­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Вівторок, 21 листопада 2017
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < листопада 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Сьогодні про переселенців з окупованих територій нашої країни згадується дещо менше, ніж ще кілька років тому. Тим часом частина з них повернулися на свої постійні місця проживання, а інші за цей час потроху звикають до нових місць. Залишилася на Шполянщині і родина, яка прибула з окупованого Криму.

Представник кримсько-татарського  народу Февзі Саліджанов з дружиною Катериною, яка родом з Казахстану, і двома синочками — п’ятирічним Імраном та трирічним Ібрагімом — оселився у Лип’янці, а сім’я його двоюрідної сестри Усніє вподобала сусіднє Нечаєве. Посміхаючись, він ділиться своїми враженнями, що ніби у центральній Україні привітніші люди, ніж там, де народився і виріс.

— Відколи розпочалася окупація нашого півострова, там стало важче дихати, — так образно пояснює Ф.Саліджанов причину пошуків нового місця проживання.

Звичайно, не вся родина покинула Крим. Його мати з сестрою залишилися на півдні, а нещодавно гостювали у рідних на Шполянщині.

Без сумніву, тепер вже шполянським кримським татарам довелося здолати немало труднощів, доки так-сяк облаштувалися, знайшли нові житло та роботу. Проте Февзі не зациклюється на проблемах, а говорить про все з якоюсь легкістю, мовляв, від долі не втечеш. А може, то в характері цього волелюбного народу.

— У Лип’янці мене більше знають як Федора, — пояснює. — Бо коли на перших порах називав людям своє справжнє ім’я, більшість не запам’ятовували і плутали. А Федір — то більш звично і зрозуміло.

Свого часу саме в нашому районі сім’я знайшла роботу.

— Відразу після переїзду протягом сезону я трудився садівником в одного з підприємливих жителів Лип’янки, — продовжує він. — Згодом вирішив господарювати самостійно. У селі варіантів для цього не надто багато, тож купили дві корови і почали здавати молоко заготовачам. Невдовзі стало очевидним, що у такий спосіб не надто розживешся. І щоб ефективніше збувати молочну продукцію, спробували власноруч виробляти з отриманого молока різні види сирів.

Пригадалося, як моя мати готувала бринзу і вчила мене цієї премудрості, ніби передбачала, що колись ті знання допоможуть виживати. До речі, помітив, що на Шполянщині більш популярна  бринза, виготовлена за болгарським рецептом, тоді як у нас свій, татарський спосіб її приготування, типу адигейського. Рецепти приготування інших сирів знаходжу в інтернеті, готую їх для проби. Якщо результат задовольняє, виготовляю сир і надалі.

Так, крім білосніжної кримської бринзи, Февзі Саліджанов майстерно готує твердий сир швейцарський, качотту з базиліком чи аджикою для гурманів, белпер кноль, з часником і перцем. Пробував виготовляти італійський сир і взагалі в його планах спробувати готувати сири, популярні в різних країнах світу.  

Тепер вже переселенці з Криму мають шанувальників сиру і в райцентрі, куди час від часу привозять молочний продукт.

Ольга Качан

Актуальні новини

Поросятко без довідки ветеринара несе небезпеку, або як влада зреагувала на критику ветеранів

on 16 листопада 2017

Минулої суботи і неділі на центральному ринку за участі представників правоохоронних органів, Держпродспоживслужби, лабораторії ветеринарної медицини та районного споживчого товариства...

Годуємо Європу?

on 09 листопада 2017

Експорт харчів та аграрної продукції до країн ЄС нинішнього року порівняно з минулим зріс на 39,8%, сягнувши 4,177 млрд. дол....

У «Престижі» відкриють промтоварний магазин

on 09 листопада 2017

На першому поверсі супермаркету «Престиж» тривають ремонтні роботи. Усі відділи, які працювали на першому поверсі, перенесено на другий. А шполяни...

Школи зобов’язали опублікувати фінансову звітність

on 09 листопада 2017

Школи зобов’язані опублікувати свою фінансову звітність за доходами і видатками до 1 грудня, повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки України.

Європа з’їла наші яйця!

on 09 листопада 2017

Чому різко підскочили ціни? Українці по своїх спорожнілих гаманцях відчули ріст агроекспорту.

Шполянську міськраду визнали порушником закону

on 02 листопада 2017

Виконавчий комітет Шполянської міської ради не провів конкурс на надання послуг з вивезення твердих побутових відходів у межах міста Шпола....

Депутат Богач відщипнув у кума земельку

on 02 листопада 2017

Нещодавно розповсюдилася інформація, що депутат об’єднаної територіальної громади, він же директор СТОВ «Маяк-Агро» (підприємство є складовою частиною СТОВ «ЛНЗ -Агро»)...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.