­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Субота, 24 лютого 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < січня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Останні приватні оголошення

Минуло лише два тижні 2018-ого, а в селах району планують, розробляють, затверджують роботу на рік. У Лип’янській сільській раді не приховують задоволення, тому що в минулому році в населеному пункті вдалося зберегти всі існуючі заклади соціальної сфери. Це стосується школи та дитсадка.

— Є передумови для того, аби цьогоріч повністю завершити встановлення нових енергозберігаючих вікон у школі, — розповідає сільський голова Сергій Іщенко. —На ці потреби торік завдяки співфінансуванню з районного бюджету освоєно 200 тисяч гривень. Завершено капітальний ремонт сільського будинку культури (фото вгорі).

Сподіваюся, вдасться завершити роботи й з освітлення вулиць Лип’янки. До цього часу на тринадцяти з них вже встановлено ліхтарі. Залишився чималий відрізок центральної вулиці Поліщука та ще одна вулиця, де всього кілька хат. На ці потреби у сільському бюджеті передбачено 60 тисяч гривень.

У їхньому селі досі відчувають наслідки літньої бурі, яка наробила багато шкоди, зруйнувавши покрівлі на десятках будинків. Разом з тим на раніше освітлених вулицях вийшли з ладу близько трьох десятків ламп. За підрахунками, це майже 6 тисяч гривень збитків.

— У нинішньому році запланували замінити покрівлю на будівлі дитячого садка, — продовжує Сергій Юрійович. — Всередині закладу ремонт здійснено кілька років тому, однак перекриття не оновлювалося ще з радянських часів і час від часу дах протікає.

У Лип’янці і школа гарна та простора, і дитсадок, як у віночку, а от демографічна ситуація не радує. Як і в інших селах, дітей народжується мало. У 2017-ому новонароджених було лише п’ятеро, тоді як померлих аж 19 осіб. Тож радіють тут кожній родині, яка прибуває жити до населеного пункту. Серед таких кілька сімей кримчан з малими дітьми, які переїхали на Шполянщину.

Враховуючи прибуття новоселів, прагнуть створювати не лише умови для проживання, але й сприяти збільшенню робочих місць.

Заплановано завершити ремонт дороги на вулиці Молодіжній та інших.

— За підтримання в належному стані під’їзної дороги да нашого села незайве було б узятися ще торік, однак на це не вистачило коштів, — додає С.Ю.Іщенко. — Сподіваюся, цьогоріч завдяки співфінансуванню з районним бюджетом це вдасться зробити.

Незайве було б провести ремонт дорожнього покриття, що веде до сусіднього Нечаєвого, та воно потребує не одного мільйона гривень, тоді як увесь сільський бюджет Лип’янки складає близько трьох мільйонів гривень.

Сільський бюджет сьогодні важко назвати бюджетом розвитку. Значні кошти з нього, які лише у Лип’янці обраховуються сотнями тисяч гривень, села делегують в район. Скажімо, лише Лип’янка 80 тис. грн. передає на потреби центральної районної лікарні, 65 тис грн. — на освіту (харчування, підвезення вчителів, функціонування оздоровчого табору), а ще ж медицина. 75 тис. грн. необхідно виділити на пільгове перевезення громадян.

— На даний час ми виділили п’яту частину коштів на перевезення пільговиків, тобто 15 тис. грн., — пояснює голова. — У Лип’янці проживають 350 осіб пільгової категорії, проте далеко не всі вони користуються громадським транспортом. Одні прямують до райцентру зі своїми дітьми автомобілями, інших батьки підвозять, рідня. Було б добре промоніторити, скільки пільговиків і як часто користуються громадським транспортом. Я б особисто долучився до такої справи. А потім цільовим методом виділяти кошти або ж повертати їх за використані квитки. Переконаний, що у такому випадку витрати на перевезення для місцевих бюджетів стали б мінімум наполовину меншими. Тоді як у селі є де освоїти вивільнені кошти.

Делегування коштів з сільських бюджетів останнім часом викликає певні нарікання сільських голів. Не виключення і Сергій Юрійович. Адже якщо за увесь минулий рік з лип’янського місцевого бюджету виділили на ці цілі в межах 85 тисяч гривень, то лише на півроку нинішнього їм доведена сума майже учетверо більша — понад 300 тисяч гривень. Але таку суму довела вже Шполянська об’єднана територіальна громада, куди переведено первинну медицину району.

Ольга Качан

Актуальні новини

На ухилянців подаватимуть в розшук

on 22 лютого 2018

Минулого тижня під головуванням заступника голови райдержадміністрації Ольги Шпиці відбулося засідання районної призовної комісії, на якому члени комісії розглянули питання,...

Дітям потрібна сім’я!

on 22 лютого 2018

У Шполянському районі проживає 7 333 дитини, з них 4 202 дитини шкільного віку, 1 420 дітей — у 900...

…А від спортшколи відмовляються

on 22 лютого 2018

В ході 23-ої сесії райради депутати надали згоду на передачу в комунальну власність Матусівської сільської ради бюджетних установ, які знаходяться...

За прострочену комуналку хочуть ввести пеню

on 22 лютого 2018

На розгляді в парламенті перебуває нова редакція закону про ЖКП, де є норма про можливість нарахування пені за несвоєчасне погашення...

НАКАЗ Шполянського районного військового комісара 19.02.2018 м. Шпола №21 Про черговий призов громадян на строкову військову службу

on 22 лютого 2018

1. На підставі Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” від 25.03.1992 року №2232-ХІІ, постанови Кабінету Міністрів України від...

У шполянських магазинах подорожчав хліб

on 15 лютого 2018

Минулого тижня у магазинах райцентру здорожчав хліб. Ціни піднялися не лише на хлібобулочні вироби, які завозять з інших районів, а...

Газети в Україні можуть перестати виходити

on 15 лютого 2018

8-10 лютого відбулась всеукраїнська конференція членів Національної асоціації українських медіа (НАУМ). Її учасниками були редактори обласних і районних газет, які...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.