­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
П'ятниця, 19 жовтня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < вересня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 29 30

10 липня, у вівторок на території географічного центру України відбувся стилізований переджнивний захід — «Зажинки. Свято першого снопа».

Як ведеться за давнім народним звичаєм, перший сніп прикрасили польовими квітами й стрічками. Відкрив свято начальник обласного управління агропромислового розвитку Ігор Колодка.

Вітаючи господарів і гостей з сусідніх районів із зажинками, Ігор Леонідович відзначив, що Черкащина була і залишається хлібородним краєм. Зараз на полях області дозріває більше 270 тисяч гектарів ранніх зернових. Із цієї кількості вже зібрано майже 10 тисяч гектарів. Перші намолоти озимої пшениці перевищують більше 45 центнерів з гектара, що перевищує минулорічні показники.

Від господарів свята привітав присутніх голова райдержадміністрації Володимир Потапенко, відзначивши, що Шполянщина завжди славилася дорідними врожаями. Не виключення і нинішній рік.

В районі врожай озимого ріпаку, який першим почали збирати, становить 30 центнерів з гектара, озимого ячменю 45,7 центнера з гектара, а перші намолоти озимої пшениці — близько 50 центнерів.

Шполянщина відзначається і своїми трудовими традиціями в сільському господарстві. Зараз в районі діють більше 62 фермерських господарства, які трудяться на своїй землі, 38 сільськогосподарських підприємств, які вирощують хліб і до хліба, і більше 3 тисяч одноосібників.

Перший укіс на озимому полі надали право зробити голові райдержадміністрації Володимиру Потапенку, начальнику обласного управління агропромислового розвитку Ігорю Колодці, голові Звенигородської райдержадміністрації Василю Довбушу, голові районної ради Олександру Кузубу та начальнику районного управління АПК Володимиру Ковалю.

За народною традицією перший укіс проводився під народні пісні, які виконували учасники художньої самодіяльності районного та міського будинків культури.

За переказами зажинки — одне з найдавніших свят землеробства, яке наші предки відзначали всередині літа. Вважалося, що який буде зажин, такі і Зажинки. Літні жнива підбивали підсумок всій важкій праці селян.

На зажинки господині прибирали в будинку і дворі. Святковий стіл обов’язково накривався білою скатертиною, куди ставили хліб-сіль. Також на Зажинки жінки в ошатному вбранні з самого ранку йшли в поле і приступали до перших жнив. Господиня зжинала перший сніп і приносила його в будинок, попередньо прикрасивши квітами. Потім глава сімейства, попередньо підкинувши сніп, ставив його на лавку під ікону. І там сніп перебував до Першої Пречистої, коли його обмолочували, а освячене в церкві зерно використовували під час сівби озимих.

Крім того, люди вірили, що зерна першого снопа володіють цілющими властивостями. Навіть солому з першого снопа віддавали худобі, щоб не хворіла.

На районному святі Зажинок організатори організували святковий стіл на старому возі з сіном, що було накрите білою скатертиною і розмістили хліб і до хліба.

Актуальні новини

Роман Безсмертний: «Я втомився підносити патрони тим, хто не вміє стріляти»

on 12 жовтня 2018

5 жовтня до Черкас завітав політик з понад 20-річним стажем, віце-прем’єр-міністр 2005 року, екс-посол України в Білорусі, а нині –...

Після реформування з’явилися вакантні посади

on 12 жовтня 2018

Санітарно-епідеміологічна служба в останні роки, як і деякі інші організації, пережила етап реформування. Вона фактично ліквідована. Натомість два роки тому...

На які соціальні гарантії може розраховувати призовник?

on 12 жовтня 2018

Керівництвом держави, Урядом та Збройних Сил забезпечено належні умови для призваних на строкову військову службу громадян України, зокрема:

Паспортів-карток більшає

on 12 жовтня 2018

В Україні діє чіткий порядок видачі паспортів у вигляді ID-карток: після досягнення відповідного віку, при відновленні посвідчення особи після втрати...

Чому сільський голова Сигнаївки проти об’єднання з Шполянською ОТГ

on 04 жовтня 2018

На останній селекторній нараді, що проводилася облдержадміністрацією минулого понеділка, прозвучала інформація про те, ніби жителі Сигнаївки та Мар’янівки дали згоду...

За виключені фари вдень шполянських водіїв штрафуватимуть на 425 грн.

on 04 жовтня 2018

З 1 жовтня на заміських дорогах необхідно вмикати денні ходові вогні або ближнє світло фар. Відповідно до пункту 9.8 Правил...

12 черкаських ОТГ отримали землі у комунальну власність

on 04 жовтня 2018

Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області передало землі державної власності сільськогосподарського призначення в комунальну власність 12-ом об’єднаним територіальним громадам. Про...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.