­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Вівторок, 21 травня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < червня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

В останні роки Шполу частіше почали навідувати відомі письменники та інші творчі діячі. Зокрема після того, як літературна премія імені Олекси Влизька вийшла на всеукраїнський рівень. На черзі — присудження премії імені Миколи Томенка, яке цьогоріч відбудеться вперше. Визначення лауреата орієнтовно відбудеться 15-16 травня.

Днями в читальному залі районної бібліотеки відбулася зустріч шполян та жителів району з відомими літераторами України з сусідніх районів і областей, членами конкурсної комісії по присудженню премії імені Миколи Томенка. Прибули Михайло Василенко з Києва, Анатолій Горбівненко зі Сміли, Петро Засенко із Києва, Віталій Міхалевський з Хмельницького, Олексій Озірний зі Звенигородки, Сергій Ткаченко зі Шполи, а від Родини Томенків — син Миколи Даниловича, відомий кінорежисер Тарас Томенко зі столиці.

Представивши гостей, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Анатолій Лозовий назвав також шістьох претендентів на премію ім. Миколи Томенка: Лілія Золотоноша представила твори відразу у двох номінаціях — книга поетичної і філософської прози «Жінка, яка вона є» та літературно-художнє видання «Сузір’я муз», Василь Титов (поема-балада «Білан»), Лідія Круглик (книга віршів для дітей «Квіткова абетка»), Ольга Гурба (збірка поезії «Просто серце візьми» і Андрій Демиденко (книга поезій «Вибухають кульбаби»). Крім названих кандидатів, комісія вирішила прийняти умовно до конкурсу збірку новел Ігоря Гургули «Мапуче». Анатолій Іванович також зауважив, що сума премії 5 тисяч гривень. Оскільки номінацій дві, то кожен з номінантів отримає по 2,5 тис. грн.

Першим до присутніх звернувся голова конкурсної комісії Петро Засенко. Він зізнався, що до Шполи приїхав уперше. Зауважив, що знає про те, скільки талановитих і відомих людей народилися і виросли саме у нашому краї. Розповідаючи про свою творчість, згадав образ українських матерів-трудівниць, який яскраво виписав М.Д.Томенко. Потім кожен з інших гостей по черзі розповів про свою творчість.

Захід відбувався у вигляді діалогу, прозвучало чимало запитань щодо творчих і людських уподобань авторів, їх поглядів на сучасну українську літературу, на які гості дали змістовні та цікаві відповіді. Письменники з радістю відповідали на численні запитання, які виникали у ході зустрічі. Їх гумор, жарти, розповіді зі свого життя та цікава манера спілкування не залишили байдужим жодного з шполян, хто був присутнім.

Директор центральної районної бібліотеки імені Миколи Томенка Наталія Мазур подякувала письменникам за їх творчу працю, побажавши нових творчих злетів.

Приємним подарунком для працівників та читачів бібліотеки стали книги, які привезли письменники Михайло Григорович Василенко та Віталій Цезарійович Міхалевський.

Ольга Качан

Актуальні новини

Торгівля землею: чи готова Україна до відкритого ринку?

on 17 травня 2019

Більшість українців, як і раніше, не готові продавати свою землю. Соціологічне дослідження групи «Рейтинг» показало, що 72% громадян виступають проти...

Хто отримуватиме субсидію готівкою?

on 17 травня 2019

Вступила в дію постанова Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року за № 373 „Деякі питання надання житлових субсидій...

Місцеві інспекції з праці – поза законом?

on 17 травня 2019

14 травня Шостим апеляційним адміністративним судом прийнято постанову в судовій справі, якою задоволено позов підприємців, та визнано нечинною постанову Кабінету...

У червні українці двічі відпочиватимуть три дні поспіль

on 17 травня 2019

У червні українці відпочиватимуть три дні поспіль двічі. Причиною тому - Трійця і День Конституції.

В.О. старости звільнили від кримінальної відповідальності

on 09 травня 2019

На Шполянщині не раз траплялося, що сільських голів звинувачували у перевищенні своїх повноважень і вчиненні правопорушень. Один з них —...

Чи хочуть шполяни в ОСББ?

on 09 травня 2019

Незрозуміла на перший погляд абревіатура ОСББ — означає Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.

У двох районах Черкащини – жодної ОТГ

on 09 травня 2019

533 населені пункти Черкаської області ще не створили об’єднаних територіальних громад. Це понад 62% від загальної кількості. Про це повідомили у...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.