­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Неділя, 24 березня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < серпня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Шполянка Лідія Поліщук ще донедавна трудилася в «Укрпошті». Її знають у Шполі як сумлінну і старанну людину, адже пропрацювала листоношею 9 років. А за півтора року, відколи за станом здоров’я звільнилася, містяни, яких обслуговувала, не раз прохали повернутися, та й колеги завжди привітно зустрічають її.

За спеціальністю Лідія Миколаївна – кравець верхнього одягу, людина творча, тож коли через хворобу з’явився вільний час, присвятила його виготовленню різноманітних виробів з паперу.

Якщо раніше у її доробку були ляльки з капрону, вишивки, то останні два роки вона виготовляє вироби з паперу, які дуже схожі на вироби з лози.

— Я й з лози вмію плести, але в нашому районі така лоза, червона й гнучка, трапляється вкрай рідко, — розповідає майстриня.

Український й китайський будиночки, підставки під вазони, млинки та інші свої витвори жінка придумує сама. Як зізнається, багато часу займає робота з заготовками, коли газети чи тонкий папір, або ж листки зі старих журналів потрібно скручувати у трубочки. І коли заготовки вже є, народжуються неповторні сувеніри, які й подарувати не гріх, й іноді виручають, приносячи копійку в родину. Адже витратні матеріали – клей, фарба тощо, коштують недешево, тож іноді свої витвори (які, до речі, ніколи не повторюються) продає.

— Жінка повинна вміти все – вишивати, шити, виготовляти щось своїми руками, — вважає Лідія Миколаївна. — Як раніше було в українських родинах? Дівчата усі вишивали, пряли, кожну мати вчила смачно готувати.

До речі, вишиває майстриня без фабричних заготовок, усі візерунки на тканині малює сама, тож і кожна її вишивка — неповторна.

Своїм витворам Лідія Поліщук не знає ліку, в кожен вкладає усі вміння і душу. І народжується з купки паперу краса – цукерниця або ж шкатулка, композиція в українському стилі або ж величні лебеді.   

Ірина Грабовецька

Актуальні новини

Не густо, але підвищать

on 21 березня 2019

Торік завирував чималий скандал, пов’язаний з «Укрпоштою». Менеджмент компанії проводить низку реформ, в основному пов’язаних зі скороченням числа відділень у...

Що буде з пенсіями членів виборчих комісій?

on 21 березня 2019

Як нараховуватиметься пенсія членам виборчих комісій? Адже у передвиборчий період їм виплачується заробітна плата, а як доводилося чути раніше, пенсія...

Матеріальний стимул

on 21 березня 2019

За даними єдиного обліку багатодітних сімей, в Україні станом на 1 січня їх нараховано понад 334 тисячі. В них...

Перехід на літній час: коли переводимо годинник

on 21 березня 2019

Скоро в Україні відбудеться перехід на літній час. У 2019 переводити годинники потрібно в ніч з 30 на 31 березня...

ЛИШЕ ПЕРЕД ВИБОРАМИ ВСІ ЗГАДУЮТЬ ПРО НАРОД

on 21 березня 2019

Напередодні виборів у наших кандидатів проявляється якась дуже щира любов і велика турбота до малозабезпечених та пенсіонерів. Може, це...

Підживлення озимих по мерзло-талому грунті — чи варто проводити даний агрозахід?

on 14 березня 2019

У ранньовесняний період, як і впродовж зими, першочерговим завданням для кожного агронома є моніторинг стану посівів озимих зернових культур. Наскільки...

Зі шполянських магазинів зникнуть книги скарг?

on 14 березня 2019

6 березня Уряд скасував обов’язкове ведення Книги скарг та пропозицій. Рішення затверджено на засідання Уряду шляхом прийняття постанови КМУ «Про...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.