­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
П'ятниця, 19 січня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < жовтня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Покровська церква у Буртах – одна з найстаріших на Шполянщині. Храм, збудований у 1828 році, був окрасою не лише села – до церкви стікались людські потоки і з навколишніх сіл. Та з часом церква стала руйнуватися, не додала нічого хорошого і Жовтнева революція 1917 року, коли служби у Покровській церкві припинилися. З часом її використовували як не під комору, то клуб чи дровник для школи.

Настоятель храму протоієрей Павло (Чуйченко) розповідає, що церква дивом вціліла в часи Великої Вітчизняної війни. Свідки згадують, що в стінах з’явилися шурфи для вибухівки, з часом церкву мали підірвати, але селяни відстояли свій храм. В 50-ті роки минулого століття тут відновили богослужіння, зробили невеликий ремонт. Та вже згодом церкву знову закрили, бо після буревію знесло дах на частині приміщення.

— З початку нинішнього століття в храмі змінилося кілька священиків, — розповідає о. Павло. — З 2008 року сюди прийшов служити мій батько протоієрей Петро, а з 2011 року Бог управив мене настоятелем цього храму.

Нині храм отримав друге народження, бо за останні 5-6 років тут зроблено багато для того, аби повністю відродити пам’ятку архітектури. «І все це завдяки небайдужим людям – землякам - буртянам, які допомагали і допомагають, хто чим може», — відзначає настоятель.

Зокрема поштовх у відродженні святині дав київський підприємець, уродженець Шполянщини Олександр Маштепа, рідня якого проживає й у Буртах. За допомогою Олександра Петровича почався ремонт купола головної вежі храму. Є у справі реставрації церкви й основний спонсор — сільськогосподарське підприємство «Україна», яке очолює Сергій Бовсун. Саме місцевий сільгоспвиробник допомагає коштами, матеріалами, технікою та й робочою силою.

За словами о. Павла, не стоять осторонь і місцеві жителі. «На толоку, яку організовуємо час від часу біля храму, збираються і старі, і малі», — відзначає священик. Сам родом з Матусова, але Бурти за час служіння Господу у місцевій церкві стали для отця Павла рідними. З нетерпінням священик чекає Великодня, коли збереться тут вся буртянська громада, а на постійних богослужіннях хоч і менше людей, та все ж ставлення людей до церкви у селі дуже хороше.

Нині богослужіння проходять у пристосованому приміщенні поруч з храмом, бо в планах – ремонтні роботи всередині. Потрібно зробити стіни і підлогу, тоді можна буде проводити службу в церкві.

Отець Павло щиро вдячний усім, хто не стоїть осторонь проблем капітального ремонту приміщення Покровської церкви і допомагає, чим може. Відзначає священик й прихильність сільської влади на чолі з головою Олегом Волошиним, небайдужість шполянських приватних підприємців Світлани Плахотнюк, Володимира Плохути, Миколи Підмогильного, Павла Мальчика, велику допомогу в будматеріалах від уродженця Буртів, а нині черкаського підприємця Григорія Ситника. А Анатолій Ковтун, який нині проживає в Сполучених Штатах Америки, коли приїздить на малу батьківщину, завжди цікавиться проблемами і надає посильну допомогу.

Отець Павло вірить, що з часом збудеться його мрія – і храм засяє фресками, відновити які обіцяв митрополит Ісаакій (Квітка), коли приїздив у Бурти на храмове свято.

Ірина Грабовецька

Актуальні новини

Проекти і реальність: Хто покарає міського голову за невиконання закону?

on 18 січня 2018

Від 1 січня 2018 року в Україні встановлюється заборона на захоронення неперероблених (необроблених) побутових відходів. Водночас, українців зобов’язують сортувати сміття....

14 випадків кору зафіксовано на Черкащині

on 18 січня 2018

Так, у Золотоніському районі зареєстровано 10 випадків захворювання на кір, Лисянському районі – 2, Звенигородському та Маньківському районах по 1....

Зупинки будуть з кіосками

on 18 січня 2018

— Що за нові зупинки з кіосками почали встановлювати у центрі міста? І що там продаватимуть? Людмила Д., м.Шпола

Необережність убиває

on 18 січня 2018

Держслужба з надзвичайних ситуацій оприлюднила трагічні цифри — рік щойно почався, а вже 95 українців загинули у вогні. Рятувальники наголошують:...

На зміну «Синьому киту» прийшла «Червона сова»

on 18 січня 2018

В Україні набирає обертів нова суїцидальна гра «Червона сова». Принцип гри такий самий, як і у сумнозвісних «Синіх китів». Спочатку...

Загинув на свято

on 18 січня 2018

Рятувальники неодноразово попереджали про обережність поводження на льоду, та, на жаль, не всі цих рекомендацій дотримуються.

Шполяни обирають Польщу

on 11 січня 2018

У кількох торгівельних закладах райцентру з початку нового року з’явилися оголошення про те, що на роботу потрібні продавці. У розмові...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.