­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
П'ятниця, 19 жовтня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < березня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 24 25 26
27 28 29 30 31    

Літо — гаряча пора не лише у сільгоспвиробників, а й у меблевиків. Доки школярі відпочивають на канікулах, колектив ТОВ «Шполянська меблева фабрика» виготовляє для них нові парти та інші меблі для навчальних класів. Їх замовляють як для дітей зі Шполянщини, так і з інших районів та областей. До речі, на підприємстві налагодили виробництво одномісних парт замість колишніх двомісних відповідно до вимог реформи освіти, яка цьогоріч стартує в Україні.

— За кілька останніх років на Шполянській меблевій фабриці значно розширився асортимент виробів. Нині виготовляємо шкільні меблі: парти, стільці, класні дошки, меблі для дитячих садочків, дитячі майданчики і готові виконувати інші замовлення для наших клієнтів. Для цього ми маємо державний сертифікат відповідності УкрСЕПРО, який підтверджує належну якість готової продукції фабрики, — розповідає директор Ярослав Сімон. — Не перший рік виконуємо замовлення навчальних закладів на виготовлення одномісних парт. Зокрема нині завершуємо виготовляти парти для першокласників навчальних закладів Єрківської об’єднаної територіальної громади (ОТГ). Згідно з новими вимогами, одномісні парти мають бути у формі трапеції або трикутника, аби за потреби їх можна було легко трансформувати в коло для групової роботи та ін. До того ж, висота нових парт регулюється в трьох положеннях, залежно від зросту школяра. Кожна з них обладнана гачком для портфеля та зручною поличкою знизу парти. Серед перших замовників таких парт Топильнянський навчально-виховний комплекс.

Наші працівники облицьовують стільниці парт протиударною кромкою, що має продовжити термін експлуатації учнівських меблів. Шкільні меблі мають спеціальне, так зване антивандальне, порошкове фарбування подовженого терміну експлуатації. А учнівські стільці замість болтів скріплюються заклепками, які не пошкоджуватимуть дитячий одяг. Дерев’яні елементи таких меблів покриваються прозорим лаком на водній основі, який не викликає алергії у школярів.

Шкільні меблі, дитячі майданчики у нас виготовляли на замовлення з Кіровоградщини, Кам’янської ОТГ, Уманського, Лисянського району і навіть столичних вищих навчальних закладів. Крім того, нові медичні меблі (скляні шафи, кушетки та ін.) виробництва нашого підприємства торік постачалися у Шполянський центр первинної медико-санітарної допомоги.

Розповідаючи про колектив, Ярослав Васильович зауважив, що крім заробітної плати, працівники фабрики мають соціальний захист. На підприємстві є традиція вручення грошової премії ювілярам, вітаючи з новорічними святами, тут вручають солодкі подарунки для малолітніх дітей та онуків працівників. Не залишають працюючих сам-на-сам з проблемами тут і під час хвороби, підтримуючи матеріально. У найближчих планах керівництва оновлення уніформи шполянських меблевиків.

Виконуючи замовлення клієнтів на виготовлення найрізноманітніших меблів, одночасно працівники фабрики готуються до майбутнього опалювального сезону. Як розповів Я.В.Сімон, минулої п’ятниці тут приступили до заготівлі дров, одночасно проводячи розчистку на території фабрики, адже взимку виробничий цех опалюється з допомогою котла на твердому паливі.

Щодня — по два вагони меблів

Інженер-технолог Галина Кучеренко (на фото справа) на Шполянській меблевій фабриці одна з найдосвідченіших працівників. До нашого міста вона, молода житомирянка, прибула за направленням після закінчення Житомирського технікуму механічної обробки деревини ще в 1976-ому. Їй і самій інколи не віриться, що з того часу вже минуло аж 42 роки. А Галина Петрівна так і не змінила свого місця роботи, залишаючись вірною своїй фабриці.

— Коли я прийшла сюди працювати, на підприємстві мали роботу більше трьохсот працівників, а робота тривала у дві зміни, — пригадує Г.П.Кучеренко. — Як молодого спеціаліста спершу мене призначили контролером готової продукції в одному з цехів. Потім перейшла на посаду начальника відділу технічного контролю, трудилася й хіміком. Інженером-технологом працюю останніх років з двадцять.

Робота була така, що довелося об’їздити з половину України. Був час, коли з фабрики щодня відправлялося два вагони меблів по всій Україні, в Росію (Тольятті), які потрібно було супроводжувати.

Роботу інженера-технолога колись і сьогодні важко порівнювати. У колишні часи інститут нам надавав проекти, наприклад, розроблених столів, віталень, стінок та інших меблів, яких мали неухильно дотримуватися і які тривалий час користувалися попитом по всій Україні. Було багато паперової тяганини, тоді як зараз ми готові підлаштовуватися під кожного клієнта, виконуючи його замовлення. Що стосується парт, інших шкільних меблів, тут обов’язково дотримуємося Держстандарту. Зараз є дуже багато тих, хто виготовляє меблі. Інколи цікаво дізнатися, чи всі вони дотримуються Держстандарту, чи працюють, як кому заманеться.

Саме Галина Кучеренко розробляє конструкцію меблів, які зараз замовляються на фабриці, і лише після цього вони запускаються у виробництво.

Фах освоїла на підприємстві

Цьогоріч виповнюється сорок років, як після закінчення Лозуватської школи працювати на меблеву фабрику прийшла Лідія Гоменюк (на фото вгорі).

— Не мала ніякої освіти, та тодішній директор Григорій Юхимович Шлямар усе одно прийняв мене секретарем, — пояснює Лідія Федорівна. — Всьому вчилася вже на підприємстві, а згодом стала інспектором по кадрах. Зараз ці обов’язки поєдную з роботою на касовому апараті.

Ольга Качан

Актуальні новини

Обчислення стажу фізичних осіб-підприємців

on 19 жовтня 2018

Нерідко у підприємців виникають питання, а то й проблеми, коли настає час виходу на заслужений відпочинок. Начальник Шполянського відділу обслуговування...

Які категорії громадян не підлягають призову?

on 19 жовтня 2018

Призову на строкову в/службу не підлягають громадяни України, які за рішенням районної (міської) призовної комісії відповідно до цього Закону отримають...

Шкільні рюкзаки удвічі важчі за норму

on 19 жовтня 2018

Звична картина: учні молодших класів ідуть до школи чи повертаються додому, вгинаючись під важкими портфелями. Ті шкільні сумки і рюкзаки...

Робота є — працівників нема

on 19 жовтня 2018

За статистикою, в Україні загалом на одне робоче місце претендує три-чотири особи. Але якщо розглядати цю проблему окремо по галузях,...

Роман Безсмертний: «Я втомився підносити патрони тим, хто не вміє стріляти»

on 12 жовтня 2018

5 жовтня до Черкас завітав політик з понад 20-річним стажем, віце-прем’єр-міністр 2005 року, екс-посол України в Білорусі, а нині –...

Після реформування з’явилися вакантні посади

on 12 жовтня 2018

Санітарно-епідеміологічна служба в останні роки, як і деякі інші організації, пережила етап реформування. Вона фактично ліквідована. Натомість два роки тому...

На які соціальні гарантії може розраховувати призовник?

on 12 жовтня 2018

Керівництвом держави, Урядом та Збройних Сил забезпечено належні умови для призваних на строкову військову службу громадян України, зокрема:

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.