­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Вівторок, 23 жовтня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < червня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 28 29 30  

Кілька місяців у Лип’янці точилися розмови навколо питання створення об’єднаної територіальної громади. Більшість селян на чолі з місцевою владою були одностайні — створювати ОТГ з центром у своєму селі.

Заручилися були й підтримкою кількох сусідніх сіл, та з часом думки діаметрально змінилися — нині Лип’янка (за новим перспективним планом) входить до Водянської об’єднаної територіальної громади з центром у Водяному, куди мають намір приєднатися ще й Нечаєве, Маслове, Кавунівка, Ярославка, Веселий Кут. Що ж стало причиною такої зміни настроїв, розповів сільський голова Лип’янки Сергій Іщенко:

— Довгий час колектив сільської ради разом з депутатами виношували ідею створення Лип’янської об’єднаної територіальної громади. Для цього в нас є все: велике село, хороші показники бюджету. Та з часом на користь Водянської громади зіграло територіальне розташування та потужніше господарство-орендар — СТОВ «Урожай», яке постійно дбає за соціальну сферу. Якщо в нас в Лип’янці основний тягар витрат на соціальну сферу несе сільська рада (попри те, що ми теж маємо сумлінних орендарів, які підтримують соціальну сферу), то у Водяному навпаки — основну допомогу об’єкти соціальної сфери отримують від сільгосппідприємства - орендаря.

Ми знайшли спільну мову й з Олександром Ржевським, і з сільським головою Водяного Наталією Кирченко. А це важливо – розуміти, що рухаємося у правильному напрямку. Децентралізації не уникнути, тож потрібно це зробити з найменшими втратами для людей.

— Сергію Юрійовичу, якою буде подальша доля школи і дитячого садка у вашому селі? Ходять чутки й про закриття.

— Робочі групи з питання створення Водянської об’єднаної територіальної громади на своїх зустрічах піднімали й це питання та дійшли висновку, допоки в Україні не ухвалений «Закон про освіту», мова про закриття навчально-виховних закладів не йдеться. Без прийнятого закону вирішувати долю освітянських закладів не можна. Нині в Лип’янській школі навчаються 62 учні, а дитсадок відвідують 20 малюків.

— Усі повноваження перейдуть у Водяне, сільська влада теж, а на які позитивні зміни надіються у Лип’янці?

— Досягнуто попередніх домовленостей щодо організації на базі Лип’янської амбулаторії роботи стаціонарного відділення лікарні. Це лише задумки, але вважаю, що вони будуть втілені в життя. Ми маємо базу для створення в селі лікарні, маємо підтримку сільгоспвиробників, тож справа лише у часі. Хоча й на Шполянську центральну районну лікарню, як і раніше, планується виділяти кошти, адже база центральної районної лікарні потужніша і хворі з навколишніх сіл лікуватимуться тут й надалі.

До речі, я нещодавно зустрічався зі старостою Ярошівки, яка входить до Мокрокалигірської об’єднаної територіальної громади. Переконав у правильності наших дій той факт, що бюджет цього населеного пункту з часу початку територіальної реформи зріс втричі. Відповідно, втричі збільшилися можливості розвитку населеного пункту. Надіюся, що й Лип’янку попереду чекають гарні перспективи, а не занепад, як передрікають скептики.

Спілкувалася Катерина Вальчиковська

Актуальні новини

Обчислення стажу фізичних осіб-підприємців

on 19 жовтня 2018

Нерідко у підприємців виникають питання, а то й проблеми, коли настає час виходу на заслужений відпочинок. Начальник Шполянського відділу обслуговування...

Які категорії громадян не підлягають призову?

on 19 жовтня 2018

Призову на строкову в/службу не підлягають громадяни України, які за рішенням районної (міської) призовної комісії відповідно до цього Закону отримають...

Шкільні рюкзаки удвічі важчі за норму

on 19 жовтня 2018

Звична картина: учні молодших класів ідуть до школи чи повертаються додому, вгинаючись під важкими портфелями. Ті шкільні сумки і рюкзаки...

Робота є — працівників нема

on 19 жовтня 2018

За статистикою, в Україні загалом на одне робоче місце претендує три-чотири особи. Але якщо розглядати цю проблему окремо по галузях,...

Роман Безсмертний: «Я втомився підносити патрони тим, хто не вміє стріляти»

on 12 жовтня 2018

5 жовтня до Черкас завітав політик з понад 20-річним стажем, віце-прем’єр-міністр 2005 року, екс-посол України в Білорусі, а нині –...

Після реформування з’явилися вакантні посади

on 12 жовтня 2018

Санітарно-епідеміологічна служба в останні роки, як і деякі інші організації, пережила етап реформування. Вона фактично ліквідована. Натомість два роки тому...

На які соціальні гарантії може розраховувати призовник?

on 12 жовтня 2018

Керівництвом держави, Урядом та Збройних Сил забезпечено належні умови для призваних на строкову військову службу громадян України, зокрема:

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.