­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Субота, 18 листопада 2017
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < жовтня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Покровська церква у Буртах – одна з найстаріших на Шполянщині. Храм, збудований у 1828 році, був окрасою не лише села – до церкви стікались людські потоки і з навколишніх сіл. Та з часом церква стала руйнуватися, не додала нічого хорошого і Жовтнева революція 1917 року, коли служби у Покровській церкві припинилися. З часом її використовували як не під комору, то клуб чи дровник для школи.

Настоятель храму протоієрей Павло (Чуйченко) розповідає, що церква дивом вціліла в часи Великої Вітчизняної війни. Свідки згадують, що в стінах з’явилися шурфи для вибухівки, з часом церкву мали підірвати, але селяни відстояли свій храм. В 50-ті роки минулого століття тут відновили богослужіння, зробили невеликий ремонт. Та вже згодом церкву знову закрили, бо після буревію знесло дах на частині приміщення.

— З початку нинішнього століття в храмі змінилося кілька священиків, — розповідає о. Павло. — З 2008 року сюди прийшов служити мій батько протоієрей Петро, а з 2011 року Бог управив мене настоятелем цього храму.

Нині храм отримав друге народження, бо за останні 5-6 років тут зроблено багато для того, аби повністю відродити пам’ятку архітектури. «І все це завдяки небайдужим людям – землякам - буртянам, які допомагали і допомагають, хто чим може», — відзначає настоятель.

Зокрема поштовх у відродженні святині дав київський підприємець, уродженець Шполянщини Олександр Маштепа, рідня якого проживає й у Буртах. За допомогою Олександра Петровича почався ремонт купола головної вежі храму. Є у справі реставрації церкви й основний спонсор — сільськогосподарське підприємство «Україна», яке очолює Сергій Бовсун. Саме місцевий сільгоспвиробник допомагає коштами, матеріалами, технікою та й робочою силою.

За словами о. Павла, не стоять осторонь і місцеві жителі. «На толоку, яку організовуємо час від часу біля храму, збираються і старі, і малі», — відзначає священик. Сам родом з Матусова, але Бурти за час служіння Господу у місцевій церкві стали для отця Павла рідними. З нетерпінням священик чекає Великодня, коли збереться тут вся буртянська громада, а на постійних богослужіннях хоч і менше людей, та все ж ставлення людей до церкви у селі дуже хороше.

Нині богослужіння проходять у пристосованому приміщенні поруч з храмом, бо в планах – ремонтні роботи всередині. Потрібно зробити стіни і підлогу, тоді можна буде проводити службу в церкві.

Отець Павло щиро вдячний усім, хто не стоїть осторонь проблем капітального ремонту приміщення Покровської церкви і допомагає, чим може. Відзначає священик й прихильність сільської влади на чолі з головою Олегом Волошиним, небайдужість шполянських приватних підприємців Світлани Плахотнюк, Володимира Плохути, Миколи Підмогильного, Павла Мальчика, велику допомогу в будматеріалах від уродженця Буртів, а нині черкаського підприємця Григорія Ситника. А Анатолій Ковтун, який нині проживає в Сполучених Штатах Америки, коли приїздить на малу батьківщину, завжди цікавиться проблемами і надає посильну допомогу.

Отець Павло вірить, що з часом збудеться його мрія – і храм засяє фресками, відновити які обіцяв митрополит Ісаакій (Квітка), коли приїздив у Бурти на храмове свято.

Ірина Грабовецька

Актуальні новини

Поросятко без довідки ветеринара несе небезпеку, або як влада зреагувала на критику ветеранів

on 16 листопада 2017

Минулої суботи і неділі на центральному ринку за участі представників правоохоронних органів, Держпродспоживслужби, лабораторії ветеринарної медицини та районного споживчого товариства...

Годуємо Європу?

on 09 листопада 2017

Експорт харчів та аграрної продукції до країн ЄС нинішнього року порівняно з минулим зріс на 39,8%, сягнувши 4,177 млрд. дол....

У «Престижі» відкриють промтоварний магазин

on 09 листопада 2017

На першому поверсі супермаркету «Престиж» тривають ремонтні роботи. Усі відділи, які працювали на першому поверсі, перенесено на другий. А шполяни...

Школи зобов’язали опублікувати фінансову звітність

on 09 листопада 2017

Школи зобов’язані опублікувати свою фінансову звітність за доходами і видатками до 1 грудня, повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки України.

Європа з’їла наші яйця!

on 09 листопада 2017

Чому різко підскочили ціни? Українці по своїх спорожнілих гаманцях відчули ріст агроекспорту.

Шполянську міськраду визнали порушником закону

on 02 листопада 2017

Виконавчий комітет Шполянської міської ради не провів конкурс на надання послуг з вивезення твердих побутових відходів у межах міста Шпола....

Депутат Богач відщипнув у кума земельку

on 02 листопада 2017

Нещодавно розповсюдилася інформація, що депутат об’єднаної територіальної громади, він же директор СТОВ «Маяк-Агро» (підприємство є складовою частиною СТОВ «ЛНЗ -Агро»)...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.