Вівторок, 19 березня 2024
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 

Відомий у Шполі кондитер Ірина Бирюк постійно вдосконалює свою майстерність, постійно пробує щось нове. Торти, короваї, булки, а також ручної роботи зефір у її виконанні полюбилися і землякам, а час від часу у якості подарунків їдуть і за кордон. Перелік видів здоби та хліба, які освоїла шполянка, можна перелічувати ще довго.

Самодіяльні виконавці Оксана Лимар, Анна-Марія Присяжна філії с. Журавка, Діана Пархоменко та Дарʼя Пелих філії с. Лебедин КЗ «Центр культури і дозвілля» Шполянськоі міської ради ОТГ днями взяли участь в обласному проекті сценічних читань «Ми -з України», який проводився в обласному художньому музеї Черкас та присвячений 210-ій річниці від дня народження Т.Г. Шевченка, з метою популяризації творчості Т.Г. Шевченка, розвитку творчих здібностей молоді, виявлення і підтримки талановитих аматорів Черкащини – поетів та читців.

Нинішній рік – ювілейний для Мокрокалигірського ліцею, який 1 вересня святкуватиме 40-річчя. А днями, 12 березня, свій 30-річний ювілей відзначить музей побуту і культури Мокрої Калигірки, розташований у ліцеї.

Днями народна майстриня зі Шполи Інна Вовк розповіла, що кілька її саморобних ляльок помандрують на благодійний ярмарок.

Праправнук Шевченка Микола Павлович Лисенко першим розпочав дослідження повного родоводу Тараса Григоровича Шевченка. У його поданні генеалогічна схема Шевченкового роду містить понад 1300 осіб, які мешкають в Україні, Росії, Прибалтиці, Австралії, США, Франції. Цілком зрозуміло, що маємо їх і в нашому краї, передусім у Кирилівці, Моринцях, Звенигородці. Днями Микола Павлович взяв участь в онлайн – марафоні, присвяченому 70-річчю з часу створення Черкаської області і звернувся до земляків з вітальним словом.

Тварина 2024 року — один із наймогутніших символів Азії. Дракон асоціюється із силою та владою. Втім цьогоріч це історія про делікатність, мудрість і навіть певну м’якість у поведінці, що доволі неочікувано.

Війна розділила людей в Україні. І хоч напередодні Різдва, яке багато українців святкували цього року 25 грудня, потік через кордон (за інформацією прикордонників) був чи не найбільшим за майже два роки війни і багато українців приїхало додому відсвяткувати в сімейному колі, та все ж це вдалося не всім.

Чи святкувати Новий рік та зимові свята у військових умовах, кожен має вирішити сам. Зимовий новорічно-різдвяний цикл – це не просто святкування, а й традиції, зустрічі з родиною. Це частина нашої ідентичності і те, за що ми зараз воюємо і боремося – за право мати свою державу, країну, мову, ті ж традиції.

Миколай Чудотворець або Миколай Угодник - один із найшанованіших святих у православ'ї, багато в чому допомагає, захищає від неприємностей у дорозі, допомагає в разі голоду і хвороб, сприяє вдалому заміжжю і приносить добробут і достаток у сім'ю. Крім цього, святого вважають і покровителем засуджених - він допомагає їм повернутися на праведний шлях. Також Миколай Чудотворець покровительствує мореплавцям.

Днями в столиці відбувся Всеукраїнський дегустаційний конкурс, організований Всеукраїнською асоціацією пекарів. Участь в конкурсі серед інших взяли й вироби відомого не лише на Черкащині, а й за її межами підприємства — ТОВ «Комбінат баранкових виробів» з Ватутіного.

З 13 по 16 жовтня у Чернівцях проходив Всеукраїнський фестиваль – конкурс  мистецтв  «Rising Stars Fest».

В нинішньому році українці вперше святкуватимуть Покров Пресвятої Богородиці 1 жовтня.

Покрова є особливим святом для України, адже це свято тісно пов'язане з нашою історією. Покрову та саму Божу Матір дуже поважали українські козаки.

Після більш ніж річної перерви, яка вимушено настала в культурному житті Шполянщини внаслідок повномасштабної війни, у нас потроху починає відновлюватися культурне життя.

Маковія або Медовий спас 2023 року припадає на 14 серпня. За новим стилем після 1 вересня 2023 року ми будемо святкувати це важливе церковне свято 1 серпня. Медовий спас або Маковія — перше з трьох літніх свят, які вшановують Спасителя. Цього дня також починається Успенський піст, який триває до Успіння Пресвятої Богородиці (28 серпня).

Двадцять четвертого червня у Товмачі всьоме відбувся історико - просвітницький благодійний фестиваль “Товмацький курінь”, присвячений 102-ій річниці українського вільного козацтва, української революції, Холодноярської республіки та 126-ій річниці від дня народження Івана Макаровича Лютого-Лютенка, головного отамана Холодного Яру.

Вознесіння Господнє вважається одним з найважливіших церковних свят. В Біблії описано, що Ісус Христос після свого воскресіння, пробув на землі зі своїми учнями 40 днів, а після цього вознісся на небеса. Саме ця подія вшановується в нинішньому році 25 травня.

П’ятого травня відбулося підсумкове засідання комісії з присудження літературно-мистецької премії імені Миколи Томенка, де визначилася остаточна кількість кандидатів на її здобуття.

Сьомого квітня Церква наша і всі вірні відзначають велике свято з ряду дванадесятих — Благовіщення Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії.

оголошення

Нові автомобільні
шини R13-R20
Тел.: 063-693 78 84

Продам мед
соняшниковий
Тел.: 097 18 60 657.
Продам Део Ланос 2004 р.
Бензин+газ-метан.
Тел.: 063-693 78 84

Актуальні новини

В Лебедині перейменують кілька вулиць?

on 15 березня 2024

На минулому тижні в Шполянській міській раді Шполянської ОТГ відбулося засідання робочої групи щодо перейменування топонімічних та географічних об’єктів.

«Найкраща оцінка нашої праці – постійні покупці»

on 15 березня 2024

Нині біля яток з насінням городини та у спеціалізованих магазинах – гаряча пора. Сезон городів розпочинається для багатьох земляків зі...

У дворі добрий пес, але з поганими нервами

on 01 березня 2024

Не дивуйтеся такому заголовку. Такий надпис довелося побачити на воротах одного з дворів жителя м. Шпола. Справа в тому, що,...

Безпілотники — за кошти з держбюджету

on 01 березня 2024

Кабінет Міністрів дозволив Держказначейству проводити видатки на придбання безпілотників та засобів радіоелектронної боротьби. Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні у...

Хто очолив поліцію Черкащини

on 17 лютого 2024

Тринадцятого лютого, у вівторок, представили нового в.о. начальника ГУНП в Черкаській області Олега Гудиму. Про це повідомили у пресслужбі поліції...

Бракує робочих рук

on 17 лютого 2024

Фермери почали підготовку до посівної, яка цього року додасть нових проблем. Особливо у прифронтових регіонах і тих областях, які межують...

Нові правила оформлення спадщини

on 02 лютого 2024

30 січня 2024 року набули чинності одразу два закони, що змінюють процедуру отримання спадщини в Україні. Зміни в процедурі оформлення...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.