­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
П'ятниця, 24 травня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < травня 2019 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Шполянка Лідія Поліщук ще донедавна трудилася в «Укрпошті». Її знають у Шполі як сумлінну і старанну людину, адже пропрацювала листоношею 9 років. А за півтора року, відколи за станом здоров’я звільнилася, містяни, яких обслуговувала, не раз прохали повернутися, та й колеги завжди привітно зустрічають її.

За спеціальністю Лідія Миколаївна – кравець верхнього одягу, людина творча, тож коли через хворобу з’явився вільний час, присвятила його виготовленню різноманітних виробів з паперу.

Якщо раніше у її доробку були ляльки з капрону, вишивки, то останні два роки вона виготовляє вироби з паперу, які дуже схожі на вироби з лози.

— Я й з лози вмію плести, але в нашому районі така лоза, червона й гнучка, трапляється вкрай рідко, — розповідає майстриня.

Український й китайський будиночки, підставки під вазони, млинки та інші свої витвори жінка придумує сама. Як зізнається, багато часу займає робота з заготовками, коли газети чи тонкий папір, або ж листки зі старих журналів потрібно скручувати у трубочки. І коли заготовки вже є, народжуються неповторні сувеніри, які й подарувати не гріх, й іноді виручають, приносячи копійку в родину. Адже витратні матеріали – клей, фарба тощо, коштують недешево, тож іноді свої витвори (які, до речі, ніколи не повторюються) продає.

— Жінка повинна вміти все – вишивати, шити, виготовляти щось своїми руками, — вважає Лідія Миколаївна. — Як раніше було в українських родинах? Дівчата усі вишивали, пряли, кожну мати вчила смачно готувати.

До речі, вишиває майстриня без фабричних заготовок, усі візерунки на тканині малює сама, тож і кожна її вишивка — неповторна.

Своїм витворам Лідія Поліщук не знає ліку, в кожен вкладає усі вміння і душу. І народжується з купки паперу краса – цукерниця або ж шкатулка, композиція в українському стилі або ж величні лебеді.   

Ірина Грабовецька

Актуальні новини

Торгівля землею: чи готова Україна до відкритого ринку?

on 17 травня 2019

Більшість українців, як і раніше, не готові продавати свою землю. Соціологічне дослідження групи «Рейтинг» показало, що 72% громадян виступають проти...

Хто отримуватиме субсидію готівкою?

on 17 травня 2019

Вступила в дію постанова Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року за № 373 „Деякі питання надання житлових субсидій...

Місцеві інспекції з праці – поза законом?

on 17 травня 2019

14 травня Шостим апеляційним адміністративним судом прийнято постанову в судовій справі, якою задоволено позов підприємців, та визнано нечинною постанову Кабінету...

У червні українці двічі відпочиватимуть три дні поспіль

on 17 травня 2019

У червні українці відпочиватимуть три дні поспіль двічі. Причиною тому - Трійця і День Конституції.

В.О. старости звільнили від кримінальної відповідальності

on 09 травня 2019

На Шполянщині не раз траплялося, що сільських голів звинувачували у перевищенні своїх повноважень і вчиненні правопорушень. Один з них —...

Чи хочуть шполяни в ОСББ?

on 09 травня 2019

Незрозуміла на перший погляд абревіатура ОСББ — означає Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.

У двох районах Черкащини – жодної ОТГ

on 09 травня 2019

533 населені пункти Черкаської області ще не створили об’єднаних територіальних громад. Це понад 62% від загальної кількості. Про це повідомили у...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.