­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Субота, 24 лютого 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < січня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Останні приватні оголошення

В час, коли господарства району починають обмолот ранніх зернових, в СТОВ «Урожай» у Водяному почалися ще одні жнива — овочеві. Працівники городньої бригади між збором огірків трудяться на прополці капусти, доглядають інші овочеві культури. Збирають врожай раз у два-три дні.

— Сьогодні збираємо огірки для відправки у міський дитсадок «Калинка», — розповідає бригадир рільничої бригади Сергій Рева і додає, — так, поступово забезпечуємо овочами дитячі садки, інші установи і організації району, медичні заклади.

Є соковитий водянський огірок і в супермаркетах, на ринках обласного центру. Користується овоч попитом не лише за відмінний смак, а й за низьку ціну. Скажімо, минулої неділі на ринку огірки в ціні «кусалися», але не водянські. СТОВ «Урожай» реалізовувало продукцію за оптовою ціною — 8 гривень за кілограм.

Другий рік у господарстві діє городня бригада. Свого часу ініціативу голови наглядової ради СТОВ «Урожай»  Олександра Ржевського підтримав директор господарства Олександр Качур. Коли заходить мова зі спеціалістами господарства про те, що овочівництво і зокрема вирощування огірків є початковою галуззю, то відразу чуєш заперечення: «Ми просто відновили колись забуту галузь. Щось спеціалісти згадали, а щось привнесли нове, відповідно до сьогоднішнього дня». Варто лише згадати про площі, які у господарстві займають під городиною. Якщо в минулому році тут вирощували лише різні сорти і гібриди капусти й цибулю на площі понад сім гектарів, то в нинішньому до цієї городини добавилися перець, солодка кукурудза, баклажани, огірки, помідори, морква, буряки. Всього під овочеві відведено близько 32 гектарів.

«Нещодавно приїхали в одне господарство переймати досвід розвитку овочівництва, представилися початківцями, а нас запитують, яку площу відведено під овочеві культури? 32 гектари, відповідаємо. Тоді які ж ви новачки, коли таку площу відвели під городину?!!» — з посмішкою розповідає Сергій Миколайович.

На огірковому полі цього дня трудилося 12 осіб. Переважно це молодь не лише з Водяного, а й з навколишніх сіл. Працюють в городній бригади й міські жителі. За один раз збирають 400-500 кілограмів.

Посіви огірків милують око. На них і дозрілі огірочки, і ще більше зав’язі. Такому врожаю кожна господиня позаздрить, а ще й в нинішньому році, коли як не морози знищили рослини, то посуха та різні шкідники дошкуляють.

— Кожна городня бригада починається з води, — неначе вгадує думки Сергій Рева. — В нинішньому році у господарстві продовжують облаштовувати штучні водойми, в яких відстоюватиметься вода зі свердловин, а потім вона потраплятиме на поля, де крапельним методом поливатимуться овочеві.

Агроном господарства Юрій Плосконос, долучившись до розмови, пояснює, що за сприятливих умов збір урожаю огірків у господарстві триватиме ще близько місяця. А там вже й інші культури дозріватимуть.

Близько сорока нових робочих місць створили у СТОВ «Урожай» з початком роботи городньої бригади. Ще кілька десятків жителів навколишніх сіл чекають на сезонні роботи в господарстві. В СТОВ «Урожай» подбали, аби люди хотіли працювати тут. На полі встановлено зручні альтанки для відпочинку, нові вбиральні. Та й харчування для працівників господарство організувало: «Як же так, вирощувати овочі і не мати своєї їдальні?» — зауважує Сергій Рева і запрошує роздивитися ділянки поруч. Он рівними рядочками стоїть темно-зелений болгарський перець, радують око розкішним листям баклажани, зімкнулися густою зеленню кущі помідорів. Цибуля теж ще буяє зеленню. Незабаром й тут почнуть дозрівати дешеві овочі для шполян. Але то вже тема інших репортажів зі СТОВ «Урожай».

Катерина Вальчиковська

Актуальні новини

На ухилянців подаватимуть в розшук

on 22 лютого 2018

Минулого тижня під головуванням заступника голови райдержадміністрації Ольги Шпиці відбулося засідання районної призовної комісії, на якому члени комісії розглянули питання,...

Дітям потрібна сім’я!

on 22 лютого 2018

У Шполянському районі проживає 7 333 дитини, з них 4 202 дитини шкільного віку, 1 420 дітей — у 900...

…А від спортшколи відмовляються

on 22 лютого 2018

В ході 23-ої сесії райради депутати надали згоду на передачу в комунальну власність Матусівської сільської ради бюджетних установ, які знаходяться...

За прострочену комуналку хочуть ввести пеню

on 22 лютого 2018

На розгляді в парламенті перебуває нова редакція закону про ЖКП, де є норма про можливість нарахування пені за несвоєчасне погашення...

НАКАЗ Шполянського районного військового комісара 19.02.2018 м. Шпола №21 Про черговий призов громадян на строкову військову службу

on 22 лютого 2018

1. На підставі Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” від 25.03.1992 року №2232-ХІІ, постанови Кабінету Міністрів України від...

У шполянських магазинах подорожчав хліб

on 15 лютого 2018

Минулого тижня у магазинах райцентру здорожчав хліб. Ціни піднялися не лише на хлібобулочні вироби, які завозять з інших районів, а...

Газети в Україні можуть перестати виходити

on 15 лютого 2018

8-10 лютого відбулась всеукраїнська конференція членів Національної асоціації українських медіа (НАУМ). Її учасниками були редактори обласних і районних газет, які...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.