­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Субота, 16 лютого 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < січня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Минуло лише два тижні 2018-ого, а в селах району планують, розробляють, затверджують роботу на рік. У Лип’янській сільській раді не приховують задоволення, тому що в минулому році в населеному пункті вдалося зберегти всі існуючі заклади соціальної сфери. Це стосується школи та дитсадка.

— Є передумови для того, аби цьогоріч повністю завершити встановлення нових енергозберігаючих вікон у школі, — розповідає сільський голова Сергій Іщенко. —На ці потреби торік завдяки співфінансуванню з районного бюджету освоєно 200 тисяч гривень. Завершено капітальний ремонт сільського будинку культури (фото вгорі).

Сподіваюся, вдасться завершити роботи й з освітлення вулиць Лип’янки. До цього часу на тринадцяти з них вже встановлено ліхтарі. Залишився чималий відрізок центральної вулиці Поліщука та ще одна вулиця, де всього кілька хат. На ці потреби у сільському бюджеті передбачено 60 тисяч гривень.

У їхньому селі досі відчувають наслідки літньої бурі, яка наробила багато шкоди, зруйнувавши покрівлі на десятках будинків. Разом з тим на раніше освітлених вулицях вийшли з ладу близько трьох десятків ламп. За підрахунками, це майже 6 тисяч гривень збитків.

— У нинішньому році запланували замінити покрівлю на будівлі дитячого садка, — продовжує Сергій Юрійович. — Всередині закладу ремонт здійснено кілька років тому, однак перекриття не оновлювалося ще з радянських часів і час від часу дах протікає.

У Лип’янці і школа гарна та простора, і дитсадок, як у віночку, а от демографічна ситуація не радує. Як і в інших селах, дітей народжується мало. У 2017-ому новонароджених було лише п’ятеро, тоді як померлих аж 19 осіб. Тож радіють тут кожній родині, яка прибуває жити до населеного пункту. Серед таких кілька сімей кримчан з малими дітьми, які переїхали на Шполянщину.

Враховуючи прибуття новоселів, прагнуть створювати не лише умови для проживання, але й сприяти збільшенню робочих місць.

Заплановано завершити ремонт дороги на вулиці Молодіжній та інших.

— За підтримання в належному стані під’їзної дороги да нашого села незайве було б узятися ще торік, однак на це не вистачило коштів, — додає С.Ю.Іщенко. — Сподіваюся, цьогоріч завдяки співфінансуванню з районним бюджетом це вдасться зробити.

Незайве було б провести ремонт дорожнього покриття, що веде до сусіднього Нечаєвого, та воно потребує не одного мільйона гривень, тоді як увесь сільський бюджет Лип’янки складає близько трьох мільйонів гривень.

Сільський бюджет сьогодні важко назвати бюджетом розвитку. Значні кошти з нього, які лише у Лип’янці обраховуються сотнями тисяч гривень, села делегують в район. Скажімо, лише Лип’янка 80 тис. грн. передає на потреби центральної районної лікарні, 65 тис грн. — на освіту (харчування, підвезення вчителів, функціонування оздоровчого табору), а ще ж медицина. 75 тис. грн. необхідно виділити на пільгове перевезення громадян.

— На даний час ми виділили п’яту частину коштів на перевезення пільговиків, тобто 15 тис. грн., — пояснює голова. — У Лип’янці проживають 350 осіб пільгової категорії, проте далеко не всі вони користуються громадським транспортом. Одні прямують до райцентру зі своїми дітьми автомобілями, інших батьки підвозять, рідня. Було б добре промоніторити, скільки пільговиків і як часто користуються громадським транспортом. Я б особисто долучився до такої справи. А потім цільовим методом виділяти кошти або ж повертати їх за використані квитки. Переконаний, що у такому випадку витрати на перевезення для місцевих бюджетів стали б мінімум наполовину меншими. Тоді як у селі є де освоїти вивільнені кошти.

Делегування коштів з сільських бюджетів останнім часом викликає певні нарікання сільських голів. Не виключення і Сергій Юрійович. Адже якщо за увесь минулий рік з лип’янського місцевого бюджету виділили на ці цілі в межах 85 тисяч гривень, то лише на півроку нинішнього їм доведена сума майже учетверо більша — понад 300 тисяч гривень. Але таку суму довела вже Шполянська об’єднана територіальна громада, куди переведено первинну медицину району.

Ольга Качан

Актуальні новини

Оновлюється маркування харчових продуктів

on 14 лютого 2019

Президент України Петро Порошенко підписав закон про «Про інформацію для споживачів про харчові продукти». Ним встановлюються загальні положення до маркування...

Хто знає усіх кандидатів у президенти?

on 14 лютого 2019

У березні вже всьоме відбудуться президентські вибори в Україні, і вони б’ють усі рекорди за кількістю кандидатів. Претендентів на головну...

Повернути неякісні ліки назад в аптеку: не все так просто

on 14 лютого 2019

У минулі роки до редакції не раз зверталися жителі району, які з різних причин бажали повернути до аптек придбані ліки....

Серйозних підтоплень в районі немає

on 09 лютого 2019

Незвична для січня – лютого погода панує в районі. Велика кількість снігу різко почала танути, загрожуючи підтопленням як житловим масивам,...

У Шполі вже є кір

on 09 лютого 2019

У багатьох районах Черкащини ще кілька тижнів чи місяців тому з’явилися пацієнти з діагнозом кір. Шполянщині донедавна вдавалося бути серед...

«Дорогий» залізничний переїзд

on 08 лютого 2019

Скільки б не попереджали правоохоронці про дотримання правил дорожнього руху, щодня знаходяться водії, які їх порушують. І добре, коли у...

З житла виписують примусово

on 08 лютого 2019

Через дорожнечу газу для опалення житла багато шполян намагаються оформити субсидію. У зв’язку з цим останнім часом важливим стало питання,...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.