­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Четвер, 26 квітня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < червня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 24 25
26 27 28 29 30    

Покровська церква у Буртах – одна з найстаріших на Шполянщині. Храм, збудований у 1828 році, був окрасою не лише села – до церкви стікались людські потоки і з навколишніх сіл. Та з часом церква стала руйнуватися, не додала нічого хорошого і Жовтнева революція 1917 року, коли служби у Покровській церкві припинилися. З часом її використовували як не під комору, то клуб чи дровник для школи.

Настоятель храму протоієрей Павло (Чуйченко) розповідає, що церква дивом вціліла в часи Великої Вітчизняної війни. Свідки згадують, що в стінах з’явилися шурфи для вибухівки, з часом церкву мали підірвати, але селяни відстояли свій храм. В 50-ті роки минулого століття тут відновили богослужіння, зробили невеликий ремонт. Та вже згодом церкву знову закрили, бо після буревію знесло дах на частині приміщення.

— З початку нинішнього століття в храмі змінилося кілька священиків, — розповідає о. Павло. — З 2008 року сюди прийшов служити мій батько протоієрей Петро, а з 2011 року Бог управив мене настоятелем цього храму.

Нині храм отримав друге народження, бо за останні 5-6 років тут зроблено багато для того, аби повністю відродити пам’ятку архітектури. «І все це завдяки небайдужим людям – землякам - буртянам, які допомагали і допомагають, хто чим може», — відзначає настоятель.

Зокрема поштовх у відродженні святині дав київський підприємець, уродженець Шполянщини Олександр Маштепа, рідня якого проживає й у Буртах. За допомогою Олександра Петровича почався ремонт купола головної вежі храму. Є у справі реставрації церкви й основний спонсор — сільськогосподарське підприємство «Україна», яке очолює Сергій Бовсун. Саме місцевий сільгоспвиробник допомагає коштами, матеріалами, технікою та й робочою силою.

За словами о. Павла, не стоять осторонь і місцеві жителі. «На толоку, яку організовуємо час від часу біля храму, збираються і старі, і малі», — відзначає священик. Сам родом з Матусова, але Бурти за час служіння Господу у місцевій церкві стали для отця Павла рідними. З нетерпінням священик чекає Великодня, коли збереться тут вся буртянська громада, а на постійних богослужіннях хоч і менше людей, та все ж ставлення людей до церкви у селі дуже хороше.

Нині богослужіння проходять у пристосованому приміщенні поруч з храмом, бо в планах – ремонтні роботи всередині. Потрібно зробити стіни і підлогу, тоді можна буде проводити службу в церкві.

Отець Павло щиро вдячний усім, хто не стоїть осторонь проблем капітального ремонту приміщення Покровської церкви і допомагає, чим може. Відзначає священик й прихильність сільської влади на чолі з головою Олегом Волошиним, небайдужість шполянських приватних підприємців Світлани Плахотнюк, Володимира Плохути, Миколи Підмогильного, Павла Мальчика, велику допомогу в будматеріалах від уродженця Буртів, а нині черкаського підприємця Григорія Ситника. А Анатолій Ковтун, який нині проживає в Сполучених Штатах Америки, коли приїздить на малу батьківщину, завжди цікавиться проблемами і надає посильну допомогу.

Отець Павло вірить, що з часом збудеться його мрія – і храм засяє фресками, відновити які обіцяв митрополит Ісаакій (Квітка), коли приїздив у Бурти на храмове свято.

Ірина Грабовецька

Актуальні новини

Директорський зорепад продовжиться?

on 26 квітня 2018

Одна з тем, яку вже майже місяць обговорюють шполяни, це звільнення міською радою Шполянської ОТГ директора Шполянської школи №2 –...

Чи працюватиме «Олімпія», вирішуватимуть у міськраді

on 26 квітня 2018

Днями заступник голови райдержадміністрації Ольга Шпиця провела засідання координаційної ради з питань оздоровлення, відпочинку, зайнятості дітей, учнівської та студентської молоді,...

Дорога шполянська оренда

on 26 квітня 2018

Здача нежитлових приміщень в оренду під магазини чи офіси в Шполі переважно завжди була прибутковою справою. Особливо в останні роки.

Дійшли до краю

on 26 квітня 2018

Упродовж останніх трьох років наші співвітчизники — трудові мігранти переказали з-за кордону своїм рідним 23,8 млрд доларів. Зокрема, лише торік...

Нас перепишуть і порахують

on 26 квітня 2018

Кабінет міністрів України створив міжвідомчу комісію з питань сприяння проведенню другого за роки незалежності Всеукраїнського перепису населення, який мав відбутися...

Фобія під назвою «Децентралізація»

on 26 квітня 2018

Відомим в Україні словом «децентралізація» вже мало кого здивуєш, а ось злякати декого можна. І питання тут не у незнанні...

Педикульоз поширюється в школах

on 26 квітня 2018

На перший погляд, в сучасному суспільстві не повинно виникати таких проблем, як, скажімо, вошивість. Проте лише ураженість населення нашого району...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.