­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Неділя, 27 травня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < травня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 26 27 28
29 30 31        

Останні приватні оголошення

19 вересня в Іскреному відбулися збори жителів села, головною темою яких стало обговорення можливого об’єднання населеного пункту у складі територіальної громади на чолі з Васильковим. На збори, чи як їх назвали, сходку прибули голова райдержадміністрації Володимир Потапенко та голова районної ради Олександр Кузуб, Васильківський сільський голова Іван Дубина, Капустинський сільський голова Наталія Колісник, керівники та представники сільгосппідприємств згаданих сіл.

Відкриваючи збори, Іскренський сільський голова Микола Остапчук зазначив, що у нашому районі вже створено одну об’єднану територіальну громаду  з центром у Шполі і на черзі Матусівська, тож люди вже дещо знають про це нововведення. Він надав слово голові райдержадміністрації В.М.Потапенку.

— В Україні за 2015-2016 роки створено 366 об’єднаних громад, — звернувся до жителів Іскреного Володимир Миколайович. — Стосовно переваг, які очікують громаду після об’єднання, насамперед має покращитися якість надання адміністративних послуг, у бюджеті громади залишатиметься більше податків, ніж зараз у селах, зокрема податок на доходи фізичних осіб та земельний, надаватиметься освітня та медична дотації. Отже, з’явиться більше можливостей для розвитку. Села об’єднуються навколо тих населених пунктів, де кращий місцевий бюджет, більше робочих місць, краща ситуація з народжуваністю тощо. Враховуючи названі перспективи, і закликаємо вас до об’єднання.

  Вислухавши голову райдержадміністрації, жителі Іскреного почали висловлювати своє бачення.

— Свого часу вже було об’єднання, чи укрупнення, Устимівки, Василькова та Скотаревого. Скажіть тепер, де поділася Устимівка?! Чи не очікує подібне у майбутньому і на наше село? — поділився своєю думкою пенсіонер Дмитро Мироненко.

Він також цікавився, чи можна об’єднатися, скажімо, Капустиному, Іскреному та Георгіївці?

Звучали в залі питання, чому районна влада так поспішає з об’єднанням, заодно селяни скаржилися на ціну проїзду в громадському транспорті, що зросла та ін.

Перед іскренцями виступив і сільський голова з Василькова Іван Дубина.

— Процес створення об’єднаних громад пройшли держави Європи і маємо пройти ми. Об’єднавшись, ми готові поділитися коштами з власного бюджету з населеними пунктами, що увійдуть до складу новоствореної громади, а не забирати ваші кошти, як дехто вважає.

Зараз держава передає повноваження на місця, коли зможемо самі себе утримувати, заробляючи більше коштів, ніж сьогодні. При цьому варто враховувати, що на чолі з будь-ким не об’єднаєшся. У центрі громади має бути амбулаторія, до ста осіб дітей, вкладатися кошти в розбудову інфраструктури та інші чинники. А в нас цьогоріч лише з сільського бюджету виділено в межах 800 тисяч гривень коштів на ремонт доріг. У Василькові працюють цегельний завод, бітумна база, мають запустити в роботу кар’єр. Водночас є всі підстави вважати, що невдовзі вже у Кабміні визначатимуть, яким населеним пунктам об’єднуватися. Поки що ж це можна зробити, добровільно обравши, з ким об’єднуватися, — навів власні аргументи Іван Михайлович.

А Капустинський сільський голова Наталія Колісник, взявши слово, закликала жителів сусіднього села не поспішати. Мотивувала тим, що не за горами вибори нового президента, нової Верховної Ради і можливо, все ще зміниться.

— У нас самодостатня сільська рада, така сама і в Іскреному. Пригадую, коли в Капустиному припинило роботу відділення «Ощадбанку» (це було і в Іскреному), люди почали їздити до Василькова. Однак там спочатку обслуговували місцевих жителів, а потім вже наших односельців. От і проведіть паралелі з майбутньою громадою, — зазначила вона.

А присутні на зборах селяни зааплодували.

Потім сільський голова Іскреного озвучив результати опитування односельців стосовно об’єднання з Васильковим, згідно з яким проти висловилися дещо більше громадян, ніж за об’єднання. В той час як в Георгіївці згодні об’єднатися. Та селяни почали обурюватися, мовляв ті результати опитування сфальсифіковані. Вигуки і гул наростали, дехто навіть почав виходити з залу.

А житель  Іскреного Микола Мотрич зауважив, що у їхньому селі діє сільгосппідприємство, забезпечує робочими місцями тваринницька ферма, а це — значні відрахування до місцевого бюджету, тож село цілком нормально може і саме проіснувати. А якщо вже й об’єднуватися з кимось, то щоб центр був в Іскреному.

Погомонівши ще трохи, присутні на зборах іскренці вирішили поки господарювати самостійно. А думку решти односельців ще раз мають опитати місцеві депутати, адже на сходку зійшлося менше десяти відсотків жителів села.

Ольга Качан

Актуальні новини

Субсидії по-новому

on 24 травня 2018

На який термін призначатиметься Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням на відповідний...

До уваги читачів!

on 23 травня 2018

Інформацію, опубліковану в газеті «Шполянські вісті» в №№ 96-97 від 23 листопада 2017 року під заголовком «В ТОВ «Маяк -...

ПриЄмно чи ПриЯмно? Шполянські дороги: скільки коштуватиме ремонт?

on 17 травня 2018

Нарікання на якість доріг нерідко можна почути не лише від водіїв, а й пішоходів. І хоча якість доріг у районі,...

Відтепер декларувати треба доходи всієї сім’ї

on 17 травня 2018

Відтепер отримувачі субсидій мають декларувати доходи всіх членів сім’ї, навіть тих, які зареєстровані за іншими адресами.“Мінсоцполітики з 1 травня 2018...

Як зараховується страховий пенсійний стаж

on 17 травня 2018

Коли нам виповнюється 60 років, ми, зазвичай, поспішаємо до Пенсійного фонду. Є необхідний стаж чи немає, працювали офіційно чи нелегально...

Україна – країна великих можливостей

on 17 травня 2018

Напевно, проблемами у житлово-комунальному господарстві у нашій державі вже нікого не здивуєш. Однак дивує, подекуди, халатне ставлення відповідальних за фонд...

Наводять «порядки», а кому з того користь?

on 08 травня 2018

Не перший тиждень свіжу ароматну випічку працівниця районного споживчого товариства реалізує не зі звичного зеленого намету на алеї біля ресторану...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.