­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Вівторок, 11 грудня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < грудня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

10 липня, у вівторок на території географічного центру України відбувся стилізований переджнивний захід — «Зажинки. Свято першого снопа».

Як ведеться за давнім народним звичаєм, перший сніп прикрасили польовими квітами й стрічками. Відкрив свято начальник обласного управління агропромислового розвитку Ігор Колодка.

Вітаючи господарів і гостей з сусідніх районів із зажинками, Ігор Леонідович відзначив, що Черкащина була і залишається хлібородним краєм. Зараз на полях області дозріває більше 270 тисяч гектарів ранніх зернових. Із цієї кількості вже зібрано майже 10 тисяч гектарів. Перші намолоти озимої пшениці перевищують більше 45 центнерів з гектара, що перевищує минулорічні показники.

Від господарів свята привітав присутніх голова райдержадміністрації Володимир Потапенко, відзначивши, що Шполянщина завжди славилася дорідними врожаями. Не виключення і нинішній рік.

В районі врожай озимого ріпаку, який першим почали збирати, становить 30 центнерів з гектара, озимого ячменю 45,7 центнера з гектара, а перші намолоти озимої пшениці — близько 50 центнерів.

Шполянщина відзначається і своїми трудовими традиціями в сільському господарстві. Зараз в районі діють більше 62 фермерських господарства, які трудяться на своїй землі, 38 сільськогосподарських підприємств, які вирощують хліб і до хліба, і більше 3 тисяч одноосібників.

Перший укіс на озимому полі надали право зробити голові райдержадміністрації Володимиру Потапенку, начальнику обласного управління агропромислового розвитку Ігорю Колодці, голові Звенигородської райдержадміністрації Василю Довбушу, голові районної ради Олександру Кузубу та начальнику районного управління АПК Володимиру Ковалю.

За народною традицією перший укіс проводився під народні пісні, які виконували учасники художньої самодіяльності районного та міського будинків культури.

За переказами зажинки — одне з найдавніших свят землеробства, яке наші предки відзначали всередині літа. Вважалося, що який буде зажин, такі і Зажинки. Літні жнива підбивали підсумок всій важкій праці селян.

На зажинки господині прибирали в будинку і дворі. Святковий стіл обов’язково накривався білою скатертиною, куди ставили хліб-сіль. Також на Зажинки жінки в ошатному вбранні з самого ранку йшли в поле і приступали до перших жнив. Господиня зжинала перший сніп і приносила його в будинок, попередньо прикрасивши квітами. Потім глава сімейства, попередньо підкинувши сніп, ставив його на лавку під ікону. І там сніп перебував до Першої Пречистої, коли його обмолочували, а освячене в церкві зерно використовували під час сівби озимих.

Крім того, люди вірили, що зерна першого снопа володіють цілющими властивостями. Навіть солому з першого снопа віддавали худобі, щоб не хворіла.

На районному святі Зажинок організатори організували святковий стіл на старому возі з сіном, що було накрите білою скатертиною і розмістили хліб і до хліба.

Актуальні новини

ПРИЙШЛА СУБСИДІЯ. ЯК СПЛАЧУВАТИ СВІЙ ОБОВ’ЯЗКОВИЙ ПЛАТІЖ?

on 06 грудня 2018

Як і в минулих опалювальних сезонах, зекономлену субсидію можна використати для оплати в наступному місяці спожитого понад виділену соціальну норму...

Вікна заплуталися в тендерах, як у тенетах

on 06 грудня 2018

Цьогоріч мало відбутися два тендери на закупівлю вікон для навчальних закладів району. За результатами першого з них придбано та встановлено...

Медсестер бракує, та й лікарів теж

on 06 грудня 2018

Не лише проблемою фінансування переймаються сьогодні у Шполянській центральній районній лікарні. Перед медиками вторинної ланки постала ще й нестача кадрів,...

Воєнком Євген Курбет: «Зберігати спокій і бути пильними»

on 06 грудня 2018

Зберігати спокій, бути пильними та звертатися до військових комісаріатів у разі отримання викликів, закликає черкащан обласний військовий комісар Євген Курбет...

Скільки коштує новорічний ранок

on 06 грудня 2018

До новорічного свята залишається ще майже місяць часу, проте в магазинах вже пропонують барвисті гірлянди, новорічні прикраси і костюми....

Чи не зникнуть соціальні працівники?

on 06 грудня 2018

У більшості сіл району вже звикли, що в сільських радах працюють соціальні працівники від районного центру соціальних служб для сім’ї,...

Як уникнути шахрайства з банківськими картами: українцям дали 5 порад

on 30 листопада 2018

Сьогодні в Україні відбуваються масові шахрайські операції з платіжними картами. На цьому наголосив декан факультету банківського бізнесу Тернопільського національного економічного...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.