­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Вівторок, 22 січня 2019
Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

Президент Росії Володимир Путін переміг на виборах. 18 березня він набрав 76,65% голосів після обробки 99,5% бюлетенів. За нього проголосували 54,4 млн громадян. Вибори відбулися в четверту річницю анексії Криму.

2012-го Путін отримав 45,6 млн голосів, що становило 63,6%.

Кандидат від Комуністичної партії Павло Грудінін отримав 11,81% голосів, лідер Ліберально-демократичної партії Володимир Жириновський — 5,67%, телеведуча Ксенія Собчак від партії "Громадянська ініціатива" — 2,5%. Середня явка становила 67%. Опозиціонера Олексія Навального до виборів не допустили.

У Криму за Путіна проголосували 92,19% виборців, за даними російського Центрвиборчкому. Явка на півострові склала 63,8%. Організація з безпеки і співробітництва в Європі та моніторингова місія ЄС відмовилися відправляти туди своїх спостерігачів.

Російські незалежні спостерігачі повідомляли про численні порушення. Працівників бюджетної сфери зганяли на виборчі дільниці, вимагали відзвітувати про участь у голосуванні. На дільницях людей годували дешевими обідами, продавали продукти за низькими цінами. У Краснодарському краї зафіксували масове підвезення виборців до дільниць. У Підмосков'ї вчителі телефонували до батьків і запрошували на вибори. У багатьох школах організували "Веселі старти" та інші конкурси. Жителям окупованого Севастополя за участь у голосуванні видавали медалі. "В память о референдуме 16 марта 2014 года в городе-герое Севастополе", — написано на вкладці до нагород.

18 березня в Україні в посольстві РФ у Києві та генеральних консульствах у Львові, Одесі та Харкові мали відкритися чотири виборчі дільниці. Однак 16 березня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив: у день виборів доступ до російських дипломатичних установ матимуть лише дипломати. Рішення викликане тим, що РФ не відмовилася від намірів проводити вибори в Криму та Севастополі.

— Це був політичний фарс, що не має нічого спільного з виборами в демократичному розумінні цього процесу. Це був вибір без вибору, без реальної політичної конкуренції, без свободи слова, без рівних можливостей, — каже президент ­Ук­раїни 52-річний Петро Порошенко. — Ні зафіксована явка, ні намальований результат не відповідають реальній активності жителів півострова. Оприлюднені офіційні дані є фальсифікацією. Це "фільчина грамота".

— Путін розуміє, що поступово від нього втомлюються, — каже політолог Тарас Загородній, 39 років.

— У Росії конфлікти по всіх напрямках — протистояння зі Сполученими Штатами, з Європою, війни в Україні та Сирії. Ще й ціни на нафту не такі високі, як йому хотілося б. Майже з першого дня після виборів усі починають думати про наступника. Це найбільш небезпечна ситуація для авторитарної держави. Така колотнеча завжди розхитує владну вертикаль.

У РФ є велика кількість людей, яких Путін не влаштовує. Нехай вони і намагаються це приховати. На Путіні та його оточенні висить велика кількість злочинів — і зовнішніх, і внутрішніх. Перетворення в Росії можуть відбутися навіть цього року.

У РФ можуть змінити законодавство, щоб Путін зміг залишитися ще на один термін. Але більш імовірний сценарій — це президент з іграшковими повноваженнями і прем'єр-міністр, який керує всім.

За настроями, які зараз панують у Росії, скоріш за все, наступником Путіна буде силовик.

— Потрібно ставити питання — хто голосував за Путіна? Значна частина цих людей розуміють, що країна тяжко хвора, — каже російський філософ і соціолог 70-річний Ігор Чубайс виданню "Радіо Свобода". — Ці люди ледве зводять кінці з кінцями. За їхньою логікою, якщо проголосувати проти Путіна, то буде ще гірше. Це найбільш консервативна частина суспільства, яка не має ніякої надії. Ті, хто голосують проти, розуміють: далі так жити неможливо. Вони намагаються знайти вихід. Ці вибори демонструють глибину хвороби, проблеми і біди, з якими стикнувся російський народ. Серед них — це недовіра до всіх і всього. У країні, яка пронизана стукачами й донощиками, неможливо зберігати нормальні людські стосунки. Ця біда триватиме ще довго.

Коли спікер Думи В'ячеслав Володін каже, що без Путіна немає Росії, він фактично визнає: цивільні, соціальні, економічні інститути в країні — зруйновані.

"Не допустивши на вибори єдиного реального супротивника — Навального — Кремль дав групі клоунів виваляти одне одного в лайні перед росіянами. Усе це — на тлі президента, який не вилазить із телеекрану в образі благородного батька нації, — пише у "Фейсбуку" російський публіцист Віктор Шендерович, 59 років. — Отже, зустрічайте нову "легітимність" Путіна. Ще рік тому він дуже боявся її втратити. І це могло трапитися, якби ті, хто називає себе опозицією, не спрацювали і цього разу на руку шулеру. У підсумку, Росія залишається в руках малоадекватної, злодійської і вже цілком кривавої влади. У стані оголошеної війни з цивілізованим світом. Можна починати народні гуляння. Які, як правило, передують національним катастрофам".

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.