­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Субота, 18 листопада 2017
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < березня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

У духовному житті Шполи вагоме місце посідає Свято-Миколаївський храм. Мабуть, мало знайдеться шполян, які б хоч раз не побували у храмі, що має багату історію, переживав разом зі шполянами різні часи. Сьогодні люди йдуть до храму вознести молитви Господу, прохають Божого благословення на мир, здоров’я, добрі справи. Звичайно, в усі часи були і є люди, для яких Свято-Миколаївський храм є шляхом до Господа, духовним натхненням, цілим життям. Одним з таких є протоієрей Василь Костенко, настоятель храму, благочинний Шполянського благочиння.

— Отче, Бог стукає до серця кожної людини, але чи відчинить людина, чи ні – це вже вибір кожного з нас.

— Так, і тому людина повинна відкрити своє серце для того, щоб Бог міг наповнювати людське життя. А допомагає в цьому людині Церква, священик.

Служителі Церкви не стоять над усіма, не керують. Нам немає діла до царства миру цього, ми хоч і живемо у цьому світі, але істинна наша Вітчизна – Небеса, Царство Боже.

Будь-яка влада бажає яким-небудь чином змусити інших служити їй, але згадайте принцип апостола Павла: «Якщо їсте, якщо п’єте, якщо щось інше робите – все робіть у славу Божу». Це і є той принцип, під який підлягає і політика, аби держава жила на правовій основі. Цього принципу й влада повинна дотримуватися, й прості люди, адже кожен наш вчинок може бути у славу Божу. Та трапляється, на жаль, і навпаки.

Позиція Церкви в цій ситуації полягає в тому, щоб була врахована воля народу. Щоб люди могли вільно висловити свою думку, обрати свій шлях. Церква не нав’язує своєї думки.

Я не знаю, чи було важливо для святих апостолів, хто з них буде сидіти поруч з Іудою, а хто не буде. Але знаю, що для них було важливим те, хто стане Іудою, а хто ні. У нас не завжди є можливість обирати, з ким сидіти поруч в автобусі чи летіти поруч в літаку, але ким будемо ми самі – людьми чи нелюдами, залежить від кожного з нас. Чи пишуть про нас неправду, чи кажуть, ми завжди повинні залишатися людьми.

— Бути людьми. Коли Ви говорите ці слова, що Ви відчуваєте?

— Згідно з нашою вірою, ми створені Богом, наділені розумом, серцем, почуттям і волею. Ми творимо те, що підказують нам розум і серце. А ще Бог наділив нас свободою. Ми можемо робити те, для чого створив нас Господь, а можемо й інакше. Бути людиною серед інших людей нелегко, а ще важче – серед нелюдів. Але це можливо.

В чому користь для людини, якщо все приємно і легко, а душу і гідність вона загубила? А от серед тягот і мук зберегти душу і гідність – це велика заслуга і честь перед Богом. Бути людиною – це означає захищатися, але захищатися гідно, пам’ятати про людяність. Захищайте себе від інших, але вмійте захистити й інших від себе. Патріарх Сербський Павел казав: «Захищати себе від ворогів – це юнацтво, а людяність – захищати ворогів від себе». Всі ми, християни, закликані бути служителями Божими у справі нашого спасіння, являти себе в терпінні і нещастях, а також «в розсудливості і нелицемірній любові» (2 Кор.6 : 4 - 7). І тільки так ми станемо тими, хто «нічого не має, а над усім володіє, хто самі бідні, але багатьох збагачують Христом!» (Ср. 2 Кор. 6 : 10). Тому ж нехай Господь дарує нам усім можливість бути дітьми Божими і жити в мирі і любові.

Спілкувалася Катерина Вальчиковська

Актуальні новини

Поросятко без довідки ветеринара несе небезпеку, або як влада зреагувала на критику ветеранів

on 16 листопада 2017

Минулої суботи і неділі на центральному ринку за участі представників правоохоронних органів, Держпродспоживслужби, лабораторії ветеринарної медицини та районного споживчого товариства...

Годуємо Європу?

on 09 листопада 2017

Експорт харчів та аграрної продукції до країн ЄС нинішнього року порівняно з минулим зріс на 39,8%, сягнувши 4,177 млрд. дол....

У «Престижі» відкриють промтоварний магазин

on 09 листопада 2017

На першому поверсі супермаркету «Престиж» тривають ремонтні роботи. Усі відділи, які працювали на першому поверсі, перенесено на другий. А шполяни...

Школи зобов’язали опублікувати фінансову звітність

on 09 листопада 2017

Школи зобов’язані опублікувати свою фінансову звітність за доходами і видатками до 1 грудня, повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки України.

Європа з’їла наші яйця!

on 09 листопада 2017

Чому різко підскочили ціни? Українці по своїх спорожнілих гаманцях відчули ріст агроекспорту.

Шполянську міськраду визнали порушником закону

on 02 листопада 2017

Виконавчий комітет Шполянської міської ради не провів конкурс на надання послуг з вивезення твердих побутових відходів у межах міста Шпола....

Депутат Богач відщипнув у кума земельку

on 02 листопада 2017

Нещодавно розповсюдилася інформація, що депутат об’єднаної територіальної громади, він же директор СТОВ «Маяк-Агро» (підприємство є складовою частиною СТОВ «ЛНЗ -Агро»)...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.