­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Неділя, 19 серпня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < серпня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

За часів, коли в Терешках діяло самостійне господарство, нараховувалося крім того ще більше 120 одноосібників.

А після того, як корпоративний пакет акцій перейшов до групи компаній ЛНЗ, їх кількість за якийсь рік-другий зросла ще щонайменше на 55 жителів.

Нещодавно в сільській раді підрахували, що всього в Терешках числиться більше 180 одноосібників, які володіють землею і займають понад 630 гектарів. Але це далеко не повний список, якщо врахувати, що нинішніх орендарів землі в Терешках вже попередили про розірвання договору ще щонайменше півдесятка власників паїв.

Однією з причин такого масового розірвання договорів з основним орендарем в селі вважають скорочення робочих місць. В порівнянні з роками, коли в Терешках діяло самостійне господарство, кількість робочих місць скоротилася в рази. Щоб вижити, хтось влаштувався на роботу в Шполу, хтось поїхав за кордон, а інші вирішили господарювати самостійно і почали забирати землю.

За висновками фахівців, найближчим часом відносини між власниками земельних паїв будуть загострюватися в основному через розмір оплати за здачу землі в оренду.

З іншого боку, орендареві такі одноосібні наділи створюватимуть незручності при розміщенні насіннєвих посівів. Про це, до речі, говорив в одному з інтерв’ю кілька років тому директор СТОВ «ЛНЗ-Агро» Роман Франчук.

За його словами, господарство зараз не має проблем з якісним обробітком грунту, з придбанням засобів захисту рослин, мінеральних добрив. Все це вирішується без проблем. А ось сусідство з одноосібниками може призвести до порушення просторової ізоляції при вирощуванні гібридів соняшнику та кукурудзи, що унеможливить розміщення насіннєвих посівів.

В якійсь мірі дане питання може бути розв’язане після вступу в дію нещодавно прийнятого закону, що дозволяє проводити обмін земельних ділянок. Але практика свідчить, що законодавство нерідко трактує одне, а на практиці виходить зовсім інше.

Василь Дрозденко

Актуальні новини

КОЛИ МЕДИКИ ПРИЇДУТЬ НА ВИКЛИК

on 16 серпня 2018

Як відомо більшості громадян, швидку допомогу потрібно викликати тоді, коли у цьому справді є необхідність. Попри те, є жителі району,...

У Надточаївці і Соболівці карантин

on 10 серпня 2018

На Шполянщині на загальній площі 10 га запроваджено карантин через поширення американського білого метелика.

До уваги платників податків, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів!

on 10 серпня 2018

З 1 січня 2017 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів...

Скільки коштують вибори

on 10 серпня 2018

«Дух виборів» уже витає над країною — до них залишився рік. Обрати керманичів для народу — «задоволення», як відомо, небезкоштовне...

Плануйте вихідні

on 10 серпня 2018

З 24 по 26 серпня (п’ятниця — неділя) неробочі дні у зв’язку зі святкуванням 27-ї річниці нашої незалежності. Відпрацьовувати їх,...

Чи погодилася «Укрпошта» з пропозицією матусян

on 06 серпня 2018

Ще у травні «Укрпошта» оголосила про плани зміни формату роботи своїх відділень у селах. Частину відділень, як повідомив у соцмережі...

А на районну лікарню грошей немає?

on 06 серпня 2018

Напружена ситуація з виплатою заробітної плати персоналу Шполянської центральної районної лікарні виникла наприкінці липня.

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.