоустрою території, ремонт приміщень у закладах соціальної сфери. Так, в останні роки відремонтовано приміщення фельдшерсько-акушерського пункту, проведено ремонт знаку жертвам Голодомору на місцевому цвинтарі тощо. З сільського бюджету також делегують кошти до районного та бюджету Шполянської ОТГ на утримання центральної районної лікарні та КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги». Не залишають місцеві депутати на чолі з головою й односельців, які потрапили в скрутне матеріальне становище. Людмила Миколаївна розповіла про виділення матеріальної допомоги чи то на лікування, чи поховання окремим жителям села, які звернулися з відповідною заявою.

У своєму виступі сільський голова неодноразово наголошувала на співпраці сільської влади з орендарями земель. За її словами, спільну мову знаходять з директором СТОВ «Отава» Андрієм Скрипником, іншими сільгоспвиробниками, які й податки до бюджету сплачують вчасно, і спонсорську допомогу надають.

За кошти сільського бюджету також було проведено планове щеплення великої рогатої худоби (17 голів), яку утримує населення.

Говорили на зібранні й про проблему бродячих собак, популяція яких у Сердегівці невпинно зростає. Селяни обурені тим, що тварин підкидають з проїжджаючого через село транспорту. Натомість голодні тварини-безхатченки крадуть у людей птицю: качок, курей. Селяни вже й перестали підраховувати збитки, тож з проблемою починають боротися власними силами, знищуючи чотирилапих крадіїв. Іншого способу убезпечити власні господарства не мають.

Питання вуличного освітлення порушили жителі вулиці Маришева, де потрібно провести ремонтні роботи. Сільський голова запевнила, що вже найближчим часом бригада зі Шполи проведе ремонти.

Перед розглядом другого питання сільський голова закликала односельців до примирення та припинення суперечки, причиною якої стала публікація в газеті «Шполяночка плюс» «У Сердегівці церкву «віджимають» у засновників» за підписом Катерини Буженик і ще 24 жителів села. Після цієї публікації село розкололося, за словами Людмили Зеленько, на два табори — прибічників і противників авторів статті. З цього приводу, аби скасувати обвинувачення на свою адресу, подані в статті, до присутніх звернулися церковний староста Григорій Семиволос та скарбник Ніна Семиволос, яка прозвітувала про використання благодійних коштів. Щоправда, головний автор публікації Катерина Буженик то з’являлася на сходці, то кудись зникала, тож конструктивної розмови між нею та подружжям Семиволосів не відбулося. А збоку здавалося, що питання протистояння лежить не в площині стосунків між патріархатами, як подано в матеріалі, а в особистій неприязні. Звучали пропозиції замінити скарбника і старосту, та вони не знайшли підтримки серед учасників зібрання. Також на сходці були присутні люди, підписи яких стояли під тим листом, хоча вони запевняли, що ніякого листа й в очі не бачили. Словом, до спільної згоди дійшли лише після того, як Катерина Буженик заявила, що до нинішнього церковного приходу не хоче мати ніякого стосунку і з нетерпінням чекає на оголошення Вселенським патріархом Томосу для України. Після того покинула зал, де проводилася сходка, а селяни одноголосно ухвалили рішення залишитися у лоні Української Православної Церкви. Вже після закінчення сходки її учасники на чолі з отцем Романом відвідали церкву, яка знаходиться в колишньому актовому залі сільської ради.

Ірина Грабовецька

Актуальні новини

Не густо, але підвищать

on 21 березня 2019

Торік завирував чималий скандал, пов’язаний з «Укрпоштою». Менеджмент компанії проводить низку реформ, в основному пов’язаних зі скороченням числа відділень у...

Що буде з пенсіями членів виборчих комісій?

on 21 березня 2019

Як нараховуватиметься пенсія членам виборчих комісій? Адже у передвиборчий період їм виплачується заробітна плата, а як доводилося чути раніше, пенсія...

Матеріальний стимул

on 21 березня 2019

За даними єдиного обліку багатодітних сімей, в Україні станом на 1 січня їх нараховано понад 334 тисячі. В них...

Перехід на літній час: коли переводимо годинник

on 21 березня 2019

Скоро в Україні відбудеться перехід на літній час. У 2019 переводити годинники потрібно в ніч з 30 на 31 березня...

ЛИШЕ ПЕРЕД ВИБОРАМИ ВСІ ЗГАДУЮТЬ ПРО НАРОД

on 21 березня 2019

Напередодні виборів у наших кандидатів проявляється якась дуже щира любов і велика турбота до малозабезпечених та пенсіонерів. Може, це...

Підживлення озимих по мерзло-талому грунті — чи варто проводити даний агрозахід?

on 14 березня 2019

У ранньовесняний період, як і впродовж зими, першочерговим завданням для кожного агронома є моніторинг стану посівів озимих зернових культур. Наскільки...

Зі шполянських магазинів зникнуть книги скарг?

on 14 березня 2019

6 березня Уряд скасував обов’язкове ведення Книги скарг та пропозицій. Рішення затверджено на засідання Уряду шляхом прийняття постанови КМУ «Про...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.