­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
П'ятниця, 24 травня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < травня 2019 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Попри ранок, повітря починає прогріватися з шаленою швидкістю, сонце припікає так, що не хочеться не те, що кудись іти, а й з дому виходити. Та в прохолодному приміщенні Надточаївської сільської ради людно. На зібрання, ініційоване сільським головою Миколою Шевченком, поспішають депутати. А в ФАПі, який знаходиться по сусідству, вилаштовується черга на прийом до фельдшера Жанни Шевченко.

Інвалід війни І групи Петро Романович Красножон прийшов до ФАПу, аби виміряти тиск і дізнатися розклад роботи стоматологічної поліклініки у райцентрі. Жанна Іванівна, вимірявши тиск, телефонує, аби допомогти старенькому, і пояснює, як і коли працює лікар. Молодша медична сестра Ніна Вовк з гордістю демонструє відремонтовані кабінети. У кабінетах щеплення, маніпуляційній та фізіотерапевтичному за кошт сільської ради відремонтовано стелю, тривають роботи з опорядкування. Затишно і чисто – так можна сказати про сільський ФАП, та й колектив закладу – гостинний і привітний. Жанна Іванівна – людина, яка не лише надасть допомогу на своєму робочому місці, а й готова прийти на поміч односельцям вночі і у вихідний день. Вона трудиться в Надточаївці вже 36 років, 10 років на поміч їй приходить Ніна Миколаївна Вовк.

Доки спілкувалися, до сільської ради почали з’їжджалися депутати. Та й Микола Шевченко, хоч і у відпустці, а день свій починає на робочому місці. Цього разу на повістці денній зборів депутатського корпусу стояло одне питання – новий перспективний план утворення об’єднаних територіальних громад, згідно з яким Надточаївка має увійти до Матусівської ОТГ. Після обговорення депутати сільради отримали анкети для опитування односельців, в яких запитання: до якої громади приєднуватися в разі приєднання – до Шполянської чи Матусівської. Згодом стануть відомі результати опитування, адже депутати вже розпочали роботу на округах.

У п’ятницю, коли потрапили до Надточаївки, в центрі було людно й через те, що поприїжджали торговельники на ринок, тож селяни зійшлися-з’їхалися, аби скупитися на риночку біля сільського будинку культури. Сам будинок культури теж відчинений. У вічі впадають нові двері в костюмерній та кабінеті директора будинку культури, оновлений зал фойє.

Навпроти закладу культури – магазин «Розквіт», власниця якого – депутат сільської ради Олена Шевченко, відпустивши чергового покупця, розповідає про новий товар, що завезли до магазину. Згодом, коли заклад опустів, дійшла черга й до депутатської діяльності. «У нас хоч і небагато депутатів (дванадцять – авт.), та колектив дружний, — запевняє О.Шевченко. — Звикли всі нагальні проблеми села вирішувати разом, радитися. І навіть коли думки розходяться, то сідаємо за стіл і думаємо, як зробити так, аби врахувати думку кожного».

У магазині «Розквіт» знаходиться й відділення «Укрпошти», приміщення якого власниця «Розквіту» здає в безкоштовну оренду. У відділенні працюють двоє – завідуюча Юлія Сабадаш і листоноша Катерина Курінна. Доки немає відвідувачів, Юлія Петрівна знайомить з особливостями своєї роботи, рівнем передплати періодичних видань в селі. За її словами, селяни дуже переживають, аби єдине поштове відділення в Надточаївці не закрили.

А наприкінці зустрічі у відділенні до мами на роботу прибіг один з чотирьох дітей Юлії Петрівни – Коля, який залюбки погодився сфотографуватися з матусею.

Після цього хлопчик подався до школи, де разом з подругами прибирала територію його сестричка Оля. Під керівництвом т. в. о. директора школи, вихователя Любові Відняк дівчата поралися на квітниках, підмітали подвір’я. В нинішньому році в навчально-виховному комплексі завершили встановлювати енергозберігаючі вікна, кошти на які сільська рада виділила ще минулого року. Тож тепер завершуються опоряджувальні роботи на подвір’ї, а класні кімнати вже відремонтовані. Чекає на довгоочікуваний капітальний ремонт і шкільна їдальня.

А взимку у навчально-виховному закладі не переживатимуть за температурний режим, адже у Надточаївці «готують санки влітку», запасаючись дровами. На цвинтарі якраз зрізали кілька аварійних дерев, тож їх потрібно завезти до школи, яка опалюватиметься взимку не лише за рахунок бюджету, а й власними дровами.

Микола Шевченко разом з однодумцями вирішили, що сім дерев на центральній алеї цвинтаря варто спиляти. «Ось, подивіться — це дерево трухляве всередині, — демонструє розпиляний стовбур Петро Степанович Штанько, голова сільської ради ветеранів. — Люди по-різному сприйняли наше рішення. Хтось висловлювався проти, казали, що потрібно, аби на кладовищі був затінок. Але коли таке дерево, не дай Боже, впаде і в кращому випадку пошкодить пам’ятники, а в гіршому – на людей, тоді буде не до затінку».

Чоловіки гуртом розпилюють дерева, вантажать на причіп, а сільський голова доставляє дрова до шкільної котельні. «Ось так, гуртом дбаємо про тепло для наших дітей взимку, — пояснює Микола Шевченко. — Частину дров закуповує відділ освіти району, частину забезпечує сільська рада». До слова, у Надточаївці хоч і підведений газопровід, та всі заклади соціальної сфери опалюються твердим паливом, тут скрізь встановлено твердопаливні котли. Час довів, що це економія. Завдяки таким заходам в минулому році на опаленні заклади бюджетної сфери зекономили близько 100 тисяч гривень.

Сьогодні в Надточаївці, одному з невеликих сіл Шполянського району, господарюють якщо не на відмінно, то успішно. В цьому сільській владі допомагають орендарі земель, серед яких група компаній ЛНЗ, ФГ «Злагода», ПП Ю.Савіовський, СТОВ «Отава», ФГ «Вікторія» та інші приватні підприємства і підприємці. Вони не лише вчасно перераховують податки і збори, а й надають посильну спонсорську допомогу сільській владі, закладам соціальної сфери.

Катерина Вальчиковська

Актуальні новини

Торгівля землею: чи готова Україна до відкритого ринку?

on 17 травня 2019

Більшість українців, як і раніше, не готові продавати свою землю. Соціологічне дослідження групи «Рейтинг» показало, що 72% громадян виступають проти...

Хто отримуватиме субсидію готівкою?

on 17 травня 2019

Вступила в дію постанова Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року за № 373 „Деякі питання надання житлових субсидій...

Місцеві інспекції з праці – поза законом?

on 17 травня 2019

14 травня Шостим апеляційним адміністративним судом прийнято постанову в судовій справі, якою задоволено позов підприємців, та визнано нечинною постанову Кабінету...

У червні українці двічі відпочиватимуть три дні поспіль

on 17 травня 2019

У червні українці відпочиватимуть три дні поспіль двічі. Причиною тому - Трійця і День Конституції.

В.О. старости звільнили від кримінальної відповідальності

on 09 травня 2019

На Шполянщині не раз траплялося, що сільських голів звинувачували у перевищенні своїх повноважень і вчиненні правопорушень. Один з них —...

Чи хочуть шполяни в ОСББ?

on 09 травня 2019

Незрозуміла на перший погляд абревіатура ОСББ — означає Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.

У двох районах Черкащини – жодної ОТГ

on 09 травня 2019

533 населені пункти Черкаської області ще не створили об’єднаних територіальних громад. Це понад 62% від загальної кількості. Про це повідомили у...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.