­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Понеділок, 20 травня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < липня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Містечко Бурти — незвично зараз звучить. Так колись називали це село, де проживали більше тисячі жителів, розвивалося сільське господарство, діяв швейний цех, була своя хлібопекарня. Як раніше, так і тепер до Буртівської сільської ради відноситься ще й Цвітківське відділення, де живе менше 80 жителів. Та й у самих Буртах після різних реформувань жителів значно зменшилося: хтось виїхав у пошуках роботи, та й смертність давно переважає над народжуваністю. Згідно з даними сільської ради нині тут числиться 616 осіб.

Водночас у селі працює СТОВ «Україна», 125 одноосібників, які спільно з сільською радою дбають про соціальну сферу села. Саме сільськогосподарське підприємство подбало про ремонт під’їзної дороги до Буртів. За кошти основного місцевого сільгоспвиробника в останні роки відновлюється старовинна церква, що збудована 1829 року. Це одна з найстаріших будівель району.

Буртяни, як жителі одного з населених пунктів, який розташований на околиці Шполянщини, поки не поспішають об’єднуватися у жодну громаду. Проте нещодавно у селі люди захвилювалися, почувши про внесення змін до так званого перспективного плану, згідно з яким Бурти у майбутньому можуть приєднати до Матусівської об’єднаної територіальної громади. Аби вивчити думки односельців, депутати сільської ради, не гаючи часу, провели опитування. У випадку об’єднання у громаду буртівці одноголосно висловилися за Шполянську громаду, а не Матусівську.

— Ми роками звикли вирішувати свої справи саме в райцентрі, де медичні заклади, ринок і взагалі розвинута інфраструктура. Тоді як до Матусова навіть добиратися не з руки, — висловлює свою думку сільський голова Олег Волошин.

Кілька років тому в селі реорганізовано школу з дев’ятирічної у початкову, де нині навчається 16 дітей, 12 з яких дошкільнята. Тим часом дітей шкільного віку тут 45 осіб.

— З 5-го по одинадцятий клас школярі навчаються переважно у Сигнаївці (один у Матусові і 3 — в Надточаївці), куди їх підвозять автобусом, — пояснює сільський голова. — Зважаючи, що дітей небагато, разом з сільськими депутатами кілька років тому вирішили оплачувати харчування у навчальному закладі не лише молодших учнів, а й старшокласників. Тим більше, що з Сигнаївки вони доїжджають додому вже під полудень. Це обходиться місцевому бюджетові у 110,34 тис. грн. на рік, враховуючи відпочинок у таборі.

Вчасно перераховуються кошти з місцевого бюджету на потреби райлікарні (104,168 тис. грн.), пільгове перевезення (26,187 тис. грн.), ремонт доріг обласного значення (29,218 тис. грн.). На утримання двох фельдшерсько-акушерських пунктів, буртівського і цвітківського, виділено 41 тис. грн.

Що стосується доріг, ремонтуються вони не лише при в’їзді, а й у селі, на що з сільського бюджету спрямовано більше 300 тисяч гривень. За інформацією О.І.Волошина, цьогоріч вже проведено роботи з підсипання 1240 м2 дороги у провулку Шевченка, 400 м2 асфальтобетонного покриття відремонтовано на вулиці Центральна. До кінця року заплановано ще підсипати дороги на вулицях Гоголя, Миру та в провулку Молодіжний.

Актуальні новини

Торгівля землею: чи готова Україна до відкритого ринку?

on 17 травня 2019

Більшість українців, як і раніше, не готові продавати свою землю. Соціологічне дослідження групи «Рейтинг» показало, що 72% громадян виступають проти...

Хто отримуватиме субсидію готівкою?

on 17 травня 2019

Вступила в дію постанова Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року за № 373 „Деякі питання надання житлових субсидій...

Місцеві інспекції з праці – поза законом?

on 17 травня 2019

14 травня Шостим апеляційним адміністративним судом прийнято постанову в судовій справі, якою задоволено позов підприємців, та визнано нечинною постанову Кабінету...

У червні українці двічі відпочиватимуть три дні поспіль

on 17 травня 2019

У червні українці відпочиватимуть три дні поспіль двічі. Причиною тому - Трійця і День Конституції.

В.О. старости звільнили від кримінальної відповідальності

on 09 травня 2019

На Шполянщині не раз траплялося, що сільських голів звинувачували у перевищенні своїх повноважень і вчиненні правопорушень. Один з них —...

Чи хочуть шполяни в ОСББ?

on 09 травня 2019

Незрозуміла на перший погляд абревіатура ОСББ — означає Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.

У двох районах Черкащини – жодної ОТГ

on 09 травня 2019

533 населені пункти Черкаської області ще не створили об’єднаних територіальних громад. Це понад 62% від загальної кількості. Про це повідомили у...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.