­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Вівторок, 22 січня 2019
Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

Засновник приватної американської космічної компанії SpaceX Ілон Маск – не єдиний, хто займається плануванням місій на Марс. Якщо вірити словам російського президента Володимира Путіна – Росія запустить свою місію на «червону планету», таким чином ставши конкурентом і НАСА, і амбітних планів Маска. Тим не менш, в успіх такої місії вірять не всі.

За словами російського президента, Росія планує запустити місію на Марс, перед тим реалізувавши програму дослідження Місяця. «Ми зараз будемо здійснювати безпілотні, а потім і пілотовані запуски – для дослідження далекого космосу, і місячна програма, потім дослідження Марса. Перше – це зовсім скоро – в 2019 році, потім ми збираємося запустити в бік Марса місію», – сказав Путін у документальному фільмі Андрія Кондрашова про російського президента.

Він також додав, що нове дослідження Місяця тим часом буде відрізнятися від того, що було в Радянському Союзі. «Наші фахівці постараються зробити висадки на полюси, тому що є підстави вважати, що там може бути вода. Там є чим займатися, звідти можуть бути розпочаті дослідження інших планет, далекого космосу», – заявив Путін.

Путін не уточнював, коли саме відбудеться місія на Марс. Із його слів ціла низка російських засобів інформації зробила висновок, що вже в 2019-му. Російське видання «Газета.ру» пише, що це очевидна помилка, що Путін вочевидь мав на увазі другий етап російсько-європейської місії «Екзомарс» і що старт російської десантнтої платформи з європейським марсоходом може відбутися наприкінці липня – в першій половині серпня 2020 року, коли буде відкрите «вікно» для старту на Марс.

Та якщо Росія планує і пілотований політ на Марс і якщо припустити, що така місія пройде успішно, за строками вона навіть конкуруватиме із планами Маска та схожими місіями НАСА – Національної аерокосмічної адміністрації США.

В рамках місії «Марс-2020» НАСА планує вивчати червону планету для пошуку ознак мікробного життя у минулому через два роки. Ілон Маск тим часом минулого тижня заявив, що планує почати тестувати свою ракету BFR, яка колись зможе доставляти людей на Марс, трохи раніше, ніж планувалося, – вже на початку 2019 року. Та ця ракета лише у 2022 році зможе доставляти вантажі, а людей – до 2024 року. 

Заяви Путіна, які оприлюднили напередодні президентських виборів у Росії, одразу привернули увагу західних ЗМІ. Та не всі впевнені в успіху планів, представлених російським президентом.

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.