­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Неділя, 21 січня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < січня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Директора асоціації сільгоспвиробників «Авангард» Валентину Биковець в районі знають як компетентного й досвідченого спеціаліста з економічних, сільськогосподарських питань. До неї йдуть за порадою, позаяк за плечима цієї жінки величезний досвід роботи в райдержадміністрації.

Одного разу, коли Валентина Іванівна виступала на одній з нарад, професійно оперуючи цифрами і термінами, звернула увагу на її вишиванку. Згодом поцікавилася, чиїх рук та робота, а вона зізналася, що оздоблює одяг сама. Виявляється, що ця жінка, незважаючи на інженерно-економічний фах, має таке старовинне і навіть романтичне захоплення.

— Вишивати і в’язати навчилася від своєї мами Наталії Володимирівни, — пояснює шполянка В.І.Биковець. — Моє дитинство минуло на Чернігівщині, де досі зберігся дорогий серцю хутір День-Добрий. У сім’ї я була найстаршою з-поміж чотирьох доньок. До школи доводилося ходити через ліс за кілька кілометрів. Коли тепер доводиться чути від шполян про важке життя, лише згадую, що на моїй малій батьківщині не до кожного населеного пункту досі можна дістатися транспортом. Так люди й звикли ходити через ліс ґрунтовою дорогою. А в нас, як не крути, у кожен куточок району є можливість доїхати. Та й землі там піщані, болота. Навіть картоплю не виростиш, коли старанно не здобриш грунт.

Якщо ж говорити про захоплення, то у Валентини Іванівни кожна вільна хвилинка присвячена вишиванню гладдю, яке зараз рідко зустрінеш. Уміє вона працювати з голкою й іншими техніками оздоблення полотна. Крім того, в’яже мережива і тими виробами ручної роботи, сповненими душевного тепла і затишку, прикрашає власну оселю.

З молодих років звикла також шити, навчилася кроїти тканину. Чимало предметів власного гардеробу, доньчиного й синового, чоловікового шила своїми руками. І те вміння дуже пригодилося в роки, коли одяг був у дефіциті.

Донька В.І.Биковець Світлана, як і мама, обрала фах економіста, нині працює в обласному центрі. І як матуся, полюбляє вишивку, щоправда, більш сучасний її вид — працює з бісером.

Ольга Гриценко

Актуальні новини

Проекти і реальність: Хто покарає міського голову за невиконання закону?

on 18 січня 2018

Від 1 січня 2018 року в Україні встановлюється заборона на захоронення неперероблених (необроблених) побутових відходів. Водночас, українців зобов’язують сортувати сміття....

14 випадків кору зафіксовано на Черкащині

on 18 січня 2018

Так, у Золотоніському районі зареєстровано 10 випадків захворювання на кір, Лисянському районі – 2, Звенигородському та Маньківському районах по 1....

Зупинки будуть з кіосками

on 18 січня 2018

— Що за нові зупинки з кіосками почали встановлювати у центрі міста? І що там продаватимуть? Людмила Д., м.Шпола

Необережність убиває

on 18 січня 2018

Держслужба з надзвичайних ситуацій оприлюднила трагічні цифри — рік щойно почався, а вже 95 українців загинули у вогні. Рятувальники наголошують:...

На зміну «Синьому киту» прийшла «Червона сова»

on 18 січня 2018

В Україні набирає обертів нова суїцидальна гра «Червона сова». Принцип гри такий самий, як і у сумнозвісних «Синіх китів». Спочатку...

Загинув на свято

on 18 січня 2018

Рятувальники неодноразово попереджали про обережність поводження на льоду, та, на жаль, не всі цих рекомендацій дотримуються.

Шполяни обирають Польщу

on 11 січня 2018

У кількох торгівельних закладах райцентру з початку нового року з’явилися оголошення про те, що на роботу потрібні продавці. У розмові...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.