­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
П'ятниця, 19 жовтня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < листопада 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 26
27 28 29 30      

За часів, коли в Терешках діяло самостійне господарство, нараховувалося крім того ще більше 120 одноосібників.

А після того, як корпоративний пакет акцій перейшов до групи компаній ЛНЗ, їх кількість за якийсь рік-другий зросла ще щонайменше на 55 жителів.

Нещодавно в сільській раді підрахували, що всього в Терешках числиться більше 180 одноосібників, які володіють землею і займають понад 630 гектарів. Але це далеко не повний список, якщо врахувати, що нинішніх орендарів землі в Терешках вже попередили про розірвання договору ще щонайменше півдесятка власників паїв.

Однією з причин такого масового розірвання договорів з основним орендарем в селі вважають скорочення робочих місць. В порівнянні з роками, коли в Терешках діяло самостійне господарство, кількість робочих місць скоротилася в рази. Щоб вижити, хтось влаштувався на роботу в Шполу, хтось поїхав за кордон, а інші вирішили господарювати самостійно і почали забирати землю.

За висновками фахівців, найближчим часом відносини між власниками земельних паїв будуть загострюватися в основному через розмір оплати за здачу землі в оренду.

З іншого боку, орендареві такі одноосібні наділи створюватимуть незручності при розміщенні насіннєвих посівів. Про це, до речі, говорив в одному з інтерв’ю кілька років тому директор СТОВ «ЛНЗ-Агро» Роман Франчук.

За його словами, господарство зараз не має проблем з якісним обробітком грунту, з придбанням засобів захисту рослин, мінеральних добрив. Все це вирішується без проблем. А ось сусідство з одноосібниками може призвести до порушення просторової ізоляції при вирощуванні гібридів соняшнику та кукурудзи, що унеможливить розміщення насіннєвих посівів.

В якійсь мірі дане питання може бути розв’язане після вступу в дію нещодавно прийнятого закону, що дозволяє проводити обмін земельних ділянок. Але практика свідчить, що законодавство нерідко трактує одне, а на практиці виходить зовсім інше.

Василь Дрозденко

Актуальні новини

Роман Безсмертний: «Я втомився підносити патрони тим, хто не вміє стріляти»

on 12 жовтня 2018

5 жовтня до Черкас завітав політик з понад 20-річним стажем, віце-прем’єр-міністр 2005 року, екс-посол України в Білорусі, а нині –...

Після реформування з’явилися вакантні посади

on 12 жовтня 2018

Санітарно-епідеміологічна служба в останні роки, як і деякі інші організації, пережила етап реформування. Вона фактично ліквідована. Натомість два роки тому...

На які соціальні гарантії може розраховувати призовник?

on 12 жовтня 2018

Керівництвом держави, Урядом та Збройних Сил забезпечено належні умови для призваних на строкову військову службу громадян України, зокрема:

Паспортів-карток більшає

on 12 жовтня 2018

В Україні діє чіткий порядок видачі паспортів у вигляді ID-карток: після досягнення відповідного віку, при відновленні посвідчення особи після втрати...

Чому сільський голова Сигнаївки проти об’єднання з Шполянською ОТГ

on 04 жовтня 2018

На останній селекторній нараді, що проводилася облдержадміністрацією минулого понеділка, прозвучала інформація про те, ніби жителі Сигнаївки та Мар’янівки дали згоду...

За виключені фари вдень шполянських водіїв штрафуватимуть на 425 грн.

on 04 жовтня 2018

З 1 жовтня на заміських дорогах необхідно вмикати денні ходові вогні або ближнє світло фар. Відповідно до пункту 9.8 Правил...

12 черкаських ОТГ отримали землі у комунальну власність

on 04 жовтня 2018

Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області передало землі державної власності сільськогосподарського призначення в комунальну власність 12-ом об’єднаним територіальним громадам. Про...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.