­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Понеділок, 15 жовтня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < березня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Містечко Бурти — незвично зараз звучить. Так колись називали це село, де проживали більше тисячі жителів, розвивалося сільське господарство, діяв швейний цех, була своя хлібопекарня. Як раніше, так і тепер до Буртівської сільської ради відноситься ще й Цвітківське відділення, де живе менше 80 жителів. Та й у самих Буртах після різних реформувань жителів значно зменшилося: хтось виїхав у пошуках роботи, та й смертність давно переважає над народжуваністю. Згідно з даними сільської ради нині тут числиться 616 осіб.

Водночас у селі працює СТОВ «Україна», 125 одноосібників, які спільно з сільською радою дбають про соціальну сферу села. Саме сільськогосподарське підприємство подбало про ремонт під’їзної дороги до Буртів. За кошти основного місцевого сільгоспвиробника в останні роки відновлюється старовинна церква, що збудована 1829 року. Це одна з найстаріших будівель району.

Буртяни, як жителі одного з населених пунктів, який розташований на околиці Шполянщини, поки не поспішають об’єднуватися у жодну громаду. Проте нещодавно у селі люди захвилювалися, почувши про внесення змін до так званого перспективного плану, згідно з яким Бурти у майбутньому можуть приєднати до Матусівської об’єднаної територіальної громади. Аби вивчити думки односельців, депутати сільської ради, не гаючи часу, провели опитування. У випадку об’єднання у громаду буртівці одноголосно висловилися за Шполянську громаду, а не Матусівську.

— Ми роками звикли вирішувати свої справи саме в райцентрі, де медичні заклади, ринок і взагалі розвинута інфраструктура. Тоді як до Матусова навіть добиратися не з руки, — висловлює свою думку сільський голова Олег Волошин.

Кілька років тому в селі реорганізовано школу з дев’ятирічної у початкову, де нині навчається 16 дітей, 12 з яких дошкільнята. Тим часом дітей шкільного віку тут 45 осіб.

— З 5-го по одинадцятий клас школярі навчаються переважно у Сигнаївці (один у Матусові і 3 — в Надточаївці), куди їх підвозять автобусом, — пояснює сільський голова. — Зважаючи, що дітей небагато, разом з сільськими депутатами кілька років тому вирішили оплачувати харчування у навчальному закладі не лише молодших учнів, а й старшокласників. Тим більше, що з Сигнаївки вони доїжджають додому вже під полудень. Це обходиться місцевому бюджетові у 110,34 тис. грн. на рік, враховуючи відпочинок у таборі.

Вчасно перераховуються кошти з місцевого бюджету на потреби райлікарні (104,168 тис. грн.), пільгове перевезення (26,187 тис. грн.), ремонт доріг обласного значення (29,218 тис. грн.). На утримання двох фельдшерсько-акушерських пунктів, буртівського і цвітківського, виділено 41 тис. грн.

Що стосується доріг, ремонтуються вони не лише при в’їзді, а й у селі, на що з сільського бюджету спрямовано більше 300 тисяч гривень. За інформацією О.І.Волошина, цьогоріч вже проведено роботи з підсипання 1240 м2 дороги у провулку Шевченка, 400 м2 асфальтобетонного покриття відремонтовано на вулиці Центральна. До кінця року заплановано ще підсипати дороги на вулицях Гоголя, Миру та в провулку Молодіжний.

Актуальні новини

Роман Безсмертний: «Я втомився підносити патрони тим, хто не вміє стріляти»

on 12 жовтня 2018

5 жовтня до Черкас завітав політик з понад 20-річним стажем, віце-прем’єр-міністр 2005 року, екс-посол України в Білорусі, а нині –...

Після реформування з’явилися вакантні посади

on 12 жовтня 2018

Санітарно-епідеміологічна служба в останні роки, як і деякі інші організації, пережила етап реформування. Вона фактично ліквідована. Натомість два роки тому...

На які соціальні гарантії може розраховувати призовник?

on 12 жовтня 2018

Керівництвом держави, Урядом та Збройних Сил забезпечено належні умови для призваних на строкову військову службу громадян України, зокрема:

Паспортів-карток більшає

on 12 жовтня 2018

В Україні діє чіткий порядок видачі паспортів у вигляді ID-карток: після досягнення відповідного віку, при відновленні посвідчення особи після втрати...

Чому сільський голова Сигнаївки проти об’єднання з Шполянською ОТГ

on 04 жовтня 2018

На останній селекторній нараді, що проводилася облдержадміністрацією минулого понеділка, прозвучала інформація про те, ніби жителі Сигнаївки та Мар’янівки дали згоду...

За виключені фари вдень шполянських водіїв штрафуватимуть на 425 грн.

on 04 жовтня 2018

З 1 жовтня на заміських дорогах необхідно вмикати денні ходові вогні або ближнє світло фар. Відповідно до пункту 9.8 Правил...

12 черкаських ОТГ отримали землі у комунальну власність

on 04 жовтня 2018

Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області передало землі державної власності сільськогосподарського призначення в комунальну власність 12-ом об’єднаним територіальним громадам. Про...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.