­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Понеділок, 20 серпня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < червня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

19 вересня в Іскреному відбулися збори жителів села, головною темою яких стало обговорення можливого об’єднання населеного пункту у складі територіальної громади на чолі з Васильковим. На збори, чи як їх назвали, сходку прибули голова райдержадміністрації Володимир Потапенко та голова районної ради Олександр Кузуб, Васильківський сільський голова Іван Дубина, Капустинський сільський голова Наталія Колісник, керівники та представники сільгосппідприємств згаданих сіл.

Відкриваючи збори, Іскренський сільський голова Микола Остапчук зазначив, що у нашому районі вже створено одну об’єднану територіальну громаду  з центром у Шполі і на черзі Матусівська, тож люди вже дещо знають про це нововведення. Він надав слово голові райдержадміністрації В.М.Потапенку.

— В Україні за 2015-2016 роки створено 366 об’єднаних громад, — звернувся до жителів Іскреного Володимир Миколайович. — Стосовно переваг, які очікують громаду після об’єднання, насамперед має покращитися якість надання адміністративних послуг, у бюджеті громади залишатиметься більше податків, ніж зараз у селах, зокрема податок на доходи фізичних осіб та земельний, надаватиметься освітня та медична дотації. Отже, з’явиться більше можливостей для розвитку. Села об’єднуються навколо тих населених пунктів, де кращий місцевий бюджет, більше робочих місць, краща ситуація з народжуваністю тощо. Враховуючи названі перспективи, і закликаємо вас до об’єднання.

  Вислухавши голову райдержадміністрації, жителі Іскреного почали висловлювати своє бачення.

— Свого часу вже було об’єднання, чи укрупнення, Устимівки, Василькова та Скотаревого. Скажіть тепер, де поділася Устимівка?! Чи не очікує подібне у майбутньому і на наше село? — поділився своєю думкою пенсіонер Дмитро Мироненко.

Він також цікавився, чи можна об’єднатися, скажімо, Капустиному, Іскреному та Георгіївці?

Звучали в залі питання, чому районна влада так поспішає з об’єднанням, заодно селяни скаржилися на ціну проїзду в громадському транспорті, що зросла та ін.

Перед іскренцями виступив і сільський голова з Василькова Іван Дубина.

— Процес створення об’єднаних громад пройшли держави Європи і маємо пройти ми. Об’єднавшись, ми готові поділитися коштами з власного бюджету з населеними пунктами, що увійдуть до складу новоствореної громади, а не забирати ваші кошти, як дехто вважає.

Зараз держава передає повноваження на місця, коли зможемо самі себе утримувати, заробляючи більше коштів, ніж сьогодні. При цьому варто враховувати, що на чолі з будь-ким не об’єднаєшся. У центрі громади має бути амбулаторія, до ста осіб дітей, вкладатися кошти в розбудову інфраструктури та інші чинники. А в нас цьогоріч лише з сільського бюджету виділено в межах 800 тисяч гривень коштів на ремонт доріг. У Василькові працюють цегельний завод, бітумна база, мають запустити в роботу кар’єр. Водночас є всі підстави вважати, що невдовзі вже у Кабміні визначатимуть, яким населеним пунктам об’єднуватися. Поки що ж це можна зробити, добровільно обравши, з ким об’єднуватися, — навів власні аргументи Іван Михайлович.

А Капустинський сільський голова Наталія Колісник, взявши слово, закликала жителів сусіднього села не поспішати. Мотивувала тим, що не за горами вибори нового президента, нової Верховної Ради і можливо, все ще зміниться.

— У нас самодостатня сільська рада, така сама і в Іскреному. Пригадую, коли в Капустиному припинило роботу відділення «Ощадбанку» (це було і в Іскреному), люди почали їздити до Василькова. Однак там спочатку обслуговували місцевих жителів, а потім вже наших односельців. От і проведіть паралелі з майбутньою громадою, — зазначила вона.

А присутні на зборах селяни зааплодували.

Потім сільський голова Іскреного озвучив результати опитування односельців стосовно об’єднання з Васильковим, згідно з яким проти висловилися дещо більше громадян, ніж за об’єднання. В той час як в Георгіївці згодні об’єднатися. Та селяни почали обурюватися, мовляв ті результати опитування сфальсифіковані. Вигуки і гул наростали, дехто навіть почав виходити з залу.

А житель  Іскреного Микола Мотрич зауважив, що у їхньому селі діє сільгосппідприємство, забезпечує робочими місцями тваринницька ферма, а це — значні відрахування до місцевого бюджету, тож село цілком нормально може і саме проіснувати. А якщо вже й об’єднуватися з кимось, то щоб центр був в Іскреному.

Погомонівши ще трохи, присутні на зборах іскренці вирішили поки господарювати самостійно. А думку решти односельців ще раз мають опитати місцеві депутати, адже на сходку зійшлося менше десяти відсотків жителів села.

Ольга Качан

Актуальні новини

КОЛИ МЕДИКИ ПРИЇДУТЬ НА ВИКЛИК

on 16 серпня 2018

Як відомо більшості громадян, швидку допомогу потрібно викликати тоді, коли у цьому справді є необхідність. Попри те, є жителі району,...

У Надточаївці і Соболівці карантин

on 10 серпня 2018

На Шполянщині на загальній площі 10 га запроваджено карантин через поширення американського білого метелика.

До уваги платників податків, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів!

on 10 серпня 2018

З 1 січня 2017 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів...

Скільки коштують вибори

on 10 серпня 2018

«Дух виборів» уже витає над країною — до них залишився рік. Обрати керманичів для народу — «задоволення», як відомо, небезкоштовне...

Плануйте вихідні

on 10 серпня 2018

З 24 по 26 серпня (п’ятниця — неділя) неробочі дні у зв’язку зі святкуванням 27-ї річниці нашої незалежності. Відпрацьовувати їх,...

Чи погодилася «Укрпошта» з пропозицією матусян

on 06 серпня 2018

Ще у травні «Укрпошта» оголосила про плани зміни формату роботи своїх відділень у селах. Частину відділень, як повідомив у соцмережі...

А на районну лікарню грошей немає?

on 06 серпня 2018

Напружена ситуація з виплатою заробітної плати персоналу Шполянської центральної районної лікарні виникла наприкінці липня.

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.