­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Вівторок, 23 жовтня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < серпня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

21 вересня річне коло православних свят відкриває дванадесяте свято — Різдво Пресвятої Богородиці. Церква передусім згадує про дні, коли угодники Божі закінчили земний шлях і почали небесний. Однак народження Марії відзначають як знак прощення первородного гріха.

Волею Господа Пречиста дала людям запоруку вічного життя в той час, коли навколо панував повний моральний занепад і спасіння здавалося неможливим.

Для батьків Діви Марії, праведних Іоакима та Анни, її поява на світ була чудом іще й тому, що вони вже були дуже літніми. Якось старозавітний священик відмовився прийняти в Іоакима дари до храму як у бездітного. Коли Анна дізналася про це, то пішла до саду й заплакала. Раптом їй явився ангел і провістив майбутню дочку, через яку отримають благословення Боже всі народи. Те саме інший ангел повідомив Іоакимові.

Богослужіння цього дня настільки ж радісні, як і на Різдво та на Воскресіння Христове. Посту немає. Віряни звертаються до Цариці Небесної, щоб Вона допомагала боротися з гріхами й очищувати серце. Після служби жінки частують бідних і просять, щоб ті помолилися Богородиці за їхніх дітей (або за появу дітей у господині).

В XVI ст. в лісі неподалік Глухова образ Різдва Пресвятої Богородиці прославився як чудотворний (відомий під назвою Глинська ікона).

В народі склався звичай, за яким на Другу Пречисту молоді подружжя збирають своїх рідних на святкову гостину, аби зблизити їх.

Колись до Різдва Богородиці господарі поспішали зібрати гарбузи, виламати кукурудзу, затим починали «цибульний тиждень». До свята стараються засіяти землю житом, бо «Друга Пречиста дощем поливає». Для пасічників це останній термін утеплення вуликів на зиму.

Актуальні новини

Обчислення стажу фізичних осіб-підприємців

on 19 жовтня 2018

Нерідко у підприємців виникають питання, а то й проблеми, коли настає час виходу на заслужений відпочинок. Начальник Шполянського відділу обслуговування...

Які категорії громадян не підлягають призову?

on 19 жовтня 2018

Призову на строкову в/службу не підлягають громадяни України, які за рішенням районної (міської) призовної комісії відповідно до цього Закону отримають...

Шкільні рюкзаки удвічі важчі за норму

on 19 жовтня 2018

Звична картина: учні молодших класів ідуть до школи чи повертаються додому, вгинаючись під важкими портфелями. Ті шкільні сумки і рюкзаки...

Робота є — працівників нема

on 19 жовтня 2018

За статистикою, в Україні загалом на одне робоче місце претендує три-чотири особи. Але якщо розглядати цю проблему окремо по галузях,...

Роман Безсмертний: «Я втомився підносити патрони тим, хто не вміє стріляти»

on 12 жовтня 2018

5 жовтня до Черкас завітав політик з понад 20-річним стажем, віце-прем’єр-міністр 2005 року, екс-посол України в Білорусі, а нині –...

Після реформування з’явилися вакантні посади

on 12 жовтня 2018

Санітарно-епідеміологічна служба в останні роки, як і деякі інші організації, пережила етап реформування. Вона фактично ліквідована. Натомість два роки тому...

На які соціальні гарантії може розраховувати призовник?

on 12 жовтня 2018

Керівництвом держави, Урядом та Збройних Сил забезпечено належні умови для призваних на строкову військову службу громадян України, зокрема:

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.