­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Вівторок, 21 травня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < серпня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

10 липня, у вівторок на території географічного центру України відбувся стилізований переджнивний захід — «Зажинки. Свято першого снопа».

Як ведеться за давнім народним звичаєм, перший сніп прикрасили польовими квітами й стрічками. Відкрив свято начальник обласного управління агропромислового розвитку Ігор Колодка.

Вітаючи господарів і гостей з сусідніх районів із зажинками, Ігор Леонідович відзначив, що Черкащина була і залишається хлібородним краєм. Зараз на полях області дозріває більше 270 тисяч гектарів ранніх зернових. Із цієї кількості вже зібрано майже 10 тисяч гектарів. Перші намолоти озимої пшениці перевищують більше 45 центнерів з гектара, що перевищує минулорічні показники.

Від господарів свята привітав присутніх голова райдержадміністрації Володимир Потапенко, відзначивши, що Шполянщина завжди славилася дорідними врожаями. Не виключення і нинішній рік.

В районі врожай озимого ріпаку, який першим почали збирати, становить 30 центнерів з гектара, озимого ячменю 45,7 центнера з гектара, а перші намолоти озимої пшениці — близько 50 центнерів.

Шполянщина відзначається і своїми трудовими традиціями в сільському господарстві. Зараз в районі діють більше 62 фермерських господарства, які трудяться на своїй землі, 38 сільськогосподарських підприємств, які вирощують хліб і до хліба, і більше 3 тисяч одноосібників.

Перший укіс на озимому полі надали право зробити голові райдержадміністрації Володимиру Потапенку, начальнику обласного управління агропромислового розвитку Ігорю Колодці, голові Звенигородської райдержадміністрації Василю Довбушу, голові районної ради Олександру Кузубу та начальнику районного управління АПК Володимиру Ковалю.

За народною традицією перший укіс проводився під народні пісні, які виконували учасники художньої самодіяльності районного та міського будинків культури.

За переказами зажинки — одне з найдавніших свят землеробства, яке наші предки відзначали всередині літа. Вважалося, що який буде зажин, такі і Зажинки. Літні жнива підбивали підсумок всій важкій праці селян.

На зажинки господині прибирали в будинку і дворі. Святковий стіл обов’язково накривався білою скатертиною, куди ставили хліб-сіль. Також на Зажинки жінки в ошатному вбранні з самого ранку йшли в поле і приступали до перших жнив. Господиня зжинала перший сніп і приносила його в будинок, попередньо прикрасивши квітами. Потім глава сімейства, попередньо підкинувши сніп, ставив його на лавку під ікону. І там сніп перебував до Першої Пречистої, коли його обмолочували, а освячене в церкві зерно використовували під час сівби озимих.

Крім того, люди вірили, що зерна першого снопа володіють цілющими властивостями. Навіть солому з першого снопа віддавали худобі, щоб не хворіла.

На районному святі Зажинок організатори організували святковий стіл на старому возі з сіном, що було накрите білою скатертиною і розмістили хліб і до хліба.

Актуальні новини

Торгівля землею: чи готова Україна до відкритого ринку?

on 17 травня 2019

Більшість українців, як і раніше, не готові продавати свою землю. Соціологічне дослідження групи «Рейтинг» показало, що 72% громадян виступають проти...

Хто отримуватиме субсидію готівкою?

on 17 травня 2019

Вступила в дію постанова Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року за № 373 „Деякі питання надання житлових субсидій...

Місцеві інспекції з праці – поза законом?

on 17 травня 2019

14 травня Шостим апеляційним адміністративним судом прийнято постанову в судовій справі, якою задоволено позов підприємців, та визнано нечинною постанову Кабінету...

У червні українці двічі відпочиватимуть три дні поспіль

on 17 травня 2019

У червні українці відпочиватимуть три дні поспіль двічі. Причиною тому - Трійця і День Конституції.

В.О. старости звільнили від кримінальної відповідальності

on 09 травня 2019

На Шполянщині не раз траплялося, що сільських голів звинувачували у перевищенні своїх повноважень і вчиненні правопорушень. Один з них —...

Чи хочуть шполяни в ОСББ?

on 09 травня 2019

Незрозуміла на перший погляд абревіатура ОСББ — означає Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.

У двох районах Черкащини – жодної ОТГ

on 09 травня 2019

533 населені пункти Черкаської області ще не створили об’єднаних територіальних громад. Це понад 62% від загальної кількості. Про це повідомили у...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.