­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Субота, 18 листопада 2017
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < листопада 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Директора асоціації сільгоспвиробників «Авангард» Валентину Биковець в районі знають як компетентного й досвідченого спеціаліста з економічних, сільськогосподарських питань. До неї йдуть за порадою, позаяк за плечима цієї жінки величезний досвід роботи в райдержадміністрації.

Одного разу, коли Валентина Іванівна виступала на одній з нарад, професійно оперуючи цифрами і термінами, звернула увагу на її вишиванку. Згодом поцікавилася, чиїх рук та робота, а вона зізналася, що оздоблює одяг сама. Виявляється, що ця жінка, незважаючи на інженерно-економічний фах, має таке старовинне і навіть романтичне захоплення.

— Вишивати і в’язати навчилася від своєї мами Наталії Володимирівни, — пояснює шполянка В.І.Биковець. — Моє дитинство минуло на Чернігівщині, де досі зберігся дорогий серцю хутір День-Добрий. У сім’ї я була найстаршою з-поміж чотирьох доньок. До школи доводилося ходити через ліс за кілька кілометрів. Коли тепер доводиться чути від шполян про важке життя, лише згадую, що на моїй малій батьківщині не до кожного населеного пункту досі можна дістатися транспортом. Так люди й звикли ходити через ліс ґрунтовою дорогою. А в нас, як не крути, у кожен куточок району є можливість доїхати. Та й землі там піщані, болота. Навіть картоплю не виростиш, коли старанно не здобриш грунт.

Якщо ж говорити про захоплення, то у Валентини Іванівни кожна вільна хвилинка присвячена вишиванню гладдю, яке зараз рідко зустрінеш. Уміє вона працювати з голкою й іншими техніками оздоблення полотна. Крім того, в’яже мережива і тими виробами ручної роботи, сповненими душевного тепла і затишку, прикрашає власну оселю.

З молодих років звикла також шити, навчилася кроїти тканину. Чимало предметів власного гардеробу, доньчиного й синового, чоловікового шила своїми руками. І те вміння дуже пригодилося в роки, коли одяг був у дефіциті.

Донька В.І.Биковець Світлана, як і мама, обрала фах економіста, нині працює в обласному центрі. І як матуся, полюбляє вишивку, щоправда, більш сучасний її вид — працює з бісером.

Ольга Гриценко

Актуальні новини

Поросятко без довідки ветеринара несе небезпеку, або як влада зреагувала на критику ветеранів

on 16 листопада 2017

Минулої суботи і неділі на центральному ринку за участі представників правоохоронних органів, Держпродспоживслужби, лабораторії ветеринарної медицини та районного споживчого товариства...

Годуємо Європу?

on 09 листопада 2017

Експорт харчів та аграрної продукції до країн ЄС нинішнього року порівняно з минулим зріс на 39,8%, сягнувши 4,177 млрд. дол....

У «Престижі» відкриють промтоварний магазин

on 09 листопада 2017

На першому поверсі супермаркету «Престиж» тривають ремонтні роботи. Усі відділи, які працювали на першому поверсі, перенесено на другий. А шполяни...

Школи зобов’язали опублікувати фінансову звітність

on 09 листопада 2017

Школи зобов’язані опублікувати свою фінансову звітність за доходами і видатками до 1 грудня, повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки України.

Європа з’їла наші яйця!

on 09 листопада 2017

Чому різко підскочили ціни? Українці по своїх спорожнілих гаманцях відчули ріст агроекспорту.

Шполянську міськраду визнали порушником закону

on 02 листопада 2017

Виконавчий комітет Шполянської міської ради не провів конкурс на надання послуг з вивезення твердих побутових відходів у межах міста Шпола....

Депутат Богач відщипнув у кума земельку

on 02 листопада 2017

Нещодавно розповсюдилася інформація, що депутат об’єднаної територіальної громади, він же директор СТОВ «Маяк-Агро» (підприємство є складовою частиною СТОВ «ЛНЗ -Агро»)...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.