­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Понеділок, 20 серпня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < жовтня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Минуло лише два тижні 2018-ого, а в селах району планують, розробляють, затверджують роботу на рік. У Лип’янській сільській раді не приховують задоволення, тому що в минулому році в населеному пункті вдалося зберегти всі існуючі заклади соціальної сфери. Це стосується школи та дитсадка.

— Є передумови для того, аби цьогоріч повністю завершити встановлення нових енергозберігаючих вікон у школі, — розповідає сільський голова Сергій Іщенко. —На ці потреби торік завдяки співфінансуванню з районного бюджету освоєно 200 тисяч гривень. Завершено капітальний ремонт сільського будинку культури (фото вгорі).

Сподіваюся, вдасться завершити роботи й з освітлення вулиць Лип’янки. До цього часу на тринадцяти з них вже встановлено ліхтарі. Залишився чималий відрізок центральної вулиці Поліщука та ще одна вулиця, де всього кілька хат. На ці потреби у сільському бюджеті передбачено 60 тисяч гривень.

У їхньому селі досі відчувають наслідки літньої бурі, яка наробила багато шкоди, зруйнувавши покрівлі на десятках будинків. Разом з тим на раніше освітлених вулицях вийшли з ладу близько трьох десятків ламп. За підрахунками, це майже 6 тисяч гривень збитків.

— У нинішньому році запланували замінити покрівлю на будівлі дитячого садка, — продовжує Сергій Юрійович. — Всередині закладу ремонт здійснено кілька років тому, однак перекриття не оновлювалося ще з радянських часів і час від часу дах протікає.

У Лип’янці і школа гарна та простора, і дитсадок, як у віночку, а от демографічна ситуація не радує. Як і в інших селах, дітей народжується мало. У 2017-ому новонароджених було лише п’ятеро, тоді як померлих аж 19 осіб. Тож радіють тут кожній родині, яка прибуває жити до населеного пункту. Серед таких кілька сімей кримчан з малими дітьми, які переїхали на Шполянщину.

Враховуючи прибуття новоселів, прагнуть створювати не лише умови для проживання, але й сприяти збільшенню робочих місць.

Заплановано завершити ремонт дороги на вулиці Молодіжній та інших.

— За підтримання в належному стані під’їзної дороги да нашого села незайве було б узятися ще торік, однак на це не вистачило коштів, — додає С.Ю.Іщенко. — Сподіваюся, цьогоріч завдяки співфінансуванню з районним бюджетом це вдасться зробити.

Незайве було б провести ремонт дорожнього покриття, що веде до сусіднього Нечаєвого, та воно потребує не одного мільйона гривень, тоді як увесь сільський бюджет Лип’янки складає близько трьох мільйонів гривень.

Сільський бюджет сьогодні важко назвати бюджетом розвитку. Значні кошти з нього, які лише у Лип’янці обраховуються сотнями тисяч гривень, села делегують в район. Скажімо, лише Лип’янка 80 тис. грн. передає на потреби центральної районної лікарні, 65 тис грн. — на освіту (харчування, підвезення вчителів, функціонування оздоровчого табору), а ще ж медицина. 75 тис. грн. необхідно виділити на пільгове перевезення громадян.

— На даний час ми виділили п’яту частину коштів на перевезення пільговиків, тобто 15 тис. грн., — пояснює голова. — У Лип’янці проживають 350 осіб пільгової категорії, проте далеко не всі вони користуються громадським транспортом. Одні прямують до райцентру зі своїми дітьми автомобілями, інших батьки підвозять, рідня. Було б добре промоніторити, скільки пільговиків і як часто користуються громадським транспортом. Я б особисто долучився до такої справи. А потім цільовим методом виділяти кошти або ж повертати їх за використані квитки. Переконаний, що у такому випадку витрати на перевезення для місцевих бюджетів стали б мінімум наполовину меншими. Тоді як у селі є де освоїти вивільнені кошти.

Делегування коштів з сільських бюджетів останнім часом викликає певні нарікання сільських голів. Не виключення і Сергій Юрійович. Адже якщо за увесь минулий рік з лип’янського місцевого бюджету виділили на ці цілі в межах 85 тисяч гривень, то лише на півроку нинішнього їм доведена сума майже учетверо більша — понад 300 тисяч гривень. Але таку суму довела вже Шполянська об’єднана територіальна громада, куди переведено первинну медицину району.

Ольга Качан

Актуальні новини

КОЛИ МЕДИКИ ПРИЇДУТЬ НА ВИКЛИК

on 16 серпня 2018

Як відомо більшості громадян, швидку допомогу потрібно викликати тоді, коли у цьому справді є необхідність. Попри те, є жителі району,...

У Надточаївці і Соболівці карантин

on 10 серпня 2018

На Шполянщині на загальній площі 10 га запроваджено карантин через поширення американського білого метелика.

До уваги платників податків, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів!

on 10 серпня 2018

З 1 січня 2017 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів...

Скільки коштують вибори

on 10 серпня 2018

«Дух виборів» уже витає над країною — до них залишився рік. Обрати керманичів для народу — «задоволення», як відомо, небезкоштовне...

Плануйте вихідні

on 10 серпня 2018

З 24 по 26 серпня (п’ятниця — неділя) неробочі дні у зв’язку зі святкуванням 27-ї річниці нашої незалежності. Відпрацьовувати їх,...

Чи погодилася «Укрпошта» з пропозицією матусян

on 06 серпня 2018

Ще у травні «Укрпошта» оголосила про плани зміни формату роботи своїх відділень у селах. Частину відділень, як повідомив у соцмережі...

А на районну лікарню грошей немає?

on 06 серпня 2018

Напружена ситуація з виплатою заробітної плати персоналу Шполянської центральної районної лікарні виникла наприкінці липня.

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.