­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Субота, 18 серпня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < лютого 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
      2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

Кілька місяців у Лип’янці точилися розмови навколо питання створення об’єднаної територіальної громади. Більшість селян на чолі з місцевою владою були одностайні — створювати ОТГ з центром у своєму селі.

Заручилися були й підтримкою кількох сусідніх сіл, та з часом думки діаметрально змінилися — нині Лип’янка (за новим перспективним планом) входить до Водянської об’єднаної територіальної громади з центром у Водяному, куди мають намір приєднатися ще й Нечаєве, Маслове, Кавунівка, Ярославка, Веселий Кут. Що ж стало причиною такої зміни настроїв, розповів сільський голова Лип’янки Сергій Іщенко:

— Довгий час колектив сільської ради разом з депутатами виношували ідею створення Лип’янської об’єднаної територіальної громади. Для цього в нас є все: велике село, хороші показники бюджету. Та з часом на користь Водянської громади зіграло територіальне розташування та потужніше господарство-орендар — СТОВ «Урожай», яке постійно дбає за соціальну сферу. Якщо в нас в Лип’янці основний тягар витрат на соціальну сферу несе сільська рада (попри те, що ми теж маємо сумлінних орендарів, які підтримують соціальну сферу), то у Водяному навпаки — основну допомогу об’єкти соціальної сфери отримують від сільгосппідприємства - орендаря.

Ми знайшли спільну мову й з Олександром Ржевським, і з сільським головою Водяного Наталією Кирченко. А це важливо – розуміти, що рухаємося у правильному напрямку. Децентралізації не уникнути, тож потрібно це зробити з найменшими втратами для людей.

— Сергію Юрійовичу, якою буде подальша доля школи і дитячого садка у вашому селі? Ходять чутки й про закриття.

— Робочі групи з питання створення Водянської об’єднаної територіальної громади на своїх зустрічах піднімали й це питання та дійшли висновку, допоки в Україні не ухвалений «Закон про освіту», мова про закриття навчально-виховних закладів не йдеться. Без прийнятого закону вирішувати долю освітянських закладів не можна. Нині в Лип’янській школі навчаються 62 учні, а дитсадок відвідують 20 малюків.

— Усі повноваження перейдуть у Водяне, сільська влада теж, а на які позитивні зміни надіються у Лип’янці?

— Досягнуто попередніх домовленостей щодо організації на базі Лип’янської амбулаторії роботи стаціонарного відділення лікарні. Це лише задумки, але вважаю, що вони будуть втілені в життя. Ми маємо базу для створення в селі лікарні, маємо підтримку сільгоспвиробників, тож справа лише у часі. Хоча й на Шполянську центральну районну лікарню, як і раніше, планується виділяти кошти, адже база центральної районної лікарні потужніша і хворі з навколишніх сіл лікуватимуться тут й надалі.

До речі, я нещодавно зустрічався зі старостою Ярошівки, яка входить до Мокрокалигірської об’єднаної територіальної громади. Переконав у правильності наших дій той факт, що бюджет цього населеного пункту з часу початку територіальної реформи зріс втричі. Відповідно, втричі збільшилися можливості розвитку населеного пункту. Надіюся, що й Лип’янку попереду чекають гарні перспективи, а не занепад, як передрікають скептики.

Спілкувалася Катерина Вальчиковська

Актуальні новини

КОЛИ МЕДИКИ ПРИЇДУТЬ НА ВИКЛИК

on 16 серпня 2018

Як відомо більшості громадян, швидку допомогу потрібно викликати тоді, коли у цьому справді є необхідність. Попри те, є жителі району,...

У Надточаївці і Соболівці карантин

on 10 серпня 2018

На Шполянщині на загальній площі 10 га запроваджено карантин через поширення американського білого метелика.

До уваги платників податків, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів!

on 10 серпня 2018

З 1 січня 2017 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів...

Скільки коштують вибори

on 10 серпня 2018

«Дух виборів» уже витає над країною — до них залишився рік. Обрати керманичів для народу — «задоволення», як відомо, небезкоштовне...

Плануйте вихідні

on 10 серпня 2018

З 24 по 26 серпня (п’ятниця — неділя) неробочі дні у зв’язку зі святкуванням 27-ї річниці нашої незалежності. Відпрацьовувати їх,...

Чи погодилася «Укрпошта» з пропозицією матусян

on 06 серпня 2018

Ще у травні «Укрпошта» оголосила про плани зміни формату роботи своїх відділень у селах. Частину відділень, як повідомив у соцмережі...

А на районну лікарню грошей немає?

on 06 серпня 2018

Напружена ситуація з виплатою заробітної плати персоналу Шполянської центральної районної лікарні виникла наприкінці липня.

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.