­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Понеділок, 15 жовтня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < жовтня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

В четвер 4 жовтня в Сигнаївці відбулася чергова сесія сільської ради, на якій були присутніми усі 14 депутатів сільської ради та депутат районної ради від фракції ВО «Черкащани» О.В.Авер’янова.

Основним питанням, яке розглянули депутати, було виділення додаткових коштів на придбання та встановлення газового котла в місцевій амбулаторії, кошти на який сільська рада Сигнаївки перерахувала ще 7 квітня у Шполянську міську раду Шполянської ОТГ (саме у її підпорядкуванні з 2018 року знаходиться КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги») і яка з невідомих причин до цих пір не перерахувала кошти підряднику.

Вирішувалося на сесії й питання надання субвенції районному бюджету на покриття дефіциту у виплаті зарплат працівникам галузі освіти, що виник внаслідок зміни юридичних адрес окремих платників податків.

Сільський голова Сергій Ошовський запропонував також внести до порядку денного питання об’єднання громад для узагальнення думки всіх депутатів ради, а не окремих, які проводили в селі кампанію щодо приєднання до Шполянської ОТГ.

Він також поінформував про використання коштів на утримання та розвиток інфраструктури села за 9 місяців поточного року. Зокрема 98,4 тис. грн. виділено на поточний ремонт 8 вулиць, 180 тисяч гривень – на відновлення вуличного освітлення на семи вулицях, 44,4 тис. грн. освоїли на ремонт фасаду, східців, глядацького залу сільського будинку культури. 25,8 тисячі гривень виділено на встановлення підвісної стелі у місцевій музичній школі, 16,7 тис. грн. — на поточний ремонт обеліска Слави, 30,7 тис. грн. використали на поточний ремонт приміщення сільської ради, 28,5 тис. грн. — на вже згадуваний вище газовий котел для сільської амбулаторії. За цей період 107,1 тисячі гривень використано на харчування дітей у Сигнаївському НВК, 150 тисяч гривень перераховано на утримання Шполянської центральної районної лікарні. Сільська рада також взяла участь у спільному з районним бюджетом фінансуванні заміни вікон та придбанні посудомийної машини у навчальний заклад (40 тисяч гривень), на заміну дверей у будинку культури та придбання сценічних костюмів виділено 61 тисячу гривень, майже 30 тисяч гривень пішло на виплату матеріальної допомоги жителям села.

Депутати більшістю голосів ухвалили зміни до бюджету та розподілили кошти від перевиконання бюджету у сумі майже 200 тисяч гривень.

Проте присутню на зборах депутата районної ради О.В.Авер’янову зовсім не цікавило як працівника лікарської амбулаторії, ні придбання котла, на якому сільська рада через позицію міської ради Шполянської ОТГ втратила вже 6 тисяч гривень. Ні як голову батьківського комітету навчально-виховного комплексу, виділення коштів на зарплату технічним працівникам і обслуговуючому персоналу. Її цікавило лише одне — приєднання до Шполянської ОТГ.

Під час обговорення даного питання розгорілася гостра дискусія між депутатами, яким небайдужа доля села, і прихильниками об’єднання. У ході дискусії з’ясувалося, що ідею приєднання до Шполи, яку «проштовхує» Авер’янова, підтримують лише 4 депутати. Хоча ніхто з них так і не зміг пояснити аргументів переваги цього приєднання. В якості аргументів один з прихильників Шполянської ОТГ депутат О.В.Крикун запропонував підняти для жителів села ставки земельного податку до рівня Шполянської ОТГ, а це більш ніж втричі. Сьогодні за ділянку біля будинку селянин в середньому платить 80-100 гривень, після запропонованого Крикуном платитимуть 260-330 гривень. Ще більші суми чекатимуть самостійників, які мають обробляти паї самостійно.

Більшість депутатів Сигнаївської сільської ради ставляться до ідеї приєднання негативно і дали гідну оцінку діям О.В.Авер’янової. Враховуючи те, як проводилося «псевдоопитування» жителів, побудоване на незнанні законодавства, та нав’язування «агітаторами» неправдивої інформації, сільський голова С.Ошовський запропонував ухвалити рішення та доручити депутатській комісії ради з питань регламенту депутатської діяльності, етики та місцевого самоврядування розробити та подати на розгляд чергової сесії «Порядок проведення громадських обговорень», який би відповідав статті 5 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», аби ці обговорення були в правовому полі, а не за законами махновщини. Проект рішення підтримали більшість депутатів.

Депутати Сигнаївської сільської ради — С.В.Семчак, Т.В.Хоменко, С.М.Ратушна, В.М.Лифар, Л.М.Кучковська

Актуальні новини

Роман Безсмертний: «Я втомився підносити патрони тим, хто не вміє стріляти»

on 12 жовтня 2018

5 жовтня до Черкас завітав політик з понад 20-річним стажем, віце-прем’єр-міністр 2005 року, екс-посол України в Білорусі, а нині –...

Після реформування з’явилися вакантні посади

on 12 жовтня 2018

Санітарно-епідеміологічна служба в останні роки, як і деякі інші організації, пережила етап реформування. Вона фактично ліквідована. Натомість два роки тому...

На які соціальні гарантії може розраховувати призовник?

on 12 жовтня 2018

Керівництвом держави, Урядом та Збройних Сил забезпечено належні умови для призваних на строкову військову службу громадян України, зокрема:

Паспортів-карток більшає

on 12 жовтня 2018

В Україні діє чіткий порядок видачі паспортів у вигляді ID-карток: після досягнення відповідного віку, при відновленні посвідчення особи після втрати...

Чому сільський голова Сигнаївки проти об’єднання з Шполянською ОТГ

on 04 жовтня 2018

На останній селекторній нараді, що проводилася облдержадміністрацією минулого понеділка, прозвучала інформація про те, ніби жителі Сигнаївки та Мар’янівки дали згоду...

За виключені фари вдень шполянських водіїв штрафуватимуть на 425 грн.

on 04 жовтня 2018

З 1 жовтня на заміських дорогах необхідно вмикати денні ходові вогні або ближнє світло фар. Відповідно до пункту 9.8 Правил...

12 черкаських ОТГ отримали землі у комунальну власність

on 04 жовтня 2018

Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області передало землі державної власності сільськогосподарського призначення в комунальну власність 12-ом об’єднаним територіальним громадам. Про...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.