­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Четвер, 26 квітня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < серпня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

У духовному житті Шполи вагоме місце посідає Свято-Миколаївський храм. Мабуть, мало знайдеться шполян, які б хоч раз не побували у храмі, що має багату історію, переживав разом зі шполянами різні часи. Сьогодні люди йдуть до храму вознести молитви Господу, прохають Божого благословення на мир, здоров’я, добрі справи. Звичайно, в усі часи були і є люди, для яких Свято-Миколаївський храм є шляхом до Господа, духовним натхненням, цілим життям. Одним з таких є протоієрей Василь Костенко, настоятель храму, благочинний Шполянського благочиння.

— Отче, Бог стукає до серця кожної людини, але чи відчинить людина, чи ні – це вже вибір кожного з нас.

— Так, і тому людина повинна відкрити своє серце для того, щоб Бог міг наповнювати людське життя. А допомагає в цьому людині Церква, священик.

Служителі Церкви не стоять над усіма, не керують. Нам немає діла до царства миру цього, ми хоч і живемо у цьому світі, але істинна наша Вітчизна – Небеса, Царство Боже.

Будь-яка влада бажає яким-небудь чином змусити інших служити їй, але згадайте принцип апостола Павла: «Якщо їсте, якщо п’єте, якщо щось інше робите – все робіть у славу Божу». Це і є той принцип, під який підлягає і політика, аби держава жила на правовій основі. Цього принципу й влада повинна дотримуватися, й прості люди, адже кожен наш вчинок може бути у славу Божу. Та трапляється, на жаль, і навпаки.

Позиція Церкви в цій ситуації полягає в тому, щоб була врахована воля народу. Щоб люди могли вільно висловити свою думку, обрати свій шлях. Церква не нав’язує своєї думки.

Я не знаю, чи було важливо для святих апостолів, хто з них буде сидіти поруч з Іудою, а хто не буде. Але знаю, що для них було важливим те, хто стане Іудою, а хто ні. У нас не завжди є можливість обирати, з ким сидіти поруч в автобусі чи летіти поруч в літаку, але ким будемо ми самі – людьми чи нелюдами, залежить від кожного з нас. Чи пишуть про нас неправду, чи кажуть, ми завжди повинні залишатися людьми.

— Бути людьми. Коли Ви говорите ці слова, що Ви відчуваєте?

— Згідно з нашою вірою, ми створені Богом, наділені розумом, серцем, почуттям і волею. Ми творимо те, що підказують нам розум і серце. А ще Бог наділив нас свободою. Ми можемо робити те, для чого створив нас Господь, а можемо й інакше. Бути людиною серед інших людей нелегко, а ще важче – серед нелюдів. Але це можливо.

В чому користь для людини, якщо все приємно і легко, а душу і гідність вона загубила? А от серед тягот і мук зберегти душу і гідність – це велика заслуга і честь перед Богом. Бути людиною – це означає захищатися, але захищатися гідно, пам’ятати про людяність. Захищайте себе від інших, але вмійте захистити й інших від себе. Патріарх Сербський Павел казав: «Захищати себе від ворогів – це юнацтво, а людяність – захищати ворогів від себе». Всі ми, християни, закликані бути служителями Божими у справі нашого спасіння, являти себе в терпінні і нещастях, а також «в розсудливості і нелицемірній любові» (2 Кор.6 : 4 - 7). І тільки так ми станемо тими, хто «нічого не має, а над усім володіє, хто самі бідні, але багатьох збагачують Христом!» (Ср. 2 Кор. 6 : 10). Тому ж нехай Господь дарує нам усім можливість бути дітьми Божими і жити в мирі і любові.

Спілкувалася Катерина Вальчиковська

Актуальні новини

Заява від НАУМ

on 19 квітня 2018

Національна асоціація українських медіа заявляє про готовність до усіх форм і методів боротьби за право на свободу, право на життя...

Чого на ТОВ «Маяк-Агро» подали до суду

on 19 квітня 2018

17 квітня 2018 року в Шполянському суді відбулося попереднє слухання справи, в якій житель Шполи Сергій Леонідович Мошенський позивається до...

Хто ж землю обробляє, коли працівників не має?

on 19 квітня 2018

12 квітня відбулося засідання міжвідомчої комісії райдержадміністрації з питань детінізації економіки та легалізації заробітної плати, яке очолив голова райдержадміністрації Володимир...

Скільки українці відпочиватимуть у травні

on 12 квітня 2018

У квітні-травні українці матимуть 10 офіційних вихідних і свят через травневі свята. Чотири офіційні вихідні українці матимуть з 28 квітня до...

Шполяни платять за лікування хворих з інших районів

on 12 квітня 2018

Медична реформа засвідчила проблеми не лише майбутнього, а й нинішні, в час перехідного періоду.

Що робити, якщо в медзакладі відмовляють від вільного вибору лікаря

on 12 квітня 2018

Кампанія “Лікар для кожної сім’ї” триває в Україні з 2 квітня. В її рамках громадяни підписують із сімейним лікарем, терапевтом,...

Скільки коштуватиме весняний призов

on 12 квітня 2018

У квітні-травні на строкову військову службу заплановано призвати 15 190 чоловік. Із них майже 9000 — до лав Збройних сил...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.