­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
П'ятниця, 24 травня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < травня 2019 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Книга Наталі Прищепи (Черкас) «Чисті джерела» з’явилася у районній бібліотеці кілька місяців тому. Переселенка з Донбасу, уродженка Сигнаївки виклала у першій частині трилогії «Книга життя. Правдива історія» — романі «Чисті джерела» своє життя, свої спогади, які інколи заворожують, інколи розчулюють, а інколи після прочитання окремих глав щокою тече непрохана і неконтрольована сльоза.

Народилася Наталія Прищепа в перший день грудня 1960 року в сусідній зі Шполою Сигнаївці. Тут закінчила перший клас, а вже до другого класу дівчинка пішла в містечку Красний Луч на Луганщині, куди переїхала разом з мамою.

Усе своє свідоме життя проживала в російськомовному середовищі Донбасу. Закінчила школу, університет, навчалася в аспірантурі, захистила дисертацію. Талановита викладач, вона шість років поспіль працювала в Тбіліському державному університеті. Покинула Грузію відразу після розвалу Радянського Союзу, переїхавши з донькою Юлією до мами на Донбас. Останні 15 років викладала в Луганському національному університеті імені Т.Шевченка.

І ось пекельного літа 2014 року разом з іншими мирними жителями опинилася у смертельній пастці — центрі збройного конфлікту на Донбасі. Витримати там було неможливо, тому знову дорога, тепер вже до столиці. Залишила все, що наживалося роками.

Вже чотири роки Наталія Петрівна — вимушена переселенка зі Сходу. Напівсирота, бо виросла без батька, із напіврозваленої хати під стріхою подалася у світи, здобула наукові ступені і вчені звання самотужки, без будь-якої підтримки. Нині доцент Наталія Петрівна Прищепа читає лекції з економіки та менеджменту англійською мовою українським та іноземним студентам Національного авіаційного університету.

…Однієї безсонної ночі під вибухи снарядів Наталя поринула в своє життя, підсумовуючи прожиті роки. Думки про Вічність, коли кожна хвилина могла стати останньою, підштовхнули до написання книги — першої частини трилогії «Книга життя. Правдива історія». Мрія дівчинки, коли стане дорослою, написати великий роман про свій рід, рідну Сигнаївку, здійснилася, незважаючи на всі перешкоди на життєвому шляху.

Роман «Чисті джерела» здатен зачепити за живе. Глибоко віруюча християнка, справжня українка, автор не може змиритися з війною. Коли у Луганську будували храм, Наталя Петрівна віддала всі свої золоті прикраси на його будівництво. Щодня, йдучи на роботу повз церкву, завжди гордилася: у сяйві куполів є і моя крихта. Але російський снаряд влучив у центральний купол. Наталія Петрівна почувалася так, ніби снаряд влучив у її душу…

Не маючи власного житла, спромоглася придбати невелику хатинку у центрі Сигнаївки, на вулиці імені поета розстріляного Відродження Олекси Влизька. На новому місці теж переслідують проблеми: невдало зрізане дерево пошкодило новий тин, газове обладнання біля будинку, зруйнувало дах. Наталія Петрівна звикла переборювати труднощі – життя навчило, та все ж сподівається на підтримку небайдужих земляків.

До речі, сигнаївчани мають пишатися письменницею-землячкою, адже другий роман трилогії Наталі Прищепи «Круті сходи» став переможцем літературного конкурсу Київської міської державної адміністрації. Вже незабаром книга побачить світ — її буде надруковано за сприяння столичної влади.

Інна Варченко, м. Шпола

Актуальні новини

Торгівля землею: чи готова Україна до відкритого ринку?

on 17 травня 2019

Більшість українців, як і раніше, не готові продавати свою землю. Соціологічне дослідження групи «Рейтинг» показало, що 72% громадян виступають проти...

Хто отримуватиме субсидію готівкою?

on 17 травня 2019

Вступила в дію постанова Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року за № 373 „Деякі питання надання житлових субсидій...

Місцеві інспекції з праці – поза законом?

on 17 травня 2019

14 травня Шостим апеляційним адміністративним судом прийнято постанову в судовій справі, якою задоволено позов підприємців, та визнано нечинною постанову Кабінету...

У червні українці двічі відпочиватимуть три дні поспіль

on 17 травня 2019

У червні українці відпочиватимуть три дні поспіль двічі. Причиною тому - Трійця і День Конституції.

В.О. старости звільнили від кримінальної відповідальності

on 09 травня 2019

На Шполянщині не раз траплялося, що сільських голів звинувачували у перевищенні своїх повноважень і вчиненні правопорушень. Один з них —...

Чи хочуть шполяни в ОСББ?

on 09 травня 2019

Незрозуміла на перший погляд абревіатура ОСББ — означає Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.

У двох районах Черкащини – жодної ОТГ

on 09 травня 2019

533 населені пункти Черкаської області ще не створили об’єднаних територіальних громад. Це понад 62% від загальної кількості. Про це повідомили у...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.