­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
П'ятниця, 24 травня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < грудня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
          1 2
3 4 5 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

29 листопада в читальній залі районної бібліотеки відбувся творчий вечір самобутньої художниці з Лебедина Таїсії Галати «Моя душа в моїх картинах».

Можна зараз писати про дитинство і біографію Таїсії Григорівни, однак увесь той час, доки тривав її творчий вечір, не полишала одна думка: як так стається, що в селі, де більшості жінкам за повсякденною рутинною роботою, городами і господарством немає коли вгору глянути, творчо зростають такі неординарні особистості, як вона? До речі, про це говорилося ведучими заходу, друзями художниці.

Маючи за плечами десятки років творчості і пошуку себе, Таїсія Григорівна вже стала відомою далеко за межами свого знаменитого села, а виставки її картин відбувалися у Шполі, Смілі, в Черкасах і навіть у столиці.

Все ж частково відповідь на питання прозвучала на зустрічі, де також демонструвалася виставка робіт Т.Г.Галати. Якраз село з його красивою природою, небайдужими батьками виховувало в Таїсії любов до прекрасного. І вже її заслуга, що уміла помітити красу квітів і неба, незвичайність старої батьківської груші, цінувати кожну травинку і листочок.

На початку свого життєвого шляху, коли постало питання обрання професії, Т.Галата здобула фах педагога, а потім два десятиліття працювала з вихованцями дитячого садка. Ці роки промайнули, залишивши добрий слід у її творчій душі. Спілкуючись з Таїсією Григорівною, часом відзначаєш, що вона зберегла здатність щиро, ніби по-дитячому, сприймати усе живе. І це один з секретів її майстерності.

Сьогодні Таїсію Григорівну називають берегинею затишної старості, бо вже п’ятнадцять років очолює Лебединський будинок пристарілих. Увесь вільний від роботи час вона продовжує присвячувати творчості. Талант живопису у Т.Г.Галати проявився у 33 роки, коли вона познайомилася з репродукціями картин Миколи Реріха у будинку її духовних вчителів Іллі Івановича та Валентини Панасівни Коливаїв.  Таїсія Григорівна спробувала за допомогою одних лише пальців відтворити аквареллю на папері все, що відчувала, інтуїтивно підбираючи кольори. Не один з поціновувачів творчості художниці відгукувався, що через її душу ніби проходить невидимий потік енергії, матеріалізуючись у незвичні, ні на чиї несхожі картини. Вони ваблять простотою і водночас загадковістю, музикальністю, фантазійністю та неповторністю.

Об’єднавшись зі своїми односельчанами, поціновувачами прекрасного, 2003 року вони відкрили у приміщенні сільради культурно-просвітницький центр «Світ краси», де кожен бажаючий міг помилуватися роботами художниці. Там відбувалося багато творчих зустрічей, вечорів, інших заходів. Організатори центру за власні кошти придбали репродукції картин художників, починаючи від епохи Ренесансу і до наших днів.

Згодом майстриня захопилася новим напрямком творчості – мистецтвом ошибани. На виставці були представлені картини у різних техніках: квіткова композиція, пейзажні букети та романтична флористика. Також вона пише картини олією, створює їх за допомогою сухого валяння шерсті. А ще зізнається, що коли сідає за роботу, ніколи не знає, яким вийде кінцевий результат. Листочок до листочка, пелюсточки, крихітні гілочки — і виходять дивовижні образи, якими хочеться й хочеться милуватися.

 «Її картини тривожать серце до нестями», — так відгукується про роботи Таїсії Галати Валентина Коливай, яка разом з чоловіком Іллею Івановичем приїхали на творчий вечір своєї учениці. Підтримати дружину прибув і чоловік Віктор Галата, донька Наталія, рідня та численні друзі з Лебедина, Шполи і не тільки. До присутніх звернулася і донька Наталія. Вона розповіла, що дуже пишається своїми батьками. А ще додала, що можливість приділяти увагу творчості Таїсія Григорівна має змогу завдяки своєму чоловікові Віктору Миколайовичу, який час від часу звільняє її від домашніх турбот і усіляко підтримує талант дружини. Приємною несподіванкою для Таїсії Григорівни був виступ на вечорі її онука Назара у складі ансамблю гітаристів дитячої школи мистецтв.

Теплі слова вітань і побажань лунали від заступника голови Шполянської райдержадміністрації Ольги Шпиці, заступника голови районної ради Лідії Татариної.    

Крім таланту художниці Таїса Галата має ще й письменницький хист. Присутні на заході мали чудову нагоду переконатися в цьому, прослухавши твори майстрині у виконанні члена літературної студії імені Олекси Влизька Зої Ложкової. Популяризації  творчості Таїсії Григорівни сприяла учениця Лебединського НВК №1 Ярослава Пидорич, яка написала наукову роботу про свою талановиту односельчанку, зайнявши за це перше місце на міжнародному конкурсі «Мій рідний край» у Львові. Тим часом наші земляки Валентина Коливай, Ольга Темненко, Олександр Діхтяренко присвячували їй поезії.

На завершення творчої зустрічі Таїсія Галата отримала багато квітів на знак шанування самої художниці і її творчості. А присутні не поспішали розходитися, адже хотілося поділитися враженнями і звичайно ж, помилуватися картинами на виставці.

   Ольга Качан

Актуальні новини

Торгівля землею: чи готова Україна до відкритого ринку?

on 17 травня 2019

Більшість українців, як і раніше, не готові продавати свою землю. Соціологічне дослідження групи «Рейтинг» показало, що 72% громадян виступають проти...

Хто отримуватиме субсидію готівкою?

on 17 травня 2019

Вступила в дію постанова Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року за № 373 „Деякі питання надання житлових субсидій...

Місцеві інспекції з праці – поза законом?

on 17 травня 2019

14 травня Шостим апеляційним адміністративним судом прийнято постанову в судовій справі, якою задоволено позов підприємців, та визнано нечинною постанову Кабінету...

У червні українці двічі відпочиватимуть три дні поспіль

on 17 травня 2019

У червні українці відпочиватимуть три дні поспіль двічі. Причиною тому - Трійця і День Конституції.

В.О. старости звільнили від кримінальної відповідальності

on 09 травня 2019

На Шполянщині не раз траплялося, що сільських голів звинувачували у перевищенні своїх повноважень і вчиненні правопорушень. Один з них —...

Чи хочуть шполяни в ОСББ?

on 09 травня 2019

Незрозуміла на перший погляд абревіатура ОСББ — означає Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.

У двох районах Черкащини – жодної ОТГ

on 09 травня 2019

533 населені пункти Черкаської області ще не створили об’єднаних територіальних громад. Це понад 62% від загальної кількості. Про це повідомили у...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.