­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Неділя, 27 травня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < травня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 26 27 28
29 30 31        

Останні приватні оголошення

Сьогодні про переселенців з окупованих територій нашої країни згадується дещо менше, ніж ще кілька років тому. Тим часом частина з них повернулися на свої постійні місця проживання, а інші за цей час потроху звикають до нових місць. Залишилася на Шполянщині і родина, яка прибула з окупованого Криму.

Представник кримсько-татарського  народу Февзі Саліджанов з дружиною Катериною, яка родом з Казахстану, і двома синочками — п’ятирічним Імраном та трирічним Ібрагімом — оселився у Лип’янці, а сім’я його двоюрідної сестри Усніє вподобала сусіднє Нечаєве. Посміхаючись, він ділиться своїми враженнями, що ніби у центральній Україні привітніші люди, ніж там, де народився і виріс.

— Відколи розпочалася окупація нашого півострова, там стало важче дихати, — так образно пояснює Ф.Саліджанов причину пошуків нового місця проживання.

Звичайно, не вся родина покинула Крим. Його мати з сестрою залишилися на півдні, а нещодавно гостювали у рідних на Шполянщині.

Без сумніву, тепер вже шполянським кримським татарам довелося здолати немало труднощів, доки так-сяк облаштувалися, знайшли нові житло та роботу. Проте Февзі не зациклюється на проблемах, а говорить про все з якоюсь легкістю, мовляв, від долі не втечеш. А може, то в характері цього волелюбного народу.

— У Лип’янці мене більше знають як Федора, — пояснює. — Бо коли на перших порах називав людям своє справжнє ім’я, більшість не запам’ятовували і плутали. А Федір — то більш звично і зрозуміло.

Свого часу саме в нашому районі сім’я знайшла роботу.

— Відразу після переїзду протягом сезону я трудився садівником в одного з підприємливих жителів Лип’янки, — продовжує він. — Згодом вирішив господарювати самостійно. У селі варіантів для цього не надто багато, тож купили дві корови і почали здавати молоко заготовачам. Невдовзі стало очевидним, що у такий спосіб не надто розживешся. І щоб ефективніше збувати молочну продукцію, спробували власноруч виробляти з отриманого молока різні види сирів.

Пригадалося, як моя мати готувала бринзу і вчила мене цієї премудрості, ніби передбачала, що колись ті знання допоможуть виживати. До речі, помітив, що на Шполянщині більш популярна  бринза, виготовлена за болгарським рецептом, тоді як у нас свій, татарський спосіб її приготування, типу адигейського. Рецепти приготування інших сирів знаходжу в інтернеті, готую їх для проби. Якщо результат задовольняє, виготовляю сир і надалі.

Так, крім білосніжної кримської бринзи, Февзі Саліджанов майстерно готує твердий сир швейцарський, качотту з базиліком чи аджикою для гурманів, белпер кноль, з часником і перцем. Пробував виготовляти італійський сир і взагалі в його планах спробувати готувати сири, популярні в різних країнах світу.  

Тепер вже переселенці з Криму мають шанувальників сиру і в райцентрі, куди час від часу привозять молочний продукт.

Ольга Качан

Актуальні новини

Субсидії по-новому

on 24 травня 2018

На який термін призначатиметься Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням на відповідний...

До уваги читачів!

on 23 травня 2018

Інформацію, опубліковану в газеті «Шполянські вісті» в №№ 96-97 від 23 листопада 2017 року під заголовком «В ТОВ «Маяк -...

ПриЄмно чи ПриЯмно? Шполянські дороги: скільки коштуватиме ремонт?

on 17 травня 2018

Нарікання на якість доріг нерідко можна почути не лише від водіїв, а й пішоходів. І хоча якість доріг у районі,...

Відтепер декларувати треба доходи всієї сім’ї

on 17 травня 2018

Відтепер отримувачі субсидій мають декларувати доходи всіх членів сім’ї, навіть тих, які зареєстровані за іншими адресами.“Мінсоцполітики з 1 травня 2018...

Як зараховується страховий пенсійний стаж

on 17 травня 2018

Коли нам виповнюється 60 років, ми, зазвичай, поспішаємо до Пенсійного фонду. Є необхідний стаж чи немає, працювали офіційно чи нелегально...

Україна – країна великих можливостей

on 17 травня 2018

Напевно, проблемами у житлово-комунальному господарстві у нашій державі вже нікого не здивуєш. Однак дивує, подекуди, халатне ставлення відповідальних за фонд...

Наводять «порядки», а кому з того користь?

on 08 травня 2018

Не перший тиждень свіжу ароматну випічку працівниця районного споживчого товариства реалізує не зі звичного зеленого намету на алеї біля ресторану...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.