­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Вівторок, 22 січня 2019
Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

Переговори з російською стороною про переведення з Криму 17 в'язнів для продовження відбування покарання на материкову Україну практично завершилися, Київ чекає останнього слова від Москви. 

Він пояснив, що після анексії Криму до української влади звернулися ув'язнені, які були засуджені за українським законодавством і відбувають покарання в тюрмах Криму.

"Такі ж звернення вони направили російській владі. Росія погодилася передати нам цих людей, але наполягала, щоб це було по Конвенції про передачу. Ми на це не пішли, тому що процедура по цій Конвенції означала б, то ми визнаємо Крим частиною РФ. Переговори зайшли в глухий кут і за справу взялися омбудсмени двох країн", - розповів Чаплига.

За його словами, Київ наполягає на звичайному переведенні ув'язнених з одного пенітенціарного закладу до іншого.

"Ми звірили списки. Виявилося, що в однієї людини російське громадянство, кілька за цей час звільнилися з УДО. Тепер в списку 17 осіб. І українська пенітенціарна система готова їх прийняти для відбування покарання. Переговори вже на фініші. І ми чекаємо позицію, не озвучену в ЗМІ, а офіційну позицію від російської сторони", - зазначив представник українського омбудсмена.

Разом з тим, Чаплига не став прогнозувати, коли таке переведення може відбутися.

Нагадаємо, в українському МЗС у відповідь на запит Тижня повідомили, що станом на 1 квітня було відомо про 170 випадків повторного засудження українців і про 179 випадків вивезення їх з анексованого Криму до Росії. За інформацією правозахисників, кількість вивезених Росію в'язнів - щонайменше 2200 людей.

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська заявила, що домовилася з російською колегою Тетяною Москальковою про механізм передачі 18 громадян України, яких утримують у місцях несвободи в окупованому Росією Криму, на територію материкової України. Вона теж підтвердила, що цей список іще не повний і буде обговорюватися далі.

У кінці грудня 2016 року російське МЗС запросило в України підтвердження громадянства 17 українців, які відбувають покарання в Криму, для їх передачі на батьківщину. Один засуджений зі списку звільнився достроково, ще в одного виявилося російське громадянство, тому в результаті залишилося 16 українців.

23 січня 2017 року Міністерство юстиції Росії повідомило про отримання згоди української сторони прийняти громадян України, які відбувають покарання за ґратами в анексованому Криму. 

  Link

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.