­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Субота, 20 жовтня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < жовтня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

В час, коли господарства району починають обмолот ранніх зернових, в СТОВ «Урожай» у Водяному почалися ще одні жнива — овочеві. Працівники городньої бригади між збором огірків трудяться на прополці капусти, доглядають інші овочеві культури. Збирають врожай раз у два-три дні.

— Сьогодні збираємо огірки для відправки у міський дитсадок «Калинка», — розповідає бригадир рільничої бригади Сергій Рева і додає, — так, поступово забезпечуємо овочами дитячі садки, інші установи і організації району, медичні заклади.

Є соковитий водянський огірок і в супермаркетах, на ринках обласного центру. Користується овоч попитом не лише за відмінний смак, а й за низьку ціну. Скажімо, минулої неділі на ринку огірки в ціні «кусалися», але не водянські. СТОВ «Урожай» реалізовувало продукцію за оптовою ціною — 8 гривень за кілограм.

Другий рік у господарстві діє городня бригада. Свого часу ініціативу голови наглядової ради СТОВ «Урожай»  Олександра Ржевського підтримав директор господарства Олександр Качур. Коли заходить мова зі спеціалістами господарства про те, що овочівництво і зокрема вирощування огірків є початковою галуззю, то відразу чуєш заперечення: «Ми просто відновили колись забуту галузь. Щось спеціалісти згадали, а щось привнесли нове, відповідно до сьогоднішнього дня». Варто лише згадати про площі, які у господарстві займають під городиною. Якщо в минулому році тут вирощували лише різні сорти і гібриди капусти й цибулю на площі понад сім гектарів, то в нинішньому до цієї городини добавилися перець, солодка кукурудза, баклажани, огірки, помідори, морква, буряки. Всього під овочеві відведено близько 32 гектарів.

«Нещодавно приїхали в одне господарство переймати досвід розвитку овочівництва, представилися початківцями, а нас запитують, яку площу відведено під овочеві культури? 32 гектари, відповідаємо. Тоді які ж ви новачки, коли таку площу відвели під городину?!!» — з посмішкою розповідає Сергій Миколайович.

На огірковому полі цього дня трудилося 12 осіб. Переважно це молодь не лише з Водяного, а й з навколишніх сіл. Працюють в городній бригади й міські жителі. За один раз збирають 400-500 кілограмів.

Посіви огірків милують око. На них і дозрілі огірочки, і ще більше зав’язі. Такому врожаю кожна господиня позаздрить, а ще й в нинішньому році, коли як не морози знищили рослини, то посуха та різні шкідники дошкуляють.

— Кожна городня бригада починається з води, — неначе вгадує думки Сергій Рева. — В нинішньому році у господарстві продовжують облаштовувати штучні водойми, в яких відстоюватиметься вода зі свердловин, а потім вона потраплятиме на поля, де крапельним методом поливатимуться овочеві.

Агроном господарства Юрій Плосконос, долучившись до розмови, пояснює, що за сприятливих умов збір урожаю огірків у господарстві триватиме ще близько місяця. А там вже й інші культури дозріватимуть.

Близько сорока нових робочих місць створили у СТОВ «Урожай» з початком роботи городньої бригади. Ще кілька десятків жителів навколишніх сіл чекають на сезонні роботи в господарстві. В СТОВ «Урожай» подбали, аби люди хотіли працювати тут. На полі встановлено зручні альтанки для відпочинку, нові вбиральні. Та й харчування для працівників господарство організувало: «Як же так, вирощувати овочі і не мати своєї їдальні?» — зауважує Сергій Рева і запрошує роздивитися ділянки поруч. Он рівними рядочками стоїть темно-зелений болгарський перець, радують око розкішним листям баклажани, зімкнулися густою зеленню кущі помідорів. Цибуля теж ще буяє зеленню. Незабаром й тут почнуть дозрівати дешеві овочі для шполян. Але то вже тема інших репортажів зі СТОВ «Урожай».

Катерина Вальчиковська

Актуальні новини

Обчислення стажу фізичних осіб-підприємців

on 19 жовтня 2018

Нерідко у підприємців виникають питання, а то й проблеми, коли настає час виходу на заслужений відпочинок. Начальник Шполянського відділу обслуговування...

Які категорії громадян не підлягають призову?

on 19 жовтня 2018

Призову на строкову в/службу не підлягають громадяни України, які за рішенням районної (міської) призовної комісії відповідно до цього Закону отримають...

Шкільні рюкзаки удвічі важчі за норму

on 19 жовтня 2018

Звична картина: учні молодших класів ідуть до школи чи повертаються додому, вгинаючись під важкими портфелями. Ті шкільні сумки і рюкзаки...

Робота є — працівників нема

on 19 жовтня 2018

За статистикою, в Україні загалом на одне робоче місце претендує три-чотири особи. Але якщо розглядати цю проблему окремо по галузях,...

Роман Безсмертний: «Я втомився підносити патрони тим, хто не вміє стріляти»

on 12 жовтня 2018

5 жовтня до Черкас завітав політик з понад 20-річним стажем, віце-прем’єр-міністр 2005 року, екс-посол України в Білорусі, а нині –...

Після реформування з’явилися вакантні посади

on 12 жовтня 2018

Санітарно-епідеміологічна служба в останні роки, як і деякі інші організації, пережила етап реформування. Вона фактично ліквідована. Натомість два роки тому...

На які соціальні гарантії може розраховувати призовник?

on 12 жовтня 2018

Керівництвом держави, Урядом та Збройних Сил забезпечено належні умови для призваних на строкову військову службу громадян України, зокрема:

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.