­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Понеділок, 28 травня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < травня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Останні приватні оголошення

Матусів завжди вміє здивувати своєю неповторною особливістю. Тут вже давно перестали кивати на економічні труднощі, їх вирішують спільно і таким чином продовжують добрі традиції одного з найбільших сіл Шполянського району.

Минулого понеділка, 14 серпня, матусяни відзначили День села. У свій день народження воно зустрічало господарів і гостей якоюсь особливою охайністю, виробленими після збирання ранніх зернових полями і квітами на центральній площі.

Незважаючи на цьогорічну спеку, що сягала 35-40 градусів, квіти на клумбах ніби й не відчувають цієї аномалії природи. Вони — свідчення працелюбності матусян.

За кілька годин до початку свята центральна площа була заповнена ігровими надувними гірками, різними батутами та різними кіосками для ігор. Все це, як виявилося, був своєрідний подарунок місцевих фермерів наймолодшим жителям села та їх дідусям з бабусями, бо саме останні, прийшовши до будинку культури, брали внуків і вели туди, куди ті забажали, розважатися.

Денну духоту під вечір змінив легкий прохолодний вітерець, а центральна площа почала заповнюватися не лише жителями Матусова, а й гостями з Станіславчика, Мар’янівки, Сигнаївки і навіть Шполи.

Хтось з старожилів — знавців історії, навіть пожартував, що приїздять гості з тих сіл, які колись належали графу Орлову, за часів якого Матусів почав розвиватися і той розвиток триває донині. Правда, в ті часи графу ще ж належали землі Буртів, Сердегівки, Макіївки.

Перед початком урочистостей матусяни могли не лише оцінити вироби та вишиванки односельчан, а й посмакувати юшкою та пшоняною кашею. Як пояснив сільський голова Василь Васильович Колісник: «Односельці і гості повинні веселитися, будучи ситими. Можливо, хтось вдома й не встиг після денних турбот і повечеряти. Та й навіть той, хто і повечеряв, не відмовиться від нашої ухи і каші».

Відкриваючи урочистий вечір, ведуча Надія Олійник, мережачи історію з сьогоденням, не оминула відзначити, що сьогодні односельці зібралися на площі, яка створена за часів, коли головою  колишнього колгоспу «Комуніст» керував, на жаль, нині покійний Володимир Іванович Кравченко. Створена краса в центрі села служить людям і приваблює гостей вже не один десяток років.

Не забула ведуча подякувати нинішнім фермерам села, які допомагають сільській владі підтримувати та розвивати Матусів. Кілька разів при цьому вона згадала фермера Івана Кравченка, сина Володимира Івановича, внесок якого є чи не найвагомішим.  Ось так і продовжуються традиції.

Сільський голова Матусова Василь Васильович Колісник, вітаючи односельчан зі святом, бажав селу розквіту, міцного здоров’я та добробуту громаді, наголосивши, що такі свята дають громаді надію на краще життя і спонукають людей вірити в себе і свої можливості.

Він також подякував жителям Байрака, Вищого та Нижчого Кутка, Гресівки, Заруддя, Ленія, Натягайлівки, Оленівки, Полтави за підтримку і взаєморозуміння. Виявилося, що так називають окремі вулиці села за старим звичаєм і як би їх не перейменовували, а вони живуть в народній пам’яті.

Ведуча Надія Олійник не обминула згадати і приділити увагу всім категоріям жителів села. Вшанували старожилів і найпрацьовитіших односельчан, молодь і народних умільців, ветеранів.

Як відзначив голова райдержадміністрації Володимир Потапенко: — На такому святі найприємніше, що влада села, сільгоспвиробники і самі жителі спільно трудяться, разом вирішують проблеми, а отже, мають майбутнє.

Особливе похвилювання було у голови районної ради Олександра Кузуба. Йому довелося виступати та вітати з святом своїх односельців в селі, де він виріс. Олександр Миколайович вручив сільському голові Василю Коліснику подяки та грамоти, а крім того, і відзнаку облдержадміністрації за зайняте призове місце в обласному конкурсі на кращу сільську раду.

Сільські учасники художньої самодіяльності порадували односельчан веселими піснями. Молодь і літні люди йшли на площі перед будинком культури в танок, захоплювали всіх і чимало цікавих конкурсів.

Анатолій Вікторук            

       

Актуальні новини

Субсидії по-новому

on 24 травня 2018

На який термін призначатиметься Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням на відповідний...

До уваги читачів!

on 23 травня 2018

Інформацію, опубліковану в газеті «Шполянські вісті» в №№ 96-97 від 23 листопада 2017 року під заголовком «В ТОВ «Маяк -...

ПриЄмно чи ПриЯмно? Шполянські дороги: скільки коштуватиме ремонт?

on 17 травня 2018

Нарікання на якість доріг нерідко можна почути не лише від водіїв, а й пішоходів. І хоча якість доріг у районі,...

Відтепер декларувати треба доходи всієї сім’ї

on 17 травня 2018

Відтепер отримувачі субсидій мають декларувати доходи всіх членів сім’ї, навіть тих, які зареєстровані за іншими адресами.“Мінсоцполітики з 1 травня 2018...

Як зараховується страховий пенсійний стаж

on 17 травня 2018

Коли нам виповнюється 60 років, ми, зазвичай, поспішаємо до Пенсійного фонду. Є необхідний стаж чи немає, працювали офіційно чи нелегально...

Україна – країна великих можливостей

on 17 травня 2018

Напевно, проблемами у житлово-комунальному господарстві у нашій державі вже нікого не здивуєш. Однак дивує, подекуди, халатне ставлення відповідальних за фонд...

Наводять «порядки», а кому з того користь?

on 08 травня 2018

Не перший тиждень свіжу ароматну випічку працівниця районного споживчого товариства реалізує не зі звичного зеленого намету на алеї біля ресторану...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.