­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Четвер, 23 травня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < лютого 2019 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

За часів, коли в Терешках діяло самостійне господарство, нараховувалося крім того ще більше 120 одноосібників.

А після того, як корпоративний пакет акцій перейшов до групи компаній ЛНЗ, їх кількість за якийсь рік-другий зросла ще щонайменше на 55 жителів.

Нещодавно в сільській раді підрахували, що всього в Терешках числиться більше 180 одноосібників, які володіють землею і займають понад 630 гектарів. Але це далеко не повний список, якщо врахувати, що нинішніх орендарів землі в Терешках вже попередили про розірвання договору ще щонайменше півдесятка власників паїв.

Однією з причин такого масового розірвання договорів з основним орендарем в селі вважають скорочення робочих місць. В порівнянні з роками, коли в Терешках діяло самостійне господарство, кількість робочих місць скоротилася в рази. Щоб вижити, хтось влаштувався на роботу в Шполу, хтось поїхав за кордон, а інші вирішили господарювати самостійно і почали забирати землю.

За висновками фахівців, найближчим часом відносини між власниками земельних паїв будуть загострюватися в основному через розмір оплати за здачу землі в оренду.

З іншого боку, орендареві такі одноосібні наділи створюватимуть незручності при розміщенні насіннєвих посівів. Про це, до речі, говорив в одному з інтерв’ю кілька років тому директор СТОВ «ЛНЗ-Агро» Роман Франчук.

За його словами, господарство зараз не має проблем з якісним обробітком грунту, з придбанням засобів захисту рослин, мінеральних добрив. Все це вирішується без проблем. А ось сусідство з одноосібниками може призвести до порушення просторової ізоляції при вирощуванні гібридів соняшнику та кукурудзи, що унеможливить розміщення насіннєвих посівів.

В якійсь мірі дане питання може бути розв’язане після вступу в дію нещодавно прийнятого закону, що дозволяє проводити обмін земельних ділянок. Але практика свідчить, що законодавство нерідко трактує одне, а на практиці виходить зовсім інше.

Василь Дрозденко

Актуальні новини

Торгівля землею: чи готова Україна до відкритого ринку?

on 17 травня 2019

Більшість українців, як і раніше, не готові продавати свою землю. Соціологічне дослідження групи «Рейтинг» показало, що 72% громадян виступають проти...

Хто отримуватиме субсидію готівкою?

on 17 травня 2019

Вступила в дію постанова Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року за № 373 „Деякі питання надання житлових субсидій...

Місцеві інспекції з праці – поза законом?

on 17 травня 2019

14 травня Шостим апеляційним адміністративним судом прийнято постанову в судовій справі, якою задоволено позов підприємців, та визнано нечинною постанову Кабінету...

У червні українці двічі відпочиватимуть три дні поспіль

on 17 травня 2019

У червні українці відпочиватимуть три дні поспіль двічі. Причиною тому - Трійця і День Конституції.

В.О. старости звільнили від кримінальної відповідальності

on 09 травня 2019

На Шполянщині не раз траплялося, що сільських голів звинувачували у перевищенні своїх повноважень і вчиненні правопорушень. Один з них —...

Чи хочуть шполяни в ОСББ?

on 09 травня 2019

Незрозуміла на перший погляд абревіатура ОСББ — означає Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.

У двох районах Черкащини – жодної ОТГ

on 09 травня 2019

533 населені пункти Черкаської області ще не створили об’єднаних територіальних громад. Це понад 62% від загальної кількості. Про це повідомили у...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.