­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
П'ятниця, 24 травня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < травня 2019 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

21 вересня річне коло православних свят відкриває дванадесяте свято — Різдво Пресвятої Богородиці. Церква передусім згадує про дні, коли угодники Божі закінчили земний шлях і почали небесний. Однак народження Марії відзначають як знак прощення первородного гріха.

Волею Господа Пречиста дала людям запоруку вічного життя в той час, коли навколо панував повний моральний занепад і спасіння здавалося неможливим.

Для батьків Діви Марії, праведних Іоакима та Анни, її поява на світ була чудом іще й тому, що вони вже були дуже літніми. Якось старозавітний священик відмовився прийняти в Іоакима дари до храму як у бездітного. Коли Анна дізналася про це, то пішла до саду й заплакала. Раптом їй явився ангел і провістив майбутню дочку, через яку отримають благословення Боже всі народи. Те саме інший ангел повідомив Іоакимові.

Богослужіння цього дня настільки ж радісні, як і на Різдво та на Воскресіння Христове. Посту немає. Віряни звертаються до Цариці Небесної, щоб Вона допомагала боротися з гріхами й очищувати серце. Після служби жінки частують бідних і просять, щоб ті помолилися Богородиці за їхніх дітей (або за появу дітей у господині).

В XVI ст. в лісі неподалік Глухова образ Різдва Пресвятої Богородиці прославився як чудотворний (відомий під назвою Глинська ікона).

В народі склався звичай, за яким на Другу Пречисту молоді подружжя збирають своїх рідних на святкову гостину, аби зблизити їх.

Колись до Різдва Богородиці господарі поспішали зібрати гарбузи, виламати кукурудзу, затим починали «цибульний тиждень». До свята стараються засіяти землю житом, бо «Друга Пречиста дощем поливає». Для пасічників це останній термін утеплення вуликів на зиму.

Актуальні новини

Торгівля землею: чи готова Україна до відкритого ринку?

on 17 травня 2019

Більшість українців, як і раніше, не готові продавати свою землю. Соціологічне дослідження групи «Рейтинг» показало, що 72% громадян виступають проти...

Хто отримуватиме субсидію готівкою?

on 17 травня 2019

Вступила в дію постанова Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року за № 373 „Деякі питання надання житлових субсидій...

Місцеві інспекції з праці – поза законом?

on 17 травня 2019

14 травня Шостим апеляційним адміністративним судом прийнято постанову в судовій справі, якою задоволено позов підприємців, та визнано нечинною постанову Кабінету...

У червні українці двічі відпочиватимуть три дні поспіль

on 17 травня 2019

У червні українці відпочиватимуть три дні поспіль двічі. Причиною тому - Трійця і День Конституції.

В.О. старости звільнили від кримінальної відповідальності

on 09 травня 2019

На Шполянщині не раз траплялося, що сільських голів звинувачували у перевищенні своїх повноважень і вчиненні правопорушень. Один з них —...

Чи хочуть шполяни в ОСББ?

on 09 травня 2019

Незрозуміла на перший погляд абревіатура ОСББ — означає Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.

У двох районах Черкащини – жодної ОТГ

on 09 травня 2019

533 населені пункти Черкаської області ще не створили об’єднаних територіальних громад. Це понад 62% від загальної кількості. Про це повідомили у...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.