­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Вівторок, 16 жовтня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < грудня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

16 лютого, в переддень 110-ої річниці з дня народження поета-земляка Олекси Влизька, в залі засідань районної ради відбулося нагородження цьогорічного лауреата літературної премії імені Олекси Влизька. Ним стала член Національної спілки письменників України, кандидат філологічних наук, науковий співробітник Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Лілія Золотоноша.

Зал вщент заповнили глядачі, серед яких члени літстудії імені О.Влизька, освітяни, колективи райдержадміністрації, районної бібліотеки, інших установ, прибули й жителі з довколишніх сіл. Разом з друзями завітали Ілля й Валентина Коливаї з Лебедина. Ілля Іванович і сам пише поезії, має власні книги. «Здебільшого ми говоримо за економіку, за добробут, за всілякі справи, а от про культуру часто забуваємо. Я за те, аби все починалося з культури: і економіка, і відносини. Саме тому подібні заходи дуже важливі. Вони виховують як дітей, так і дорослих».

На святі звучали рядки з біографії поета, його твори. На захід, приурочений 110-ій річниці від дня народження поета-земляка, прибула делегація земляцтва Олекси Влизька із Сигнаївки на чолі з сільським головою Сергієм Ошовським. Звертаючись до присутніх, Сергій Павлович з гордістю розповів, що Сигнаївка дала путівку в життя багатьом відомим людям. Колись у цьому селі проживала родина Сафрона Грушевського, з якої походив перший Президент України Михайло Грушевський. Вчена Ольга Круть-Вовченко, заслужений працівник культури УРСР Іван Шульга, заслужений працівник культури України Михайло Волков, поети Раїса Чорнозуб, Олекса Влизько — це неповний перелік талановитих людей, якими пишаються у Сигнаївці. У селі є вулиця імені О.Влизька.

Ведучі Анатолій Міцкевич та Олена Мар’яш розповіли про творчу діяльність цьогорічного лауреата літературної премії. Майже сотня віршів поетеси Лілії Золотоноші покладені на музику відомими композиторами Ігорем Покладом, Геннадієм Татарченком, Інною Пушкар та ін. Виконують їх співачки Наталія Валевська, Оксана Білозір, Алла Кудлай і не лише вони.

Диплом Лауреата літературної премії імені Олекси Влизька Лілії Золотоноші вручив перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Козоріз, а також нагородив ювілейною медаллю.

Подякувавши за теплий прийом, Л.Золотоноша прочитала свою поезію «Україні», яка раніше звучала на столичному Майдані, та кілька інших.

Перед шполянами виступив український поет і прозаїк, перекладач, драматург, актор театру і кіно, ведучий літературних програм Національної радіокомпанії України, член Національної спілки письменників України та Національної спілки театральних діячів Василь Довжик, який прибув разом з лауреаткою. Він декламував власні поезії, подекуди гумористичні, пересипаючи їх жартами, повеселив присутніх. Поміж виступами звучали музичні вітання від працівників районного будинку культури, директора Сигнаївської музичної школи Ірини Підмогильної. Бібліотекар Інтернет-центру Юлія Душка підготувала відеоролик до 110-ї річниці від дня народження Олекси Влизька.

З нагоди 110-річчя від дня народження Олекси Влизька всім лауреатам літературної премії імені О.Влизька попередніх років та членам літературної студії вручено ювілейні медалі.

Ольга Гриценко

Актуальні новини

Роман Безсмертний: «Я втомився підносити патрони тим, хто не вміє стріляти»

on 12 жовтня 2018

5 жовтня до Черкас завітав політик з понад 20-річним стажем, віце-прем’єр-міністр 2005 року, екс-посол України в Білорусі, а нині –...

Після реформування з’явилися вакантні посади

on 12 жовтня 2018

Санітарно-епідеміологічна служба в останні роки, як і деякі інші організації, пережила етап реформування. Вона фактично ліквідована. Натомість два роки тому...

На які соціальні гарантії може розраховувати призовник?

on 12 жовтня 2018

Керівництвом держави, Урядом та Збройних Сил забезпечено належні умови для призваних на строкову військову службу громадян України, зокрема:

Паспортів-карток більшає

on 12 жовтня 2018

В Україні діє чіткий порядок видачі паспортів у вигляді ID-карток: після досягнення відповідного віку, при відновленні посвідчення особи після втрати...

Чому сільський голова Сигнаївки проти об’єднання з Шполянською ОТГ

on 04 жовтня 2018

На останній селекторній нараді, що проводилася облдержадміністрацією минулого понеділка, прозвучала інформація про те, ніби жителі Сигнаївки та Мар’янівки дали згоду...

За виключені фари вдень шполянських водіїв штрафуватимуть на 425 грн.

on 04 жовтня 2018

З 1 жовтня на заміських дорогах необхідно вмикати денні ходові вогні або ближнє світло фар. Відповідно до пункту 9.8 Правил...

12 черкаських ОТГ отримали землі у комунальну власність

on 04 жовтня 2018

Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області передало землі державної власності сільськогосподарського призначення в комунальну власність 12-ом об’єднаним територіальним громадам. Про...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.