­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Середа, 17 жовтня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < вересня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 29 30

До редакції зайшов немолодий чоловік. «Де у вас тут можна подати оголошення?» — запитав. В розмові з’ясувалося, що Володимир Романович Стельмах (так назвався) живе у Водяному і хоче продати гусей.
Розговорилися і Володимир Романович розповів про себе, своє захоплення вирощуванням птиці.

Родом господар з Київщини, а от навчався на Черкащині – закінчив Городищенський сільськогосподарський технікум і за направленням потрапив працювати у Водяне. Тут познайомився з майбутньою дружиною Євгенією Сергіївною, одружився.

За спеціальністю агроном садівничо-огородньої бригади, він з дитинства любив доглядати птицю, іншу домашню живність. Це дитяче захоплення вже зрілому віці переросло в хобі, якому присвятив вже понад 30 років.

Багато років Володимир Романович вирощує гусей холмогорської та полтавської порід. Про своїх підопічних господар може розповідати годинами, а ще звик обмінюватися інформацією з такими ж любителями, як і сам, з інших регіонів України. «Знайомимося на різноманітних виставках, — пояснює В.Стельмах, — потім підтримуємо зв’язок, інформуємо один одного про наступні виставки і зібрання».

Гуси вищеназваних порід досить прості у догляді, влітку харчуються зеленою травою і зерном, взимку в їхньому раціоні – капуста, морква, буряки. Одна особина виду коштує на виставках недешево, за словами Володимира Романовича, близько однієї тисячі гривень.

Щовесни господар закладає гусячі яйця в інкубатор і за 28-29 днів на світ з’являються гусенята. «Тримаю їх місяців 9-10, — продовжує свою розповідь Володимир Романович, — а потім продаю. Гуска за цей період набирає 9-10 кілограмів».

Витривалі до холоду, білі, сірі і рябі красені нині господарюють на подвір’ї Володимира Романовича. «Я небагато птиці тримаю, бо вік вже не той, — зізнається гість і додає, — Добре, що є кому свою справу передати». Виявляється, що захопленням дідуся зацікавився 26-річний внук Максим, який сьогодні постійно супроводжує Володимира Романовича на виставки і теж формує свою міні-ферму з породистої птиці. За порадами звичайно ж йде до дідуся.

Зимовий спокій незабаром скінчиться, адже весна приносить з собою чимало клопотів. Окрім городу й іншої домашньої живності, доведеться господарю ще й пильнувати, аби вчасно закласти яйця в інкубатор і чекати на новий виводок своїх підопічних.

Катерина

Вальчиковська

Актуальні новини

Роман Безсмертний: «Я втомився підносити патрони тим, хто не вміє стріляти»

on 12 жовтня 2018

5 жовтня до Черкас завітав політик з понад 20-річним стажем, віце-прем’єр-міністр 2005 року, екс-посол України в Білорусі, а нині –...

Після реформування з’явилися вакантні посади

on 12 жовтня 2018

Санітарно-епідеміологічна служба в останні роки, як і деякі інші організації, пережила етап реформування. Вона фактично ліквідована. Натомість два роки тому...

На які соціальні гарантії може розраховувати призовник?

on 12 жовтня 2018

Керівництвом держави, Урядом та Збройних Сил забезпечено належні умови для призваних на строкову військову службу громадян України, зокрема:

Паспортів-карток більшає

on 12 жовтня 2018

В Україні діє чіткий порядок видачі паспортів у вигляді ID-карток: після досягнення відповідного віку, при відновленні посвідчення особи після втрати...

Чому сільський голова Сигнаївки проти об’єднання з Шполянською ОТГ

on 04 жовтня 2018

На останній селекторній нараді, що проводилася облдержадміністрацією минулого понеділка, прозвучала інформація про те, ніби жителі Сигнаївки та Мар’янівки дали згоду...

За виключені фари вдень шполянських водіїв штрафуватимуть на 425 грн.

on 04 жовтня 2018

З 1 жовтня на заміських дорогах необхідно вмикати денні ходові вогні або ближнє світло фар. Відповідно до пункту 9.8 Правил...

12 черкаських ОТГ отримали землі у комунальну власність

on 04 жовтня 2018

Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області передало землі державної власності сільськогосподарського призначення в комунальну власність 12-ом об’єднаним територіальним громадам. Про...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.